Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Elküldhetnek így a munkahelyem...

Elküldhetnek így a munkahelyemről? Van okom aggódni?

Figyelt kérdés

Kormányhivatalnál dolgozom, jelenleg gyeden vagyok a fiammal másfél éves. Szerettem volna 2 babát, majd utána visszamenni dolgozni. Ami össze is jött, mert 12 hetes vagyok a 2. bavával.

Viszont a napokban szárnyra kaptak olyan cikkek, hogy nagy átszervezés, létszámstop és leépités is várható. Van okom aggódni? Az Mt. szerint védelem illet meg, de nem tudom ezt ilyen esetben képesek e megváltoztatni. (1,5 évet dolgoztam a szülés előtt.) Hozzáteszem 2 kolléganőm is hasonló cipőben van ott is 2, és 3 gyereket vállaltak egymás után. Kicsit félek mert most szerettünk volna nagyobb házat nézni, és gondolkoztunk, hogy a babaváró hitelt igényeljük, de igy félek belevágni.

Előre is köszönöm a válaszokat!



2019. nov. 14. 13:52
 1/7 anonim ***** válasza:
94%
Csak akkor van okod aggodni ha megszunik a munkahelyed. Egyeb esetben nem rughatnak ki mert terhes vagy.
2019. nov. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezen kívül biztosított jogviszonyban fogsz szülni, ha jól számolom
2019. nov. 14. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
77%
Arra viszont nem alapoznék, hogy vissza is vesznek.
2019. nov. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
38%
#3 Kötelesek őt visszavenni.
2019. nov. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
80%
#4: Igen, ami után kb pár hét vagy 1-2 hónap után el is küldhetik bármilyen okkal. :)
2019. nov. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igazából én azt remélem hogy nem módosítjak a törvényt mert az jelenleg véd. Mire meg vissza mennék az még majdnem 2,5-3 év tekintve h jövőre szülök. Addigra hátha javul a helyzet :)
2019. nov. 14. 18:04
 7/7 anonim ***** válasza:

A törvényt nem kell módosítani. Ha átszervezik a munkát és nincs többé az a munkakor amit te ellátták hidd el tudnak olyan kreatívan felajánlani neked egy másikat amit nem fogsz akarni elfogadni kisgyerekkel. Vagy igen. Visszamész és utána építenek le. Ez ilyen ha akarnak elküldenek. Ha nem, nem.

Amúgy ezen kar görcsölni. 12 hetes terhes vagy. Addig nem bántanak amíg vissza nem akarsz menni. Az meg még majdnem 3 ev!!! Szerinted ki tudna neked garantálni mi lesz akkor?!

2019. nov. 14. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!