Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan fogalmazzam meg hogy...

Hogyan fogalmazzam meg hogy ne legyen serto?

Figyelt kérdés

Szoktak azt hogy eskuvon az ifju par nem ajandekot ker hanem a penzt ..es ezt szepen megfogalmazva ..

ugyanezt hogyan fogalmazzam meg hogyha babalatogatoba jonnek ?

Nem kell a 23.csorgo es ragoka inkabb amit szannak ra azt az osszeget adjak oda


2019. nov. 15. 19:22
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Én momentán rá szoktam kérdezni, hogy mire van szükség, mit szeretnének, pont amiatt, hogy tényleg ne vigyek olyat, amire nincs szükség, a gyerekre sohasem lesz ráadva, nem azt a fajtát használják.

Aki magától nem kérdez rá egy kisbabástól, ott szerintem nehéz lesz "benyújtani az igényt", hiszen valószínűleg csak lekap valami echte babásat a polcról, cumi, rugi, pelenka.

Ha a babalátogató személy közeli és kedves ismerős vagy rokon, szerintem egyszerűen mondd meg neki, hogy mire van szükségetek. Azért szeretnek inkább tárgyakat adni, mert nem tudják, hogy a pénz tényleg a babára lesz e költve, ami szerintem lényegében teljesen mindegy, ha már egyszer így is úgy is oda szánnád az összeget. A kisbabát úgy sem érdekli a 23. csörgő... de olyat bátran le lehet írni, hogy ruhákat szeretnél de még magad sem tudod milyet, ezért ajándékkártyának is örülnél.

2019. nov. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerű 🙂 kérj ajándékutalványt pl. Brendonba, dmbe, müllerbe, rossmannba🙂 az nem sértő
2019. nov. 15. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Ez mindenképpen sértő. Úgyhogy szerintem sehogy ne fogalmazd meg. A legtöbben pelenkát hoztak, az meg úgyis kellett. Cumi, csörgő, stb., csak pár ezer ft, kellemetlenül érezné magát mindenki ha 2 ezer forintot adna át neked.
2019. nov. 15. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Már ne is haragudj, de szerintem is kicsit ízléstelen lenne ezt így célirányosan megfogalmazni nekik.... és a másik, hogy azért egy-egy baba holmi valóban nem kerül jelentős összegbe, és - ahogy az utolsó, 69%-os is írta- kellemetlen 2-2 ezreket odaadni...
2019. nov. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

1-1 csorgo vagy egy csomag pelus ara nem nagy osszeg, ha annak az erteket adna 1-2-3000ft az sokkal cikibb. Szerintem ezt ne vagd egy latogato fejehez se aki nem kerdezi meg hogy mire van szukseg.

Az ajandekozas nem kotelezo,csak igy illik. Szerintem orulj mindennek amit kapsz. Maximum el tudod adni amibol tobb van vagy ami nem szukseges.

2019. nov. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy, ez mindenhogy gáz.
2019. nov. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy ez tok égő. Inkább mondd meg nekik, hogy pl pelenkát, popsitorlot, sudocremet stb vigyenek. Ami úgyis kell és neked is segítség.
2019. nov. 15. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
82%

Ez gáz. Egy lagzi alapból tök más mivel számol a vendég a ráköltött összeggel is. Babalátogatónál csak jófejségből mennek.

Inkább mondd meg mire lenne szükség és abból vigyenek. Én egyébként nagyobb ruhákat szoktam vinni. Mindenki más az épp aktuális méretet veszi, mire mindet ráadja a gyerekre anyuka már ki is nőtte. A másik meg jó lesz 2 hónap múlva

2019. nov. 16. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
87%

En alapbol mindig pelust vittem

3as meretet mert azt tuti sokaig hordjak meg popsitorlot.


Az anyukanak meg kupont amit en gyartottm 😂 pl 2 oras fodraszat, bevasarlas, 2 oras csajos progi, ilyeneket h kicsit legyen mas is neki.


Apukanak egy uveg alkoholmentes sort 😄

Na jo kapott igazit is azert.


Szoval babalatogataskor nem csak a gyerek hanem a azuloket is megleptem 🙂

2019. nov. 16. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Jómagam aztán nő létemre is tényleg praktikus, racionális, realista gondolkodású vagyok, megsértődni sem szoktam semmin, mert tök fölösleges. De az az egy biztos, hogy bár sértőnek nem találnám, ha közölnéd velem, hogy babalátogatóba pénzt vigyek, egyáltalán meg sem látogatnálak, mert ennél bunkóbb és prosztóbb dolgot nehezen tudok elképzelni. Ha esküvőn a több tízezreket szeretné az ifjú pár hasznosan elkölteni és nem a neten árulni az 5 mikrót és 6 edénykészletet, az tök érthető, de itt 1-2 ezrekről van szó. Ennyi erővel rakjál ki egy edényt vagy kalapot a bejárathoz, mint az utcai zenészek, aztán beledob érkezéskor mindenki amennyit akar, az sem lenne kevésbé gáz ötlet. Ilyenkor jelzés értékűen ajándékoz mindenki, még ha olykor esetlenül is, ez egy gesztus, figyelmesség, azt jelzi törődnek Veled/veletek, nem kéne forintosítani, hogy aztán hülyén érezze magát az, aki egy csörgőt vett volna ezerötért(ha a hetediket, hát isten neki fakereszt, nem halsz bele), de annyit odaadni kínos lenne neki. Aki meg nagy értékben ajándékoz, az általában közeli rokon gondolom, vele simán megbeszélheted, hogy mit szeretnél, mire lenne szükséged.
2019. nov. 16. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!