Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Jobban szeretem a lányomat,...

Jobban szeretem a lányomat, mit tegyek ezzel a helyzettel?

Figyelt kérdés

Azt tudni kell, hogy a fiam mindigis nehéz természet volt. A terhességem is problémás volt, pokoli volt a szülés, utána a szoptatással szenvedtünk hónapokat. Közben jött a hasfájás, a nemalvás, az, hogy sehová nem tudtunk vele menni (vörös-lila fejjel ordított a babakocsiban, az autóban, az összes hordozóban 10 perc után, lehetetlenség volt vele kimozdulni). Míg a párom elszabadulhatott itthonról, én nem tudtam, mert egyszerűen nem volt ember, akinél megnyugodott volna. Hiába volt itt anyukám már az első itthon töltött napunktól napi szinten, nála sem. Az apjánál sem. Csak én én én. Ha kikerültem a látóköréből, mert mondjuk enni szerettem volna, vagy mosdóba menni, üvöltött. Nyugtattak, hogy majd ha fél éves lesz elmúlik, vagy majd ha beindul a mozgásfejlődés, vagy majd ha elindul. De nem, ez csak rosszabb lett. 2,5 évesen még 3-4x ébredt éjszakánként, a hisztik, sírások mellé jött az, hogy akaratos nagyon. Bánt, harap, karmol, ha valami nem úgy van, ahogy ő szeretné. Bármit kérek, az vagy "nem hallja meg", vagy direkt az ellenkezőjét teszi. És már látom a tekintetén, mikor sunyi, olyankor legszívesebben bevágnám a szobájába... És ez a baj, hogy próbáltunk már mindent. Voltunk jutalmazó kedves szülők, akik mindent öleléssel, kedves elmagyarázással próbáltak helyrehozni. Szigorúak is voltunk, akik játékelvétellel, kisszékre ültetéssel, szobába küldéssel, program megvonással büntettek, de ugyanúgy folytatta. 5 éves, de már sokszor csak ráhagyok mindent.


A lányunk 7 hónapos, és vele már most azt érzem, hogy sokkal könnyebb minden. Nem szenvedtem a terhesség alatt, a császárból is extra hamar felépültem. 3 hetesen már 7 órát aludt egybefüggően, és azóta is ha lesszük este, alszik reggelig. Tudok vele menni tényleg bárhová, legyen szó étteremről, kávézóról, vagy hosszabb autóútról, legutóbb még fodrászhoz is jött velem. Edzeni is mindig viszem, ha délelőtt megyek. Annyira szeretek vele lenni, nem érzem tehernek. Egy kis mosolybomba, nagyon ritkán van úgy, hogy sírna, vagy dünnyögne. Jókedvűen ébred mindig, a fiamnál minden ébredés katasztrófa volt, mert ha nem voltam ott éppen, mikor kinyitotta a szemét, akkor 20 perc sírás következett... Ráadásul olyan "csajos" kislány, mindenkit levesz a lábáról. Sokszor érzem azt, mikor jön a délután, és megyünk a tesóért az oviba, hogy "úristen legyen már holnap reggel", meg amikor bemegyünk és jön oda, akkoris várom, hogy na mikor jön az első hisztihullám. Magamon is érzem, hogy sokkal feszültebb vagyok, nem olyan, amikor csak a picivel vagyunk együtt. Így nem élhetünk, ez nyilvánvaló. De fogalmam sincs, hogy oldhatnám meg ezt...


2019. nov. 16. 13:32
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
92%
Menjetek el pszichológushoz, és nevelési tanácsadóba.
2019. nov. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
90%

Arra gondoltál már, hogy ez a lányodnak is milyen nehéz lesz majd? Valószínűleg vele is rosszul fog bánni. Illetve a kisebb gyerekek sokszor megérzik ha a szüleiknek problémájuk van és megpróbálnak nagyon jók lenni, hogy legalább ők ne szomorítsák el a szülőt. Én is így voltam, a szüleim szenvedtek a nagyobb testvéreimmel és meg ilyen kis bocs hogy élek típusú mintagyerek lettem és szorongtam, hogy nehogy miattam is szomorúak legyenek.

Amúgy ebből az egész sztoriból hol van az apuka? Ő mit csinál, segít, hogy jobb legyen? Ha látja hogy neked nehéz, talán neki kéne többet foglalkozni vele.

2019. nov. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
65%
Nálunk a lány a nagy, az elején az ilyen nem alvós állandóan ordítós korszaktól eltekintve úgy gondoltuk egész jó ez a családosdi, jöhet mégyegy, aztán 3,5 éves kora körül kezdett úgy megváltozni a lány, hogy ha ezt tudtam volna 1x sem feküdtem volna le at apjával, sőt, messziről elkerültem volna! Iszonyatosan elviselhetetlen, a kicsinek teljesen más a természete, vele nincs semmi gond. Én is gondoltam már hogy elmegyek egy pszichológuson, de semmire nem mennék vele. A lánnyal sokkal több időt kéne töltenem, az sokat segítene a kapcsolatunkon, de azt is nehezen viselem ha egy szobában vagyunk, szinte minden pillanatban idegesít!
2019. nov. 16. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
87%

Érdekes. Nekem lehet akarmilyen eleven/rossz a nagy, soha nem randul görcsbe a gyomrom. Attól viszont igen, hogy még itt hangoztatod.

Nagyon szépen kérlek, menj el családterapeutahoz, egyedul pszichológushoz, vidd a fiadat is gyerekpszichológushoz, mert ez a hozzáállás nem egészséges.

2019. nov. 16. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
82%
Hát az én fiam ilyen vagy inkább hasonló. Baromi nehéz természet, de én se vagyok egyszerű, egymás hülyeségeit is generáljuk. Amiket problémákat leírtál vele az nálunk is kb dettó annyi különbséggel hogy az én fiam fiatalabb. Én el tudom fogadni ilyennek. Persze nem azt mondom, hogy nem veszek össze vele naponta, nem neveljük az apjával és nem próbálkozunk a “rosszaságait” csiszolni, de az hogy nehéz vele az még kicsit se csorbít az iránta érzett szeretetemen. És azt hiszem nálad itt a bibi, ami a jövőben pedig csak rosszabb lesz ami t rájön, hogy a húgát viszont szereted. De miért is mert jó gyerek? És ha 3 évesen egy hisztis dacos drámahercegnő lesz aki majd folyton kínos szitukba hoz mindenhol, akkor már őt se fogod szeretni?
2019. nov. 16. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
50%

Nyugi ahogy nő egyre könnyebb lesz mert egyre kevésbé fogod látni benne a cuki és védtelen gyereket úgyhogy kevésbé lesznek rossz érzéseid, hogy így viselkedsz vele és ilyen gondolataid vannak. Majd egyszer csak azt veszed észre, hogy 16 éves és a haverjainál lakik hogy kerüljön téged, iszik, cigizik, nem tanul, szarba sem vesz téged és ha mégis kommunikáltok abban sem lesz köszönet. Majd a húgán bosszulja meg ezt a bánásmódot aki a kis kedvencke míg ő a mellőzött. 18-20 évesen aztán elhúz a búsba és ha szerencséd van akkor majd hallasz felőle ha meg nem akkor csak akkor fog előkerülni ha pénz kell.

Akkor majd lehet lelkifurdalásod, hogy valamilyen oknál fogva mérhetetlen ellenszenvvel fogadtad a saját gyermekedet erre a világra és ezzel elcseszted az ő életét. Tervezett gyerek volt egyáltalán? Lányt akartál már helyette is? Valami oka csak van ennek a hozzáállásnak hiszen minden értelmes ember felfogja, hogy egy kisbaba nem kívánságműsor akit beprogramozok, hogy ne sírjon és aludjon egész éjjel... A lányod a kis kedvenced és állítom annak a gyereknek személyisége is azért jobb mint a fiúé mert őt meg óriási imádattal fogadtad és neveled végtelen türelemmel.

Nagyon sürgősen menj el valamilyen terápiára, szakemberhez, szakpszichológushoz, tanácsadóhoz ha nem szeretnéd, hogy ilyen irányba menjen a kapcsolatotok mint amit vizionáltam! Még kicsi a fiad és van remény arra, hogy ezt helyrehozzátok de ehhez az egész család kelleni fog, apuka is aki gondolom kb 0 részt vállal ha meg sem említetted. Az a kisfiú azért jött erre a világra mert TI hívtátok őt, felelős vagy azért, hogy neki ne kelljen végigszenvednie az életét. Ő nem egy kutya akit ha nincs kedved vívni vele akkor kivágsz a kertbe oszt jó’ van, ő egy ember aki belőled lett, aki tőled függ, akinek most alapozod meg az életét! Szedd össze magad!

2019. nov. 16. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
0%
Hát nekem erről azonnal a Beszélnünk kell Kevinről című regény jutott eszembe. Olvasd el.
2019. nov. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
80%

Én csak megérteni tudlak. Nekem egy gyerekem van, hasonló, mint a nagyod. Ha minden más adott lenne, akkor sem merném megkockáztatni, hogy még egyszer "kifogjak" egy ilyet, abba már szó szerint belepusztulnék.

Egy csomó energiát fektettem abba, hogy jó (jobb) legyen a helyzet, a viselkedése, a lelki állapota. És rengeteget alkalmazkodtam, tűrtem. De őszintén? Semmit nem ért, sőt... Én kizsigerelődtem, ő meg ahogy egyre okosabb és erősebb, annál nehezebb eset. Nem javul, csak romlik, és rettegek a kamaszkortól. Mostanában már én is visszavettem, energiatakarékos üzemmódban tolom inkább. Senki nem vigyáz rám, ha én nem vigyázok magamra. Nem éri meg beledögleni az ilyen gyerekkel való sziszifuszi munkába, mert ez kb. az. Nincs ez jól, hogy így viszonyulunk hozzájuk, persze, én is tudom. De semmi értelme emiatt őrlődni, egy darab hulladéknak érezni magunkat. Attól nem lesz jobb. Minden kapcsolat két emberen múlik, sosem csak az egyiken. De mindig elfelejtik, hogy ez a szülő-gyermek kapcsolatra is igaz. Ott sem kizárólag az anyán múlik annak minősége. Lehetsz te a világ legfantasztikusabb édesanyája, ha a gyereked meg ilyen... Nem egy tiszta fehér lap ő - így a kapcsolatotok sem -, amit egyedül te írsz tele...

2019. nov. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
94%
Ha van a környéketeken lehetőség, küldd el valamilyen jó fárasztó versenysportra, pl. úszásra a fiadat. Rengeteg energiája van, és láthatólag te nem tudod fegyelemre szoktatni. Egy edző igen. Ki fog hatni az otthoni életére is pozitívan. Fontos, hogy sikerélménye legyen. Ha az egyik sport nem jön be, keressetek másikat, ami tetszik neki, és ismerjétek el nagyon az eredményeit. Lesz érdeklődési köre, motivációja.
2019. nov. 16. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
apa hol van a sztoriban? csak mert senki nem emliti, csak a multat.. O mit szol? vele milyen?
2019. nov. 18. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!