Nem fura ez egy kicsit?

Figyelt kérdés

Kicsit bánt a dolog, de nem tudom jogosan e.

Gyakran veszek tesómék lányának ruhákat, sapikat, cipőket stb.. Szívesen veszem,és jól esne rajta látni, de nem igazán adják rá, nem is igazán ez a gond, hanem hogy nem régen láttam egy drága kisruhát a sógornőm húganak a kislányán, hát sajnos nem esett jól, én nem neki szánom,nem rá költöttem ezt a pénzt, hanem az unokahugomra :(


2019. nov. 16. 14:53
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben felfüggeszteném a vásárlást neki. Nem a te hibád.
2019. nov. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem jogos. Ne kattogj butaságokon. Lehet, hogy már kinőtte és tovább adták. Vagy nem az ő stílusuk volt. Ne vegyél nekik ruhákat egyébként, ha sosem adják rá.
2019. nov. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Nekem is az a gondolatom, hogyha már tud kérni a kislány, és van valami amit szeretne, majd azt veszem meg neki.


Ráadásul pluszba a kinőtt cuccokat adja el, tehát amit én elég drága pénzéért vettem nekik, a húga adja el pár ezer forintért.

2019. nov. 16. 14:58
 4/17 A kérdező kommentje:
Ha oda is adják azon a logikán, hogy nekik tetszik és a stílusuk legalább mondaná neki hogy ne adja el, mert ezek ajándékok voltak és nem illik.
2019. nov. 16. 15:00
 5/17 anonim ***** válasza:
90%
Ne vegyél neki ruhát. Majd vész az anyja. Ha még kinőtte a gyerek, vagy nem tetszik, mit csináljon vele, tárolgassa ? Én is tovább adnám, annak, aki tudja használni.
2019. nov. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

De ha legalább egyszer látja rajt az ember még azt mondom igen, más is hasznát veszi legalább.


Akarnak még babát, tehát az sem hülyeség hogy elrakja és jó lesz későbbre a másikra főleg ami nem konkrétan lányos, simán hasznát vehetnék később is.


Tanulság volt ebből az esetből, hogy nagyon max játékot, könyvet ilyesmit vegyek neki, ez így pocsékolás sajnos nekem

2019. nov. 16. 15:13
 7/17 anonim ***** válasza:
Minek veszel ruhát neki? A kicsik többre becsülik a játékokat. Az nem érdekli hogy milyen markas ruhat vesz a nagynéni és mennyiért. Másreszt ahogy előttem is irtak. Mit csináljon vele ha kinövi? Én is eladom a kisfiam ajándékba kapott ruháit is, miután kinőtte! És mi is akarunk testvért, de nem fogom addig tartogatni! Szerintem tényleg felfujod a dolgot. Elhiszem hogy jól esne cuki lanyos ruhaidat hordaná az unokahugi, de ha majd lesz gyereked, akkor "kiélheted" rajta ezt :) Már amíg pici, és te öltöztetheted :)
2019. nov. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Ha ő eladja az megint más, mert megy a pénz hozzájuk és max elmennek rajt egy moziba vagy vesznek a pénzből valamit maguknak. A baj az, hogy a húga árul ruhákat, neki lesz pénze ebből, és nem nekik.
2019. nov. 16. 15:39
 9/17 anonim ***** válasza:

Szerintem sem jogos a kellemetlen érzésed. Ajándékozásnál utólag nem kérheted számon mit mikor hogyan hol kivel használták az ajándékot, megvan e még, mi lett vele!


Tanulj meg önzetlenül(és okosan adni). Kérdezd meg, ha ruhát kapnának, elhoznák e a gyereket abban a karácsonyi bulira? Ha nem, ne sértődj meg, adj mást! Esetleg kérdezd meg, mire van szükség! A gyerekek mindent kinőnek marhaság, az én 5 évesemre a 2 éves kori ruhái nagy részt jók! leggingsből rövidnadrág lett, bő ruhákból felső. Én mindenkinek szólok, hogy ne ezt adjon, tudom, hogy tapintatlanság megmondani, de engem nem érdekel. Lehet ők tapintatosak, és mosolyogva fogadnak bármit, aztán hasznosítják valahogy, ha már megvan.


Játék is végezheti így egyébként, 3 formabedobót én sem tartottam meg, a gyerek régi játékai eladásra kerülnek, évente 2-3 darabot, kedvenceket tartok meg.


Ne kövesd nyomon az ajándékaid, bunkóság!

2019. nov. 16. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Jól teszed szerintem hogy szólsz, egyáltalán nem rossz ötlet az sem, hogyha valami nem jó, nem hasznos szólnak, hogy mi ennek jobban örülnénk, vagy mondanák hogy ilyenünk még nincs, és tudna az ember hasznos dolgot adni.

Én azt hittem mikor tényleg örültek neki úgy tűnt, hogy hasznos és úgy vannak vele, jó lesz benne eljárni olyan helyre ahol csinosan kell öltözni, ha mondták volna hogy másra van szükségük biztos inkább azt veszem meg :(


Játéknál is úgy ahogy mondod, lehet ki sem bontják nem is mutatják meg neki, és adják tovább :(

2019. nov. 16. 17:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!