Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 8 hónapos csecsemőnek karácson...

8 hónapos csecsemőnek karácsonyi ajándék?

Figyelt kérdés
Én úgy gondolom, hogy külön neki felesleges, mert úgyse érti. Ti hogy csináljátok? Külön a babáknak becsomagolva, oda adva anyukának? Vagy anyuka kap olyan ajándékot?
2019. nov. 17. 10:55
 1/8 anonim ***** válasza:
29%
Nem, nem felesleges. A szüleinek igencsak rosszul fog esni, ha neki nem veszel semmit. Vegyél neki egy plüss valamit, vagy játékot. A jatekboltban segít az eladó
2019. nov. 17. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%

Akkor volt 5,5 hónapos a lányom


Teljesen oda meg vissza volt, hogy kapott zenélő kütyüt, beszélő babát


Imádta a csomagolásokat, a tasakokat

2019. nov. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
88%
Nem felesleges. Ez az ugyse érti dolog is borzalmas hozzáállás, hiszen, ha nagyobb lesz érteni fogja és a fotókat szívesen nézegeti arról az időszakról, amire nem emlékszik.
2019. nov. 17. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
96%
Hát a szülei tuti megsértődnek, ha erre a - gondolom - rokonodra nem gondolsz külön személyként. Persze mindig a családtól függnek a szokások, valahol, ha gyerek született, már egymásnak nem adnak pl. a testvérek, mert anyagi csőd lenne, máshol egyébként se, mert a tárgyak helyett inkább legyen valami közös élmény. Ha nálatok viszont szokás az egyénenkénti ajándékozás, ne hagyd ki a babát se.
2019. nov. 17. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig megkérdezem ilyenkor a szülőt, hogy mire van szükség. Nálunk a családban meg szokták mondani :) Idén 4 hónapos kisbaba lesz a családban karácsonykor, ezt viszem neki: a tescóban lehet kapni kis zoknit, aminek az orrán csörgős macik vannak, kis organza zacsiban, ebbe a zacsiba teszek a zokni mellé egy Brendon utalványt. Így a kisbaba is kap valami "azonnalit", és a szülők is szabadságot abban, hogy kiválaszthatják maguk, amire a babának szüksége van.
2019. nov. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
35%

Nehéz kérdés.

A saját gyerekem 11 hónapos lesz akkor, két djeco játékot, egy meskás kiscipőt és egy szép pulóvert kap (utóbbi nyilván formalitás, lényeg, hogy az ünnepekre egy addig nem hordott szèp pulcsiba öltöztetem).

A sogórnőm kisfia is kap ajándékot, de velük közeli a kapcsolat és tudom, hogy tetszeni fog.


Másrészt a rokonoktól kapódó dolgok engem inkább zavarnak, mert nyilván apróságok, de azokra meg nincs szükség, mert van elég. Én egy csomó olyan dolgot szeretek, ami nem esik bele a fősodorba (fa játékok, montessori/waldorf elv szerinti lapozgatók, visszafogott színű és nagyminta illetve mesefigura nélküli ruhák), ehhez képest ilyenkor tipikusan jön a csillogó unikirnisos kiscipő, gombnyomásra villogó fröccsöntött műanyag figura, neonsárga póló, bojtos sapka, műanyag rózsaszín étkészlet stb).


Miközben kikölzltekezünk egy csomó hasznos dologra pl most veszünk Adamo hintát, hordozós takarót, gurulós mamakocsit, hogy ne szatyrokban cipeljek haza 20kg cuccot mindig a piacról stb.


Nálunk nem szokás azt kérni, hogy szálljanak be akár egy ezressel vmibe, illetve mindenki aki nemgyerekes ugye imádja az ilyen giccseket megvenni és odaadni a gyereknek, amiket aztán másnap elpakolok és megy majd adományba....


Szóval ez családfüggő nagyon.

2019. nov. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Felesleges?! Csomagolj be neki barmit konnyen tepheto színes csomagolópapírba, meglátod hogy fogja elvezni. Mondjuk igaz hogy a tepkedest valószínű jobban mint az ajándékot, de nem is kell rá 10 ezreket költeni. Egy fakocka játék vagy bármi teljesen megteszi.
2019. nov. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az én 8 hónaposom imádja a fakockákat,igaz nem építi a tornyot hanem lerombolja, meg azokkal mászik a lakásban és annyira élvezi ahogy kopog. Beszélő baba, ami sír, nevet ha megnyomjuk a pocakját, villogó kisautó, ezeket nagyon szereti.
2019. nov. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!