Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért bántanak egy anyukát...

Miért bántanak egy anyukát amiatt, mert sokat utazgat a kisgyerekével?

Figyelt kérdés
Unokanővérem egyedül neveli az 1 éves lányát és sokat utaznak külföldre. Most pl. Londonban vannak, onnan mennek Ausztráliába egyik ott élő rokonunkhoz. Van még 2 unokanővérem rajta kívül, ők is anyák és folyton mondogatják a háta mögött, hogy milyen dolog hurcolni a gyereket jobbra-balra. Most is nálunk volt egyikük a férjével és a fiával és ezt ecsetelgette anyuéknak. Ez tényleg ilyen rossz? Nekem még nincs gyerekem, így nem értek ehhez, de furcsának tartom, mert nem hiszem, hogy baja lesz. Én eddig azt hittem, hogy ez jó dolog.
2019. nov. 17. 14:41
1 2
 1/17 anonim válasza:
69%
Szimplán irigyek rá, semmi több.
2019. nov. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
60%
Egy éves gyereknek valóban nem túl jó ennyit utazni, neki az állandóság kell, ráadásul ő még olyan dolgokra csodálkozik rá, hogy kövek, fűszál a természetben, otthon meg a csokipapirra is, viszont nem veszi észre mondjuk állatkertben a zsiráfot, mert túl nagy neki. Nem azt mondom, hogy nem kell elvinni nyaralni az egy évest, de össze-vissza utaztatni szerintem anyukának is szívás és a gyereknek is, pláne ha más idözonába mennek.
2019. nov. 17. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
54%

1 evest en sem ertem minek viszi, nem fog ra emlekezni, meg csak fel se fogja, hogy o most utazik. Aztan fene tudja milyen betegsegeket/csipest szed ossze (Ausztraliabban pl).


Az meg mar csak raadas, hogy az x oras repuloutat ha vegiguvolti csori gyerek, biztos dijazni fogja a tobbi utas. En legalabbis rohadtul nem orultem mikor a 8 oras utat vegig visitotta egy par eves gyerek...


Le lehet pontozni, attol meg igy fogom gondolni.

2019. nov. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
58%
Irigység
2019. nov. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
48%

Ezeket honnan veszitek, hogy pl nem csodálkozik rá a zsiráfra? Enyém sikongatott 8 hónaposan a Vadasparkban az állatok láttán. A Tropicariumban is odavolt a gyönyörtől.

Ettől még nem vinném Ausztráliába ha én amúgy nem készülnék oda, de úgy írtok nagy csecsemőkről mintha vmi zombi lenne.

3 nap állandóság után engem kicsinál a gyerek, pedig én alapból introvertált lennék, nem szoktattam nagyvági életre, de látom, hogy menni kell vele mindenhová.

2019. nov. 17. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
61%

Nem irigység, a legtöbben megengedhetjüj az utazást, de a gyerek, a saját és mások érdekében sem tesszük.


Csecsemővel utazni felesleges, kényelmetlen mindenkinek, konfliktust és rendszertelenséget szül. Hány oltást kapott a kicsi, hogy ne legyen baja másik földrészen? Hogy szokott hozzá a repülőn tapasztalható nyomáskülönbséghez(gyerekek ezért üvöltenek)? Hogy ment neki az éjjel-nappal változás az időzónák miatt? Ausztrál 45 fokos hőség, az kell ám egy csecsemőnek...


Nem szúrnék ki semmi pénzért a gyerekemmel, se magammal, se másokkal.

2019. nov. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
81%
Én rengeteget utaztam kisgyerekkel, de senki nem bántott. Az meg, hogy a hátam mögött kibeszélnek, az nem érdekel, az őket minősíti. 3 hónapos korától utaztam vele, mivel a család egy része külföldön élt. Több országban töltöttünk el hosszabb időt is. Jelenleg a tengerentúlon élünk, a lányom 3 nyelven beszél anyanyelvi szinten, több kultúrát megismert, nagyon nyitott mindenre, nem hiszem, hogy kárára vált volna.
2019. nov. 17. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
39%
5-ös, van gyerekem, láttam más gyereket is, egy 8 hónapos nem látja az állatokat, vagy nem érdekli, az enyém a hordozó szíját rágta ennyi idősen és nem nézett meg semmit.
2019. nov. 17. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
70%
Mert az anyák legtöbbje ilyen. Ha sokáig szoptatsz, akkor az a gond, ha nem szoptatsz, akkor az. Ha babakocsiban tolod a gyereket, akkor "nem kötődsz hozzá eléggé, amiért nem magadon cipeled", de ha hordozol, akkor meg azért szólnak be. Ha van hobbid, sportolsz, eljársz gyerek mellől mondjuk heti 2-szer felnőtt társaságba, akkor lepasszolod, de ha a gyerek veled van 0-24, akkor igénytelen vagy, és csak a gyereknek élsz. És még lehetne hozni rengeteg ilyen példát...
2019. nov. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
57%

"5-ös, van gyerekem, láttam más gyereket is, egy 8 hónapos nem látja az állatokat, vagy nem érdekli, az enyém a hordozó szíját rágta ennyi idősen és nem nézett meg semmit."


Igaz, nem az 5-ös vagyok, de van négy gyerekem, és öket igenis érdekelték az állatok, már fél évesen is szerették nézegetni. Ha a te gyerekedet ennyire nem érdekli a külvilág, akkor vele van valami komolyabb baj!

2019. nov. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!