Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a Derek...

Mi a véleményetek a Derek névről? Nagyon külföldieskedő?

Figyelt kérdés
Nagyon tetszik külföldi környezetben, de nem igazán tudom, hogy itt, Magyarországon mennyire állná meg a helyét. Első hallásra biztosan szokatlan lenne. Azért is gondoltam rá, mert angol nyelvű országokban is ugyanígy írják, nincs az a rémes magyarosítás, mint pl. a Dzsindzser esetén. Nektek mi a véleményetek? Nagyon külföldieskedő? A vezetéknév egyébként nem magyar, tehát ne egy Szabó nevet képzeljetek mellé.
2019. nov. 17. 17:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
70%

McDreamy :D

Amúgy nem rossz, mert magyarul is úgy kell írni és kimondani is, ahogyan külföldön.

Nagyon hasonlít az Elekre. Nekem kicsit mekegős a hangzása.

2019. nov. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
61%
Ez nagyon gáz.
2019. nov. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
50%
Kínosan ízléstelen.
2019. nov. 17. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
73%
Ha szokatlan nevet adsz, megkeseríted a gyereked helyzetét. Mert mindig vissza fognak kérdezni, mert azt hiszik rosszul értették, majd jön a megjegyzés, hogy nahát de érdekes név, majd meg kell magyarázni, hogy miért ezt a nevet kapta, talán külföldi a papa, mama? Egy idő után a halálba fogja kívánni a nevet.
2019. nov. 17. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
29%

#4 Már semmin sem lepődnek meg az emberek. Akinek gyereke van bőven találkozik ennél cifrább névvel is az oviban. Már a nagymama korúak is rájöttek, hogy nincs mit tenni, meg kell tanulni az új neveket.


Az gyerekem egyik ovis társa Pál (Palika), na nála mindenki megkérdezi, hogy ki után kapta a nevét. Szóval ez egy elavult kifogás.

2019. nov. 17. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Jajj 4-es, azért ennyire ne dramatizáld túl. :D Nekem pl. lengyel eredetű a vezetéknevem, tízből tízszer visszakérdeznek, hogy hogyan kell írni, pedig simán kiejtés szerint kell, nincs benne semmi bonyolult, mégsem utálom a nevem. A férjem nem magyar, de itt született, itt is élt mindig, nem magyar sem a vezeték-, sem a keresztneve, most akkor szerinted ő is utálja a nevét? :D

A többieknek köszönöm a válaszokat! Alszom még rá párat... :)

2019. nov. 17. 17:17
 7/15 anonim ***** válasza:
85%
Legalább derek gyerek lesz.
2019. nov. 17. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
75%

"A többieknek köszönöm"


Ha valaki véleménye nem tetszik, attól még az hasznos. Semmi értelme kérdezni, ha élből elveted a válaszok egy részét.

2019. nov. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
79%
Ha Azad Nazir Derek lesz, akkor teljesen mindegy, csak tetézi:D
2019. nov. 17. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
68%

Nekem nagyon tetszik, Derek herceg a hattyuhercegnőben van, ha jól emlékszem.


Szerintem nem küldieskedő, világnév, mint az Adam.

2019. nov. 17. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!