Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha egy házaspár már 10 éve...

Ha egy házaspár már 10 éve házas, de nincs gyerekük még, mire gondoltok?

Figyelt kérdés

Találkoztam rokonságom belül egy ilyen házaspárral, természetesen nem kérdeztem rá szerintem ez diszkrét, nem lehet tudni hogy érinti az adott párt a kérdés.

De egész kíváncsivá tesz az ilyen, és ehhez hasonló dolgok.


Kíváncsi lennék ti mire gondoltok, mármint aki szokott így elmélkedni ezeken a dolgokon.


2019. nov. 18. 06:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%
Nem akarnak gyereket.
2019. nov. 18. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
85%
Semmire. Mi is 10 év után vállaltunk gyereket. Tesómék meg 15 év után.
2019. nov. 18. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
83%

Nem akarnak

Vagy nem jön össze


Viszonytól függ, hogy erről beszélget-e az ember..

Ha 10 év alatt nem derült ki számunkra, akkor tabu..


Mivel én terhes vagyok emiatt ha ilyen van a társaságban, óhatatlanul felmerlax addig, hogy egyébként ők szeretnék-e majd valamikor bővíteni a családjukat..

De ennyi


Igen-nem

Csókolom, semmi közünk hozzá



Mi 12 éve vagyunk egy pár, 7 éve házasok...

Most kön a 2.baba

9,5 év után jött az első..

Tervezetten


Amikor megkérdezték simán elmondtuk, hogy nincs itt az ideje.



Off:


Én magam nem érzem tolakodónak a kérdéseket, nem zavarnak.

Lejjebb van kérdés a tolakodó kérdésekről

Nekem meglepő volt, hogy milyen dolgokaz éreznek mások annak.

A kifejezett bunkó kérdés megjegyzésekre nekem is kerekedik a szemem:

->csok miatt? Nem baj a következő fiú lesz.. vagy arra, higy lány után fiúnk lesz a válasz az h "ügyesek vagytok" mintha ezen múlna--


De nálunk nem tabua családban, barátok közt, ha valakinek nem sikerül a baba /gyakori sajnos/

Tudunk meddőségi kezelésről, elment babákról, dikerekről, de végül örökbefogadásról is.

Sőt, van olyan kapcsolat, ami szét is ment 11 év után emiatt. :(

Valószínűleg amiatt nem zavar, mert nálunk szokás beszélni róla.. senki nem egyedül akarja feldolgozni.


Nagymama tesójának feleségétől szoptatási tanácsoakt kaptam/ jobbakat, kérés nélkül mint a tanácsadótól/

2019. nov. 18. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
57%
Semmire nem gondolok, ez az ő döntésük. Lehet, nem akarnak, vagy nem lehet, vagy nem jön össze, vagy még nem állnak készen rá. Meg persze sok minden állhat a háttérben. Mi ugyan nem vagyunk házasok, de 10 év párkapcsolat után vállaltunk gyereket. Így jött ki, anyagilag is ekkor álltunk készen rá.
2019. nov. 18. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
89%
Nálunk pl. az volt, hogy én beteg vagyok, nem tudta mindenki a környezetemben, nem látszott, a dokik meg nem tudták, hogy hogyan hatna rám a terhesség, féltünk bevállalni, okkal, aztán terhes lettem, tényleg nagyon durva volt, nekünk 12 év után lett gyerekünk.
2019. nov. 18. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
84%
Nincs ezen mit gondolkodni. Vagy nem akarnak (még) vagy nem jön össze. Ez a két verzió lehetséges, semmi extra nincs ebben a témában.
2019. nov. 18. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
63%
Nem erdekel mas elete
2019. nov. 18. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
89%
Van ismerősöm, akiknek nem jött össze a gyerek, pedig szerettek volna és olyan is, akik szimplán nem akarnak.
2019. nov. 18. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, szerintem is az lehet hogy nem akarnak, férfi már idős 45 körül van, a hölgy 35 körül.


Azért gondoltam arra, hogy nem illik megkérdezni mert én 20on pár éves vagyok, és lehet furán vették volna tőlem, az is lehet teljesen nyitottan kezelték volna

2019. nov. 18. 11:09
 10/13 anonim ***** válasza:
68%

Nem gondolok semmi konkrét dologra, mert tudom, hogy sok oka lehet.

Unokatestvéremék 8 éve házasok, az esküvő óta próbálkoznak a babával, most úgy néz ki hogy sikerülhet lombikkal, sok évnyi kudarc után.

Kolléganőm 11 éve van férjnél, 36 éves (párja sem sokkal több), ő nemrég mondta egy beszélgetés során, hogy egyikük sem akar gyermeket.

Testvéremék még "csak" 6 éve házasok, ők akarnak majd gyerekeket, de mivel még nem futottak ki az időből (29-31 évesek), előbb megvárják míg összejön egy saját lakás, pár éven belül látnak erre esélyt. Albérletbe nem akarnak gyereket vállalni.


Szóval csak a környezetemben is több példát látok erre teljesen különböző indokokkal, így ha látok egy ilyen párt, nem gondolom azt, hogy hű, ők biztos nem akarnak gyereket, vagy jaj szegények, hát nem jön össze nekik.


A munkahelyemen van pl. egy 30 éves kolléganőm, akiről tudom, hogy 50 éves férje van. 5 éve házasok, gyerek nincs. Na pl. róluk fogalmam sincs, hogy nem is akarnak gyereket, vagy csak nem sikerül, vagy kicsit még várnának. Bármelyik lehetőséget el tudom képzelni.

2019. nov. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!