Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg az lenne a jó megoldás...

Tényleg az lenne a jó megoldás, ha hozzánk költözne a férjem lánya?

Figyelt kérdés
A férjemnek van egy 17 éves lánya. Változó, hogy mennyit van nálunk, nincs megszabott láthatás, van olyan, hogy én 1 hónapig nem látom, mert a férjemmel étteremben vagy kávézóban találkozik, programot csinálnak, de nem rossz a kapcsolatunk, mondhatni jónak. Nekünk van egy 5 hónapos kisfiúnk is, aki egyelőre velünk alszik a szobában, olyan másfél éves korában terveztem átrakni a másikba (2 szobás lakásban élünk). A férjem volt felesége is összeköltözött egy pasival 2 hónapja. Azóta áll a bál. A lánya fél óránként hívja, hogy ő nem bír azzal az emberrel együtt élni, azt mondja, hogy rumlis és hangos, nem tud tőle tanulni. Erre a férjem tegnap azzal az ötlettel tért haza, hogy a lány hozzánk fog költözni. És hogy milyen jó, mert így közel lesz neki az egyetem is (orvosira készül)... Hát én nem tudom... ez lenne a jó megoldás? A mi lakásunk pici és így nagyon sok évig élne nálunk, az orvosi hosszú... Az anyjánál hárumkra 3 nagy szoba plusz nappali van. Nálunk 1 egész és 1 fél... Nappali nuku. Ráadásul az egyetemi évek alatt nyilván sokat fog bulizni, itt meg itt lesz még egy akkor kisbaba. Arra gondoltam, hogy felhívom a férjem exét, hogy rendezzük ezt másként. Ti mit gondoltok?
2019. nov. 21. 07:52
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/90 anonim ***** válasza:
70%
A férjednek a lánya éppúgy a gyereke, mint a ti babátok. Ha a nagylány nem bírja a pótapukát, egyértelműen neked kell alkalmazkodni és együtt élni vele. A lánya előbb megvolt, mint te.
2019. nov. 21. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/90 anonim ***** válasza:
37%
Nem. Nagy hülyeség lenne, hogy hozzátok költözzön. A babával szeretne egy szobában lakni, vagy veletek?
2019. nov. 21. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/90 anonim ***** válasza:
56%
Ha több szoba lenne, támogatnám, de így nem jó ötlet, egymás agyára fogtok menni.
2019. nov. 21. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/90 anonim ***** válasza:
57%

Ritka ostoba ember a férjed, hallod-e!

Azért elgondolkodhatna, hogy akkor hogyan lesztek a kétszobás lakásban?

A lány kb. 7 év múlva végez az orvosin.

Addig a kisgyereketek hol lenne? Nem jó megoldás veletek sem, de egy totyogót, óvodást egy szobába rakni azzal, aki egy nehéz egyetemen tanul, egész más életritmusban kel-fekszik, az megint abszurdum.

Szóval ez kizárólag akkor megoldás, ha nagyobb lakásba költöztök (min. 3 szoba).


De miért az exszel akarsz beszélni?

Neked a férjeddel kéne ezt megbeszélni.

De még a lány is elég ostoba, ha nem gondol erre. Ha mondjuk egy szobában lenne a babával, kb. 2 hónap múlva idegbeteg lenne és félóránként hívná az anyját, hogy nem bír a kisbabával együtt élni, és vissza akarna költözni.


(Azt már csak zárójelben jegyzem meg, hogy honnét tudja, hogy akár csak veled, kérdező, együtt bírna-e élni????)

2019. nov. 21. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/90 anonim ***** válasza:
74%

Tegyetek egy próbát! Kiderül, hogy hol és hogyan jobb.

14 éves kor felett kvázi szabadon dönt a gyerek, hogy melyik szülővel akar élni. Mindig is benne volt a pakliban, hogy a férjedhez költözik.

Cserébe ti kaptok utàna gyerektartást, amíg nappalin tanul.

2019. nov. 21. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/90 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem nem mell aggódnod, mert egy kisbaba is hangos... ez így nincs meg a csajnak és az apukának? Én megmondanám szerintem, hogy rendben, de a kisbaba szobájában nincsen rendezkedés, és felhívnám a lány figyelmét, hogy maximum másfél éven belül a kistesóval kell a szobán osztoznia, ami többek között szétszórt játékokat, zajt és este 9es villanyoltást jelent. Továbbá azt is kikötném, hogy este 10 után nincs járkálás, ergo az egyetemi bulik ki vannak zárva.


Szerintem ezek teljesen ésszerű dolgok, nem direkt köcsögösködés, de frankón magához fogja teríteni a lányt.

2019. nov. 21. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/90 A kérdező kommentje:

A baba még nincs külön szobában, így azt mondta/mondták: úgyis van egy felesleges szoba

Ja, még...

2019. nov. 21. 08:11
 8/90 anonim ***** válasza:
73%

Egyesnek igaza van. Örülhetünk hogy az apa foglalkozik az első gyerekkel is, nagyon sok helyen ennyit sem kap válás után. 🤔😔😒


Neked kell alkalmazkodni, hogy állítson fontossági sorrendet az első és második gyerek között? Mind a kettő az övé!

Nem hiszem hogy bele kéne ebbe olyan szinten folyni hogy az apát megkerülve beszelsz a nővel. Nem tanácsos

2019. nov. 21. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/90 anonim ***** válasza:
82%
Ötletként a kollégiumot és megpróbálhatja.
2019. nov. 21. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/90 A kérdező kommentje:
Kollégiumba nem megy, azt már mondta.
2019. nov. 21. 08:15
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!