Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Elkezdte a legkisebbem az...

Elkezdte a legkisebbem az óvodát, nem tudok magammal mit kezdeni, csak önsajnálatba kezdtem, hogy senkim nincs? Bőv. Lennt

Figyelt kérdés

Nem vagyok egy életünket kitárulkozós típus, nehezebben is barátkozom, ez valami hozott dolog lehet, mert anyám mindig mindnehol rámszólt, ha megszóllaltam, vagy azért mert szólok, vagy mert rosszat mondok :( Ez úgy talán megmarad.

Egy hosszú kórházi betegség, kezelésen vagyunk túl, az emberek szépen lekoptak. Nem mondom, hogy barátok, mert az akkor nem lehet barát. Volt, aki nem tudott a helyzettel mit kezdeni, volt aki ugye csak a napsütésben van jelen és volt aki súlyos betegségre a nagy bajra j9tt nekem, hogy adjak probiotkimuot, mert az övének jó volt (vírus esetlén), ez utóbbi volt nekem sok. De szépen elmaradoztak az emberek, míg mi küzdöttünk az élhető életért.

Mivel sok pénz kellett, férjem kiment külföldre pénzt keresni (nekünk még van 2 nagyobb gyerek is).

Egy ismerős maradt meg, de annak is csak arra vagyok jó, ha más nincs neki, és panaszkodni akar. Fogalmam nincs őt miért nem törlöm telefonból stb, hisz sose kérdezi meg velünk mi van. Ha meg is kérdezi vagy nem várja meg mit válaszolok, vagy megvárja és máris félórákat a saját baját mondja.

Szóval rájöttem most , hogy rettenetesen magányos vagyok. Persze férj van, de esti telefonbeszélgetés nem elég...Munka nem tud szóba jönni, hisz pár órás az ovi..

Hogy építsem magam fel?? :( Vagy más ez így marad. Most ha félreteszem az itthoni dolgokat, megtudnék inni vkivel egy kávét,vagy sétálni. De nincs SENKI! :(


2019. nov. 25. 10:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
13%
Kolléganők?
2019. nov. 25. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
5 éves küzdelmen vagyunk túl. Előtte a terhesség, szóval 6 éve nem dolgozom. Előtte munkahelyváltásom volt. Elmaradt mindneki...
2019. nov. 25. 11:00
 3/11 anonim ***** válasza:
70%
Jézusom, dehogy vagy magányos! Várod, hogy a gyönyörű gyerekedért menj az oviba, várod majd haza a férjedet. És még van két gyermeked, neked családod van! Hogy lennél már magányos??? Én a helyedben biztos, hogy kur.va nagyokat gyalogolnék, futnék egyszóval kimozdulnék az ovi ideje alatt, és mindig akad valaki, akivel szót lehet váltani. És hétvégére programokat szerveznék. Vannak baba-mama túrák, meg egy csomó minden program, ahol kapcsolatot lehet építeni. Mi kutyatúrázós programokon veszünk részt, és még a kutya sem feltétel, csak szeresd a természetet, és a kutyákat. Az baromira rossz, ha mindig másra vársz, hogy jól érezd magad..nem is értem ezt a mentalitást. Rakd össze magad fejben!
2019. nov. 25. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
37%
Hova valósi vagy kedves kérdező?
2019. nov. 25. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
89%

Márpedig el kéne menned dolgozni. Az ovi nem pár órás, az ovi akár egész napos is lehet. Ha dolgozol, a napod már el is telet, délután/este meg ott vannak a gyerekeid, beszélsz a férjeddel.

Esetleg keress valami hobbit, aminek kapcsán menned kell valamerre, hasonló emberekkel találkozhatsz, ismerkedhetsz.

De első körben mindenképpen munkát keresnék. Az önértékeléseden is sokat javítana.

2019. nov. 25. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
81%
Töltsd el hasznosan az időt otthon, ha pedig emberek közé szeretnél menni, megismerni új embereket, iratkozz be valamilyen csoportos tornára, esetleg menj el valamilyen tanfolyamra.
2019. nov. 25. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
89%
Miért lenne csak pár órás az ovi? Szinte mindegyik háromgyerekes ismerősöm elment dolgozni, mikor a legkisebb is ovis lett. Szóval meg lehet oldani sokféleképp. Nekem csak kettő van, de már 3 hós koruktól itthonról, persze nem bolti eladóként, de sok területen meg lehet oldani ezt is. Ha meg még ráérsz, akkor itt a szuper lehetőség, hogy képezd magad vagy azt tedd, amit mindig szerettél volna. Pl. megtanulj valamit újat vagy tovább, sportolj, kézműveskedj, karitatívkodj, vállalkozást indíts, és csatlakozz valamilyen csoporthoz, ahol hasonló érdeklődésűeket találsz. Ha mindenki elfordul tőled, biztos nem csak a balszerencse okolható, és érdemes lenne talán pszichológushoz vagy bármi művészetterápiára, templomba... stb. ami tetszik, eljárnod, hogy újra tudj bízni az emberekben és merj nyitott lenni - mert ezzel mutatnál jó példát a gyerekeidnek is. Jól érzed, hogy kell a lelki egészséghez, hogy legyen felnőtt társaságod.
2019. nov. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
81%
Sport, kisállat tartás, hobbi, kötés, bármi...
2019. nov. 25. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Munka? Hasznos ám!

Én például a meloban szoktam sajnálni magam...

Ha van időm rá, akkor másokat is sajnálok, hogy dolgozniuk kell...

Mellette horgolok ...

2019. nov. 26. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Munkám van bőven itthon, nem unatkozom. Itt nincs 4 órás, abba elmennék, mert a kicsi fél 1-ig lehet oviban. Tudom, hogy tovább van ovi, de mint írtam, beteg. Örülök ennek, hogy így fogadták, elfogadták ebbe az oviba. Hobbim is lenne, de ugye ez mind mind egyedül. Barátnő hiányzik, legalábbis valaki, akivel a férjemen kívül lehet beszélni, vagyis beszélgetni. Beszélni szoktam, hisz a gyerekeim révén találkozok szülőkkel, edzésekre jövet menet, de az nem igazi beszélgetés, nem barátok, nem haverok.

Na mindegy, igaza van az egyik válaszolónak, nem lehetek magányos, hisz van szép családom. Igyekszem nem többet akarni.

2019. nov. 26. 09:58
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!