Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Spirál miatti borzalmas...

Metaljohsy kérdése:

Spirál miatti borzalmas mennyisegű vérzés, normális?

Figyelt kérdés

Júliusban szültem császárral a lányom, rá hat hétre feltette az orvosom a hormonmentes spirált nekem. Azóta pontosan megjön de szülési fájdalommal vetekedő görcseim vannak és rengeteg vér távozik. Mivel kelyhet használok, így majdnem teljesen pontosan tudom, hogy egy menses alkalmaval több mint 210 - 250 mili vér távozik 6-7 nap alatt.

Ergam cseppet is szedem mellette nem mellesleg, napi 60 cseppet.

Gyógyszert nem szedhetek trombózishajlam miatt, a latexra szó szerint allergiás vagyok, így az óvszer is kilőve.

Nagyon el vagyok keseredve, mert szerencsétlennek érzem magam és nem bírom ellátni rendesen a lányom. Éjjel is a kehely mellett (aminek akár 10 órát is bírni kellene a legerősebb napokon) és kettő legnagyobb ejszakai betét mellett tiszta vér lett az ágy, a fürdőszoba szőnyeg és az éjjeli zuhanyzás közben már a lelkem kisírtam.

Nem folyik, hanem ömlik. :(

Orvosnál voltam, akkor kaptam az ergam cseppet, de az édes kevés.

Kérlek adjatok tanácsot!


Hozzátenném apáca nem szeretnék lenni, fiatalok vagyunk még a férjemmel ahhoz. :(



#vérzés #spirál #ergam #rengeteg vér #nagy mennyiségű vér
2019. nov. 26. 07:03
 1/7 anonim ***** válasza:

Sajnos nálam ugyanezt okozta a spirál, le kellett vetetnem. Akkor mondta a doki, hogy ki is lökte (volna) a szervezetem.

Fémallergiád nincs?


Mi úgy döntöttünk, hogy nem tragédia, ha becsúszik egy kistesó, ezért a hírhedt, rettegett pharmatex kúpot használtuk. Kombináltuk azzal, hogy a termékeny napokon megszakítás volt. Több év alatt sem lett terhesség belőle. Amikor akartuk, akkor egyből.

A harmadik gyerek is császáros lett, akkor a doki megcsinálta egy füst alatt az elkötést is, tb alapon ingyen.

2019. nov. 26. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezért nem kéne spiral nincs az a pénz!Ez sajnos minden barárnőmnél így van akinek spirálja van.Legtöbben inkább le is vetették.
2019. nov. 26. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
49%

A spirál mellett gyakori, hogy erősebb a vérzés.

Hormonos spirált rakass fel, vagy szedj minipillt. Azokat lehet trombózishajlam mellett is, mert nincs bennük ösztrogén, csak gesztagén.

2019. nov. 26. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
49%
Jól írja az utolsó, hormonos spirált kellett volna kérned, nekem Mirenám van, nemhogy nem ömlik belőlem a vér, meg sem jön már egyáltalán, pedig még csak 4 hónapja van fent. Én is szülés után fél évvel tetettem fel, bár nem elsősorban fogamzásgátlás miatt, eddig jó választásnak tűnik. Amúgy szülés után változhat a menzesz, de én nálad inkább a spirálra gyanakodnék, a hormonmentes mellett tényleg gyakori a bő vérzés.
2019. nov. 26. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én is most tervezem levetetni... Sokkal tovább is tart, erősebb is a vérzés, görcsös is, pedig szülés előtt nem volt. Meg a férjemet is bántja. Ez így ennyi volt részemről a spirállal.
2019. nov. 26. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Van latex mentes óvszer!!
2019. nov. 26. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Februárban volt a császárom, májusban jött meg először a mensim, augusztusban tetettem fel a spirált.

Na most a szülés óta kegyetlen görcseim vannak. Azelőtt is görcsöltem, de ez katasztrófa. Ez a második szülésem volt,az első hüvelyi volt,azután nem volt ilyen fájdalmas. Mondtam is a dokimnak nézze meg,arra gyanakodtam hogy a műtétnél valami el lett cseszve (bocsánat), de minden rendben van. Ezt csak azért írom, mert nem lehet hogy nem is a spirál tehet a görcsökről? (Lehet anélkül is ilyen fájdalmas lenne,mint nekem)

Nekem a vérzés mennyisége a felrakástól számított első 2 menstruációmnál volt brutális, a következő teljesen elviselhető volt.

2019. nov. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!