Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan választottatok nevet a...

Hogyan választottatok nevet a babának?

Figyelt kérdés
Milyen nevek voltak a toplistásak, és mi lett végül?
2019. dec. 4. 15:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
58%
Az volt fontos, hogy magyar eredetű legyen, és 3 szótagú. Mert egy szótagú a vezetéknév. Így lett Boglárka. Nagyon hamar eldöntöttük a férjemmel, mindkettőnknek tetszik ez a név.
2019. dec. 4. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
74%

Nekem azt mondta a férjem, hogy írjak össze kb 10-10 nevet (10 fiúnevet és 10 lánynevet), ami tetszik, és ebből kihúzzuk azt, ami neki abszolút nem tetszik, így kihúztuk kb a felét. A maradék 6-ot meg kimondtuk hangosan a családi nevünkhöz kapcsolva.


És persze mondtunk érveket, ellenérveket is.

Nálunk komoly érv volt az, hogy egyértelmű legyen, hogy hogyan kell a nevet leírni, ne kérdezgessék majd a gyerektől, hogy hosszú, vagy rövid, stb. Másrészt arra törekedtünk, hogy viszonylag nemzetközi neveket találjunk, amelyek még inkább, akár külföldön is ismertek. (Pl. Emma, Laura, Márk, stb).

így végül mind2 gyerekünk esetében 1 olyan név maradt , ami igazán nyerő volt.

2019. dec. 4. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
41%
Az első adott volt, ezt kamaszként eldöntöttem és hála Istennek, a férjemnek is tetszik. A többieknél arra törekedtünk, hogy hasonló stílusú legyen, illetve nekünk a jelentés is nagyon fontos.
2019. dec. 4. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
78%
Nyaraláskor,a Dominikai Köztársaságban fogant a "meglepetés" babánk. A terhességem alatt végig viccelődtünk azzal, hogy ha lány lesz Dominika lesz, ha fiú akkor pedig Dominik. Egyikünk sem gondolta komolyan. Kiválasztottunk egy másik nevet, majd a szülőszobán, amikor a nevét kérdezték, mindketten Dominiket mondtunk. Minden szempontból életem legszebb nyaralása volt, de nem tudom, hogy ezt el fogom-e mesélni a most 3 évesemnek. 😅
2019. dec. 4. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
84%
Nálunk is elsősorban az volt fontos, hogy illeszkedjen a vezetéknévhez (ezzel a kamaszkori ez irányú álmodozásaim el is szálltak:)) és hogy egyikünknek se legyen bármi negatív, ami hozzá kapcsolódik. Aztán szerettük volna, ha magyar eredetű és szép jelentése van, meg nem túl visszakérdezős. Mindketten végigolvastuk többször az anyakövezhető nevek listáját by MTA, és kiírogattuk, ami nekünk tetszett. Az első gyereknél egy közös név lett így. Aztán a második is fiú lett, nála hónapokig győzködtük egymást. Lánynevünk bezzeg mindig nagyon sok volt. :)
2019. dec. 4. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
52%

Nekem egy név nagyon tetszett (Ábel), de ei végződésű a vezetéknév így ez kiesett.

Átnyálaztuk az egész MTA listát, ahonnan egy név páros volt közös, ez a Máté Ezékiel volt, mindketten rairtuk a kis cetlinkre, amit mindenki leszavazott az ismeretségi körben, így a maradékból próbáltunk választani (Simon, Gellért, Dominik, Dénes), megegyeztünk a Simonban bár nem éreztem igaznak, illetve a párom sem, de már nagyon a végén jártunk szóval valamit muszáj volt kitalalnunk.


Másnap megindult a szülés és ahogy mentünk be a kórházba, elhaladtunk egy Tinódi Lantos Sebestyén utca mellett, és ahogy egymásra néztünk már tudtam hogy mi jár a fejében a páromnak is 😀 Sebestyén lett a kisfiunk.


Mondjuk előbb is eszembe juthatott volna, mert a Jázon és Medeat amúgy szeretem..

2019. dec. 4. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

A fiamnál egyértelmű volt, mert csak az az egy név tetszett mindkettőnknek.

A lányomnál pedig még akkor hallottam először egy névről, amikor a fiammal voltam terhes. Akkor megfogadtam ha nekem egyszer lesz egy lányom, így fogják hívni. A párom először kicsit húzta a száját, ezért mondtam neki hogy legyen 2.neve is a kislánynak, azt ő választja akármi legyen is az, nem szólok bele. :)

2019. dec. 4. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Kinyomtattuk 2 példányban a nevek listáját, fiúból 1, lányból kettőt választottunk, majd elmondtuk egymásnak hogy melyiket miért adnánk - a 2 lista teljesen egyforma volt
2019. dec. 4. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Már gyerekkorom óta tetszett egy név ami az enyémmel van egy névnapon. Eldöntöttem ha nekem lányom lesz, csakis az lehet a neve, és ezt tartottam is.
2019. dec. 4. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Anyukám egyedül nevelt fel, nagyon jó a kapcsolatunk. Az ő vezetékneve egyben férfi keresztnév is, és már kamasz koromban kijelentettem, ha kisfiam születik, ezt a nevet kapja. Idén júniusban így is lett 😁 Szerencsére a férjemnek is tetszik, illetve illik a vezeték nevéhez is.
2019. dec. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!