Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 6 napos babám tele van ilyen...

6 napos babám tele van ilyen pici apró fehér foltokkal, hiába kenem mindenféle hidratálóval. Le lehet radírozni a bőrét ott vagy még pici hozzá?

Figyelt kérdés
2019. dec. 5. 09:16
 1/9 A kérdező kommentje:
száraz részek, nem kiütések
2019. dec. 5. 09:17
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy 6 napos babát nem szabad mindenféle hidratálóval kenegetni, radírozni meg főleg nem. Nem is értem, hogy jut ilyen eszedbe. Valószínűleg az anyatej miatt jöttek ki rajta, de mutasd meg a védőnőnek, ha bizonytalan vagy.
2019. dec. 5. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem gondolnám, hogy egy 6 napos babának radírozni kéne a bőrét.... arra nem gondoltál, hogy valami krémmel (amit az orvos ad) bekend?
2019. dec. 5. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezek a foltok hámlás, most szárad le a kiázott bör. Nekem a nagynak volt ilyen.

Eszembe sem jutott hidratálni meg radirozni.

2019. dec. 5. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha hasonló kidudorodó kis pattanás-szerűségek, akkor lehet tejkiütés.

[link]

Ilyen pici babánál sose kezdj házipraktikákba, ha bármi kérdésed felmerül, szokatlan dolgot észlelsz, mindig mutasd meg dokinak, az a biztos, vagy legalább a védőnőnek.

2019. dec. 5. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi idősen az enyém úgy nézett ki, mint egy hámló kis gombóc. Teljesen lecserélte a bőrét az első 2-3 hétben, nagyon csúnya volt, volt :)
2019. dec. 5. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
76%
Úristen, hogy jut ilyen az eszedbe. Tejmirigyek vagy anya mirigynek is hívják. Magától elmúlik.
2019. dec. 5. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez attól van még, hogy 9hónapig vízben ázott és most alakul a bőre. Le fog hámlani az egész testszerte kb 2hetes korára. Nekem legalábbis mindhárom gyerekemnél így volt. A bőre így reagál még az új dolgokra- mint az emésztés, hőmérséklet, stb.
2019. dec. 5. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Értem. Akkor hagyom neki. Köszönöm a segítő szándékú válaszokat! :)
2019. dec. 5. 09:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!