Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem vagyok anyának való?

Nem vagyok anyának való?

Figyelt kérdés

Nagyon rosszul érzem magam ezmiatt. Kislányom többnyire jól elvan én pedig írok. Ebben találtam meg önmagam. Persze nem egész nap de elég sokat. Utána pedig bűntudatom van hogy lehet nem így kellene. Egyszerűen nem tudok vele játszani. Ilyen csikizés, mászok utána hogy elkaplak, könyveket nézünk, állatokat mutogatunk de ezen kívül nem tudok vele mit játszani. Sokszor van olyan napja amikor nem jó neki semmi, hisztizik folyton olyan napokon nagyon ki tudok akadni. Volt amikor már 20x mondtam pl h jöjjön mert elkésünk de ő csak játszott én pedig elég eréjesen rászóltam. Aztán persze bűntudatom van. Ami pedig szintén rossz érzést kelt bennem az az hogy este mikor már én is fáradt vagyok alig várom hogy végre elaludjon. Amikor éjszaka többször ébred fogzás miatt nem tudok mosolyogni, inkább olyan ó a francba már megint mi van...

Nagyon rosszul érzem magam :( De igazából nagyon szeretem az életemet adnám érte.


2019. dec. 5. 12:50
 1/8 anonim ***** válasza:
81%

Ez totál normál reakció, most már tudod, hogy miért örül sok nö pár hónap után vissza menni dolgozni.


Èn az anyaságot igazán 3 év felett szerettem meg a legjobban, onnantól lehet értelmesen beszßelgetni a gyerekekkel. A legrosszab az 1 éves kor alatti idöszak volt számomra.


Szerintem keress neki heti pár alkalomra 3-4 órás helyet, pl bölcsibe vagy családi napköziben.

2019. dec. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%
Ezekben semmi rosszat nem látok. A szülőség a legfontosabb szereped, de ez nem szoríthat ki minden mást. Ha úgy érzed, írnod kell, írj! Ha el akarsz menni kocogni egyet, menj el! Ha kórusban szeretnél énekelni, rajta! Ha van apja, nagyanyja, nagyapja is a gyereknek, ezek nem jelenthetnek problémát. És persze a barátok segítségét is igánybe lehet venni, legközebb majd te vigyázol az ő gyerekükre. Hogy néha erélyesen rászólsz, természetes. Így tanulja meg, mi az, ami jó, mi az, ami nem annyira jó, és mi az, ami nagyon rossz. Ha például a konnektorban matat (persze nyilván védődugó van benne), akkor nagyon erélyesen kell vele tudatni, hogy ezt nem szabad.
2019. dec. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
61%
Igen, keress neki családi napközit heti 2-3 napra. Ne érezd magad rosszul, ezek normális érzések. Amúgy én is pont azokat érzem amit te.
2019. dec. 5. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
62%

Én is épp így érzek most. Lassan 8 hónapos a kisfiam. Nő a foga,mellé szepázik is.

Jó alvó volt. Most hetek óta 3-4X ébred éjszakánként. Ölben,sétálva alszik vissza. Nem jó neki,ha odaveszem magam mellé,az sem,ha leülök vele. Csak az ölben séta,vagy hordozás. De már 9 kg.

Én sem mosolygok a második ébredésétől,hidd el. És én is sz@r anyának gondolom magam.

Igazából nem tudok tanácsot adni,de egy biztos,egyáltalán nem vagy rossz anya. Ha az kapcsol ki,írj. Én olvasni szeretek. Néha,ha elvan szépen,olvasgatok,vagy hangosan olvasok neki az aktuális könyvemből. Na,ilyenkor kapom azon magam,hogy mesét kéne inkább. Ekkor jön néhány mese,játék,majd vissza a könyvemhez.

De elmúlik ez az időszak,ahogy nálad is. Addig is írj,és nyugi,látszik a soraidból,hogy nagyon szereted őt,és bármilyen erélyesen is szólsz rá,ő érzi,hogy ettől te még szereted.

2019. dec. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
47%

Én sem vagyok annyira anyának való.

A férjem tipikusan apának való, gyerekek kedvence, én meg nem..

De attól jól elvagyok a gyerekemmel, szépen ellátom, és el is játszunk, de sok mindent én sem tudok vele játszani, pl most olvastam neki 3 mesét, utána felállítottam neki a tündér kastélyt, azzal játszottunk kicsit, utána megnéztem vele 1 rész mesét és ennyi, utána már nem tudok vele mit, még kicsi, 1 éves sincs.

Sétálni viszem még.

De alig várom sokszor én is, hogy elaludjon, és éjszaka én is így kelek hozzá.

Ja amúgy én is írok :D

Amúgy tökre szeretem meg jól elvagyunk, de sokszor rám tör az érzés, pont ma, hogy annyira vágyok egy koncertre, első sorba, előtte bedönteni pár piát, és szórakozni, mint régen.

Pedig nem vagyok valami piás vagy ilyesmi :D

Én is szeretem nagyon, de nem vagyok az az anya típus.

2019. dec. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én megvettem az Anya, taníts engem c. könyvet, ebből merítettem ötleteket, miket játsszak a gyerekemmel.

Nem vagy rossz anya, semmi rossz nincs azokban, amiket írtál.

2019. dec. 5. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én is irok, nagyon szeretek. Már ha hagynak a gyerekek. Mostanában sok időm nincs rá, mert aktívak, de azért heti 2-4 órám akad rá, ha ügyes vagyok.
2019. dec. 5. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm hogy ennyien válaszoltatok, jól esett. :)

15 hónapos amúgy és lehet az a legnagyobb baj hogy szeretnék nagyon jó anya lenni mivel csak most van rá lehetőségem mivel még egy szülést nem vállalnék be.

2019. dec. 5. 22:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!