Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Valaki a kórházban adott már...

Valaki a kórházban adott már olyan utónevet babájának ami a MTA név listában nem szerepel? Liló nevet szeretném 2. keresztnévnek de 1x már elutasitottak, szerintük nem lehet eldonteni h ffi v női név!?

Figyelt kérdés
2019. dec. 5. 17:28
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
91%
Ha nincs a listán kérvényezni kell, ha elutasítják nem lehet arra anyakönyvezni, nem írhat be olyan nevet, ami nincs fent a listán vagy nincs róla engedélyed.
2019. dec. 5. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem sem lehet. Fiú vagy lány név?
2019. dec. 5. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
76%
én ezt lánynévnek tippelném
2019. dec. 5. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
87%

Lilo és Stich.

Bediktálhatod a szülőszobán, ott kutya sem nézi. De másnap ha jönnek anyakönyvezni, ők nem fogják beírni ezt a nevet, ha nem adható. Legyen Lili. A férjem húga Lili. Őt Lilónak becézik.

2019. dec. 5. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
87%
Azért én mindig elcsodálkozom az Akadémián. Számtalan nevet engedélyeznek, amiről nem lehet eldönteni, milyen nemű a viselője (női magazinokon tippelős tesztek is szoktak lenni). Én egy Lilót lánynak tippelnék.
2019. dec. 5. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
29%
Lilien?
2019. dec. 5. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
33%
A Lili lesz az új Katalin.
2019. dec. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
83%

Az ó végűeknél azért van némi esély, hogy fiúnévről van szó.


Kérdező: elutasították, ez azt jelenti, hogy nem lehet anyakönyvezni, pont.

2019. dec. 5. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
83%
Nálunk a telepen van egy Liló nevű fiú. Eddig azt hittem ez az igazi neve de ezek szerint csak becenév de ő is ezen a néven mutatkozik be mindenhol.
2019. dec. 5. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
79%
8-as: az -ett végződés is totál nőies, mégis fiúnévként engedélyezték a Benettet, szóval már a végződés nem jelent semmit (egy rakás -a végű fiúnév is van).
2019. dec. 6. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!