Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha a férjem...

Mit csináljak, ha a férjem akar még gyereket én meg nem?

Figyelt kérdés

A férjemmel nagyon jó a házasságunk, 7 éve vagyunk (pont ma) együtt, egy 1 éves lányunk van.

Ő egy igazi apa típus, a gyerekek kedvence mindenhol, az a tipikus olyan, akin minden gyerek azonnal lóg, bolondul érte minden gyerek, ő is nagyon szereti a gyerekekt.

Én a szöges ellentettje, semmi bajom a gyerekkekel, de nem tudok velük jók kommunkálni, meg ilyesmi, nem vagyok egy ilyen "gyerekes" típus.

Persze a lányunkat imádom, ő más.

De én nem akarok többet, a testem minden sejtje tiltakozik az ellen, mindenki azzal jön, hogy jaj pár év és nem így látod. De nem, ez nem törvényszerű, én gondolni sem akarok erre. Én olyan elvont típus vagyok nem tehetek róla, szorongós stb. nekem erre nincs mégegyszer szükségem, szeretném az egy lányunkat felnevelni normálisan, mert ez úgy érzem még menni fog, de még egy terhességet én nem bírnék ki idegekkel. Én szeretnék sokat utazni még, sokat élni, sokat dolgozni, ez egy gyerekkel mind vállalható dolog, kettővel már sokkal nehezebb. Arról nem is beszélve, hogy csak 3 szobánk van, 1 nappali, 1 háló, 1 gyerekszoba, ha lenne még egy gyerek akkor a házat is variálhatnánk. Ja és ráadásul császármetszéssel jött a világra a baba, amit meg nem tudok megemészteni, mégegyszer nem akarom átélni, kérdeztem az orvosom ha lenne második mennyi az esély a rendes szülésre, azt mondta nem áltat, VBAC ide vagy oda olyan 20% az esélye a sima szülésnek, tehát nem sok. Én még egy császármetszésre 1% esélyt sem adok. Inkább a halál.

De a férjem is mindig teszi a megjegyzéseket, hogy majd jön a testvérke, majd lehet öcsike lesz meg ilyenek, mindig mondom neki is, hogy maximum féltestvére lesz, ha érted mire célzok..Tőlem nem lesz még egy gyerek, az tuti. Én is teljesnek érzem az életem, szeretnék a lányunknak mindent megadni, nem érzem, hogy ehhez az élethez kellene még egy gyerek. Volt már valaki akinek emiatt ment tönkre a házassága, hogy ezen nem egyeztek?


2019. dec. 5. 17:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
41%
Megmondod neki, hogy nem akarsz, és kész. Nekem biztos nem mondaná meg, hogy mennyit szüljek még, ha nem akarok.
2019. dec. 5. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Már mondtam rengetegszer, de mindig azt mondja, hogy te is mennyire szereted a 2 bátyád és milyen jó hogy vannak, ami igaz is. De attól én még nem akarok.
2019. dec. 5. 18:10
 3/15 anonim ***** válasza:
57%

Érdemes úgy beszélgetni, hogy amikor válaszol valamit a férjed, te is újra válaszolsz és igy tovább, ha többször is elmondod, hogy nem vállalsz több terhességet, akkor nyilván meg fogja érteni, aztán majd eldönti, hogy jó ez neki így.

Mivel én is császárral szültem, kicsit sértőnek éreztem ezt a dedós hozzáállást a részedről a császárral kapcsolatban. A császár is szülés. Attól függetlenül jogod van nem szülni többet, bármi is az indok rá.

2019. dec. 5. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Én tisztában vagyok vele, hogy a császár is szülés, hidd el, pont hogy egy jóval nehezebb formájának érzem ezt, mint a sima hüvelyi szülést, egy sokkal komolyabb, kockázatossabb dolognak, de attól még nem igazán tudom ezt magamban helyre tenni, én szülni szerettem volna simán, még egy csm-t nem szeretnék, bőven elég volt szenvedni utána, a hegem azóta sem jött kívül helyre, keloidos, nagyon csúnya, meg az egész hasam.
2019. dec. 5. 18:20
 5/15 anonim ***** válasza:
65%

Lehet, hogy apának jó, de férjnek nem. Olyan mintha csak egy tenyész kancát látna benned. Egy igazi társ megértené a félelmeidet, és nem erőltetné a dolgot.

Nekünk 2 van, eredetileg terveztünk harmadikat,de én nem szeretnék többet. A férjem még nem mondott le róla, de nem erőlteti. Ha én nem adom be a derekam, akkor nem lesz.

2019. dec. 5. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
13%
Semmit!
2019. dec. 5. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
70%

Ezt megbeszéltétek előre? Mert ha korábban arról volt szó, hogy több gyereket szeretnétek, akkor persze, hogy ezt nyomatja..

Ha nem beszéltetek ilyesmiről, akkor most kell dűlőre jutnotok. Csak az őszinteséggel leszel előrébb.

2019. dec. 5. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
80%

Ha kell, külön emiatt ültesd le és mondd el neki lassan, tagoltan, hogy nincs az az érv, amiért te újra vállalod. A lányotokkal ez és ez volt a rossz tapasztalatod, lassan kezded helyretenni magadban, de ez nem jelenti azt, hogy még egyszer akarnád.

Nekem sikerült ezzel a módszerrel a lelkes férjemet lenyugtatni. Ő 2-3 gyerekben gondolkozott, de én a császár után mondtam, hogy amíg rémálmaim vannak, addig egy se lesz ezután. Most már 3 éves a lányunk, mostanra jutottam odáig, hogy már nem annyira rettegek, csak egészséges mértékben félek tőle. Így azt tudtam mondani, hogy még egy és végeztem. Terhes vagyok, és jó érzés, hogy mocorog, elképzelem, milyen személyisége lesz, a nővérével játszani, de elborzaszt, hogy ebbe valaha újra belemásszak.

Az orvosod reálisan mondta, nekem is azt ígérte az enyém, hogy segítenek, ha megindul magától, akkor lehet kinyomás, de ha a 40. hétig nem, akkor császár. Az esetek 80%-ában ez a vége. Minden porcikám tiltakozik ellene, de valahogy most már ki kell jönnie, viszont megint álmodom a várható következményekkel és nem jó érzés. Teljesen megértem, hogy ezt nem akarod végigcsinálni. Ha ezeket a férjedben is tudatosítod, akkor talán elengedi ő is.

2019. dec. 5. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
86%
Ne viccelődve beszéljetek, hanem komolyan ültesd le. Mondd el miért nem akarod. És kérd meg, hogy vegyétek le a napirendről a témát, mert ez nem jó, feszültséget okoz neked.
2019. dec. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 piroska és a farkas ***** válasza:
16%
A hàzassàgotok ELŐTT mit beszéltetek meg?
2019. dec. 5. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!