Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akik már 2-3 éves otthon...

Akik már 2-3 éves otthon vannak a gyerekkel nem monoton az egész nap?

Figyelt kérdés
Kisfiam 3 éves és oviba jár már de csak délig, mert még munkahelyet nem találtam. Délutánok nagyon lassan telnek, hogy ilyen hamar sötét van. Kirakózunk, festünk stb, de már látom rajta, hogy ő is unja. Nekem is hiányzik a felnőtt társaság, néha már úgy érzem becsavarodok. Hétvégén mindig elmegyünk valahova játszóház vagy csak mamàkhoz, de a hétköznapok nagyon nyomasztóak. Faluban lakunk így semmi lehetőség nincs télen.

2019. dec. 7. 10:30
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
71%
2 gyerekkel összesen 5 évet voltam itthon. Rossz döntés volt, komoly negatív hatással volt rám testileg és lelkileg is. Nem szabad ilyen sokáig otthon maradni, úgy vélem.
2019. dec. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
*akik már 2-3 éves otthon vannak a gyerekkel. Így akartam irni
2019. dec. 7. 10:31
 3/18 A kérdező kommentje:
2-3 éve. Így akarom csak telefon átírja
2019. dec. 7. 10:31
 4/18 A kérdező kommentje:
Neked miért volt rossz? Mi is két gyereket terveztünk de én a másodikról már lemondtam. Még most se mernék mellé vàllalni még egyet annyira eleven. Meg ez az állandó itthonlét nem nekem való
2019. dec. 7. 10:33
 5/18 anonim ***** válasza:
50%
Elmaradtak a barátaim, mert ők még buliztak (pedig 28 voltam, nem gyerek), a munkámból kiestem, a rokonaim messze élnek, ritkán jöttek. A férjem dolgozik, ugye. Egyedül voltam a gyerekekkel, tettem a dolgom, de egy idő után robotpilóta-üzemmódban. Rá kellett jönnöm, hogy vagy változtatok, vagy rámegy a mentális egészségem. Mi hármat akartunk, de nem lesz 3, mert nem bírom ezt tovább csinálni.
2019. dec. 7. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
89%
Én szeretek itthon lenni. Igaz, én dolgoztam a két gyerek között 20 hónapot, de számomra az szenvedés volt. De gondolom ez attól is függ, hogy az ember szereti-e a munkáját. Én az enyémet nem szeretem. Meg az sem mindegy, hogy az ember mivel tölti el a mindennapjait otthon. Mi sokat járunk játszótérre, állatkertbe heti több alkalommal, olyan helyekre, ami számomra is kikapcsolódás. Nekem így olyan, mintha évek óta szabadságon lennék.
2019. dec. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
95%

Nekem a munka is monoton volt, szóval talán a gyerekkel kevésbé az.

A nagy oviban, a kicsi még itthon van.

A napi rutin megvan, de délelőtt ide-oda megyünk, ha nincs kedvünk, akkor itthon is elvagyunk, takarítunk, főzünk, játszunk. Ebéd után alszik, akkor megint azt csinálok, amit szeretnék (1-1,5 óra) azután megyünk a nagyért. Most hogy hideg van jövünk haza és itthon együtt elvannak, addig főzök másnapra, ha kell. Ilyenkor jön haza a férjem, vagy együtt játszunk négyen vagy én kicsit lelépek. Azután vacsora, fürdés és alszanak a gyerekek.

Első hallásra monoton, de amikor dolgoztam is az volt.

2019. dec. 7. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
84%
Nem hagyom, hogy monoton legyen. Zenét hallgatunk, sütit sütünk, kimegyünk sötétben is sétálni, vagy a kertbe. Mindig kreatívkodunk valamit. 5, 4, 2 és 1 évesek a gyerekek.
2019. dec. 7. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
91%
Két gyerekkel közel 6 évig voltam itthon, a kicsi 1,5 éves koráig a nagy is velünk volt, csak 4 évesen ment oviba. Soha olyan szabad nem voltam, mint akkor. Azt csináltunk, amit kedvünk volt. Délutáni alvósidőben volt magamra is időm. Hétközben jártunk játszóterezni, rengeteget sétáltunk, közelben kirándultunk, kisgyerek tornára jártunk. Emellett persze az itthoni dolgok is készültek, de nem kellett belesűríteni a hétvégébe. Ha visszamész dolgozni sokkal rosszabb lesz. Érj oda az oviba időben, beteg lesz, szalad a háztartás, élvezd ki az otthonlétet amíg lehet.
2019. dec. 7. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
96%
Nem, pedig már több, mint 6 éve vagyok itthon
2019. dec. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!