Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit szóltok ahhoz, hogy...

Mit szóltok ahhoz, hogy megszavazta az országgyűlés a nagyszülői gyed lehetőségét?

Figyelt kérdés
Munkában beszélgettünk róla, eléggé megoszlottak a vélemények.
2019. dec. 10. 16:42
 1/10 anonim ***** válasza:
80%
Parasztvakítás. Más dolog vigyázni az unokára és más, ha nekem kell nevelni. Épeszű nagymama nem hagyja ott a munkahelyét emiatt, mert utána nem kap munkát sehol.
2019. dec. 10. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%
Nyilván valamelyik fiatal országgyűlési képviselőnő vetette fel a javaslatot, mert mert nem akart otthon maradni pár tízezer Ft ellenében, inkább marad a parlamentben a milliós képviselői tiszteletdíjért, nagymamája meg lással el és nevelje a porontyot.
2019. dec. 10. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
70%
Én örülök neki. Nálunk van lelkes nagymama, és anyagilag és karrier szempontjából is sokkal jobban járok, ha én megyek vissza dolgozni, a mama meg otthon van. Meg előbb bízom a gyerekemet a saját anyámra, mint túlterhelt bölcsődei dolgozókra vagy vadidegenekre.
2019. dec. 10. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
79%

Két dolgot gondolok:

-Nem tartunk rá igényt tehát részemről mindegy hogy van e vagy nincs.

-nem a nagymamának szültem gyereket

2019. dec. 10. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem elég visszás. Aki kénytelen dolgozni, annak jól jöhet, ha a mama hajlandó erre. Nincs nyitvatartási idő, mint a bölcsi esetében, könnyebben talál anyuka munkát, betegség se gond. Másrészt, nem a mamának szültem, és sose adnám ennyire át a gyeplőt a nagyszülőnek a gyereknevelésben (se anyunak, se anyósnak). Szeretem őket, de pontosan tudom, hogy anyám esetében pl. cseszhetném a nevelési elveimet, és nagyon nem úgy lenne nevelve a gyerek, ahogy én akarom. Anyós meg simán csak túl engedékeny, nem tud nemet mondani nekik, az se egy jó dolog hosszútávon.
2019. dec. 10. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nagyon pici reteg lesz aki erdemben tudja kihasznalni. Pl anyam ha Gyed-re menne 100 ezerrel kevesebbet kapna mint most. Neki ez akkor eri meg ha en adok neki pluszba 100 ezret. De nekem ehhez annyit kene keresnem, hogy a mi csaladunk ne erezze meg ezt a kiesest. Ennyit nem keresek.

A nyugdijasok ugye nem kapnak ilyen lehetoseget tehat a nyugdijas nagymama nem johet kepbe.


Nem mondom hogy nem lehet egy nagyon szuk reteg akinek jol johet de nem lesz domping szerintem. Arrol nem beszelve, hogy a legtobb anya azert szeretne nevelni a sajat gyereket.

2019. dec. 10. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Semmi értelme...
2019. dec. 10. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

arról persze nem szólnak a hírek, hogy az új tbj a munkaviszony esetén is bevezeti a minimum járulékfizetési kötelezettséget. Az a részmunkaidős, aki a minimálbér 30%-nál kevesebbet keres (mert pl heti pár órás takarító, ügyintéző, akármi), az is legalább a mbér 30%-a után fog járulékot fizetni. Ha a béréből nem vonható le, a munkáltatónak a munkavállalóval szembeni követelésként kell majd nyilván tartani...

Na, most örüljetek a nagyis gyednek.

2019. dec. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Utolso en ugy tudom a tbj-s tervezet meg nem forrta ki magat. Remelem, nincs igazad, de nincsenek ketelyeim, hogy kepesek ra...
2019. dec. 10. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Sajna ez a benyújtott és tárgyalt tervezet :(
2019. dec. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!