Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A férjem egy szó nélkül...

A férjem egy szó nélkül elhagyott, hogy éljek 3 gyerekkel egyedül? Mi lesz most?

Figyelt kérdés

Három közös gyerekünk van, 8 és 6 évesek a nagyok, a kicsi fél éves.

Igaz, hogy a 3. baba óta kicsit eltávolodtunk egymástól, de nem gondoltam katasztrofálisnak a házasságunkat. Az utolsó terhességem sokkal jobban megviselt, a szülés is komplikációkkal teli volt és az utána való regenerálódás sem ment olyan könnyen, mint az előző két gyereknél. Az elején bajlódtunk a szopizással, hasfájással, 4 hónapig 2-3 órákat aludtam éjjelente. Napközben sem tudtam sokat pihenni, de próbáltam a maximumot nyújtani minden helyzetben. Erre két napja közölte, hogy már 9 hónapja van valakije (tehát már a terhességem alatt is megvolt), és hogy költözik, a maradék cuccaiért a hét folyamán visszajön. Könyörögtem neki, hogy beszéljük meg, vagy mondjon már legalább valamit, hogy egyáltalán miért?! Azt mondta, hogy ez már nem működik, felesleges erőltetni, ő nem boldog itt és talált valakit, aki mellett az lehet. Meg hogy ez nem ellenem, vagy a gyerekek ellen irányul, de így nem bír élni. Közben a két nagy folyton kérdezi, hol van az apjuk, mikor jön már haza (azt mondtam, munka miatt utazott el).

Fogalmam sincs, mit kezdjek magammal, hogy próbáljak a felszínen maradni. Közben megtaláltam azt is, akire "lecserélt". Hát mit ne mondjak... Fele annyi idős, mint a férjem, egyetemista, a legtöbb képén úgy pózol bikiniben, vagy bundában (évszaktól függően), mintha egy címlapon lenne. Nem értem, hogy hogy érezheti azt, hogy vele jobb lenni, mint a családjával.


Ráadásul van két hitelünk is, itt van a ház. Nem tudom, hogy zajlik egy válás, vagy mi lesz. Egyedül nem tudnám fizetni a gyerekek iskoláját, különórákat, sportot, a házat és még el is tartani magunkat. A szülés előtt dolgoztam, van hová visszamennem majd, de nem keresnék annyit túlórával sem, hogy gond nélkül megéljünk. Akkor meg ki hozná-vinné a gyerekeket, ki rendezné őket... A szüleim vidéken élnek, nehezen közlekednek már, nem tudnának segíteni.


2019. dec. 12. 14:01
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
98%
Nagy szívás lesz most. Keress egy jó ügyvédet!
2019. dec. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
73%
Sajnálom ami veled történt.Sem te sem a gyerekek nem érdemelték ezt meg!!!Nőként ilyenkor ideggörcsöt tudok kapni hogy mit megnem engednek maguknak a férfiak!!!!Miért jobb egy pi..aval együtt lenni mint a saját gyerekeivel..làtatlanban azt kivanom a pàrodnak hogy tudja meg az egész családja,város ahol éltek,szégyenüljön meg teljesen,es rúgja ki a csaj is!Neked sok erőt és kitartást kívánok!
2019. dec. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
92%

Hú, nem is velem történik, de felduhodtem. Elsősorban, ügyvéd. A hitel miatt. Nem hagyhat így magatokra, anélkül, hogy ne fizesse meg a kárt. Ezt ne hagyd elsősorban, hogy te szívj miatta. A másik, családból valaki tud segíteni? Az nagyon nagy nyomás csökkentés, ha van nagyi vagy valaki, aki támogat lelkileg is és hogy kicsit tudj majd toltodni apuka nélkül.


DE mindenképp menj és fordulj jogi segítség felé, hogy gyerektartast, mindent fizessen. Kitartast kívánok!

2019. dec. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:

Persze majd ha ott tartunk, biztosan szükségem lesz rá. De egyelőre felfogni sem tudom, hogy 12 év házasság oda egy vállrándítással. Mert ennyi volt, meg hogy "majd a többiről beszélünk később, ha lenyugodtam".


A segítséggel az a baj, hogy Budapesten élünk, mindkettőnk szülei, rokonai pedig vidéken (száz km-ek, szóval nem az a táv, amit nap, mint nap megtenne az ember odavissza). Ide is azért költöztünk, mert neki itt lett állása anno... Én maradtam volna ott, de ő nagyon hajthatatlan volt. Most pedig emiatt is én szívok, mert barátokon kívül senkink nincs itt. De ők is dolgoznak, nem kérhetem meg őket, hogy még utána a gyerekekkel foglalkozzanak, nekem segítsenek. Megvan a saját életük, bajuk.

2019. dec. 12. 14:12
 5/33 anonim ***** válasza:
85%
Nem sokára ott fog megint picsogni nálad. Az egyetemista lány hamar rá fog unni pótapucira, akinek a fél fizetését elviszi a gyerektartás és 2 hetente hétvégén a rózsaszín mámort a 2 gyerekeitek zsivalya veri fel. A kislány rájön, hogy ez nem akkpra buli.
2019. dec. 12. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
33%

5!


Pontosan miért is kell ilyen negatívan írni erről az ismeretlen lányról? Nem ő csalta meg a párját, hanem a kerdezo férje. Soha nem a harmadik a hibás.


Kérdező!


A hazaköltözés nem opció?

2019. dec. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
92%
Nem igazán tudok érdemben hozzászólni, nagyon dühítő az egész, de ha segítségre lenne szükséged vagy beszélgetnél, én is Budapesti anyuka vagyok, nyugodtan írj 🙂
2019. dec. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
91%
A teendőt leírták előttem: ügyvéd. Tudatosítsd benne hogy téged elhagyhat de a gyerekeit nem hagyhatja el teljesen! Nagyon sajnálom hogy ez történt veled/veletek, remélem ezek után ha vissza akar kucsorogni, nem engeded többet az ágyadba csak mert szükséged van apára és pénzre. Legyél erős, legyen benned tartás most kell nagyon odalépned a gyerekek és magad miatt is! Remélem mihamarabb megoldódik a helyzetetek!
2019. dec. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
82%
Semmi rosszat nem írtam a lányról, csak leírtam a tényeket, hogy a férje nem éppbegy főnyeremény. Egyébként pedig, ha tudta, hpgy otthon a feleség a 3. gyerekkel terhes, akkor hadd ne dícsérjem már, mert ahhoz is lelkiismeret kell, hogy nem jövök össze egy ilyen emberrel.
2019. dec. 12. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
97%

Szetintem az első és legfontosabb, hogy a gyerekekkel legyél őszinte. Tudják, hogy valami van és szükséged van rájuk. Nagyon nehéz lenne ha ok is ellened lennének.


A ferjeddel mielőbb beszélni! A gyerekek miatt muszáj kulturáltan rendeznetek, meg akkor is ha nehéz. Tételesen összeírni a kiadásokat bevételeket, az anyagiakat atbeszelni. Muszáj átgondolnotok esetlegesen a ház eladását is.


Segítséget pedig a baratoktol is lehet kerni. A mi baráti társaságunkban lépett le az egyik férfi a 6 és a 8 éves a gyerek melol. Nekünk természetes volt, hogy munka után is akar segítünk.

2019. dec. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!