Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Amióta otthon vagytok gyerekek...

Amióta otthon vagytok gyerekekkel, nektek se végez házi munkát a férj, aki előtte besegített?

Figyelt kérdés
9 hónapos ikreink vannak, amióta megszülettek, egyszer sem segített. Előtte a házi munka kb. 40%-át megcsinálta (ami gyerekek nélkül nem is volt sok), ha éhes volt, kiszolgálta magát. Most sem házi munka, sem az ételt nem képes kivenni a hűtőből.

2019. dec. 13. 22:03
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
91%
Majd ha éjes akkor kiszolgálja magát, felnőtt ember.
2019. dec. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Beszélned kell vele, mert valószínűleg azt hiszi hogy egész nap cukiskodsz a babákkal és nem csinálsz semmit.
2019. dec. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
De. Sőt! Még többet segít, mint előtte. Az első 2 hónap olyan nehéz volt, hogy a házimunka 99%-át ő csinálta. Most már helyreállt a rend, és mindent meg tudok csinálni a gyerek mellett, de így is segít
2019. dec. 13. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Így van, vele kell megbeszélned, hogy neked hogy lenne jobb. Tökmindegy, hogy másoknál hogy van, mert minden család más és más, a körülményeikről nem is beszélve.
2019. dec. 13. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
97%
Nálunk előtte sem "segített", hanem együtt csináltuk a házimunkát.
2019. dec. 13. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
88%
Kevésbé veszi ki a részét, mondván, hogy úgyis itthon vagyok... :(
2019. dec. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
98%
De, sőt amikor picik voltak a gyerekek (3van) még többet is segített, mert a kis matricák mellett elusztam a házi munkával
2019. dec. 13. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
97%

Az én párom segített szépen a házimunkában, viszont a gyereket kezdetben nem vette át, mert sírt nála az első 3 hóbapban. Aztán ez rendeződött.

Viszont amikor vigyáz rá pár órát és amikor hazajövök, azzal kezdem, hogy átveszem a gyereket, eltakarítok utánuk és kajàt szerzek, ő meg mefy kipihenni a vigyázást, akkor meg szoktam jegyezni, hogy látod, te tiszta lakásra és kész ételre jössz haza, amikor én vagyok a gyerekkel 12 vagy 24 vagy 36 órát, és utána is Te pihensz le.

Amúgy ez tökre leesett neki ezek hatására és még inkább segít mostanában.

2019. dec. 14. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
96%

Meg én azt is kifejtettem párszor, hogy a csed/gyed a fizetésem azért, hogy amikirvő a munkahelyén dolgozik, addig én gyerekezek és háztartást vezetek.

Amikor itthon van, semmi nem indokolja, hogy ő pihenjen én meg tovább dolgozzak (de nyilván szoktam hagyni pihenni).


Meg még az is hat, ha számolgatni kezdem, hogy hány szakembert kellene mennyi pénzérr fogadnia, ha azt akarja, hogy el legyen végezve amit én csinálok.

2019. dec. 14. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
78%
A házimunkában az én férjem sem segít, viszont a gyerekre sokat vigyáz, játszik vele vagy pl. kiviszi levegőzni, amíg én nyugodtan végzem a házimunkát.Így mondjuk nekem teljesen jó. :-)
2019. dec. 14. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!