Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mitől függ az, hogy jó anya e...

Mitől függ az, hogy jó anya e valaki? Mi tesz valakit jó anyává?

Figyelt kérdés
2019. dec. 13. 22:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
74%

Nálam az a fokmérője, hogy felnőttkorában a gyereknek arra jut-e a pszichológusa, hogy attól nyomorodott meg, hogy az anyja ezt vagy azt csinálta, ilyen vagy olyan volt.


Megpróbálja az ember a legjobbat adni, mindent megtenni. De hogy sikerült-e, az csak felnőttkorában derül ki szerintem.

2019. dec. 13. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
88%
Nekem is a felnőttkor jutott az eszembe. Akkor kap az ember valódi visszaigazolást, hogy jól csinálta e amit csinált.
2019. dec. 13. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
75%

Nem az otthonszüléstől, az együttalvástól, a hordozástól meg a szoptatástól az egyszer biztos. :D

Szerintem is felnőttkorban nyer csak visszaigazolást az ember, hogy jól csinálta-e és ez egy nagyon árnyalt dolog. Ismerek olyan családot ahol mind a 4 gyerek ugyanúgy volt nevelve, 3 “értékes” felnőtt lett 1 pedig hajléktalan drogos. Na itt akkor hogy van?

2019. dec. 13. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
74%

Az teszi jó anyává, hogy nem akar mindenáron mindenben maximálisan jó lenni. Belenyugszik, hogy vannak határok és van amire ő nem képes. Belead mindent, de nem őrlődik rajta, ha nem sikerül.


A másik az őszinteség, amivel gyermeke felé fordul. Vállalja fel magát a gyerek előtt. Mindenkinek vannak jó és kevésbé jó tulajdonságai, de ez nem baj.


Következetesség, példamutatás is fontos. Valamint, hogy ne pörögjön túlzottan a gyerek körül, hagyja szabadon, bízzon benne, hogy amit a következetességgel, példamutatással és őszinte figyelmével addig tanított neki, azt a gyerek hasznosan fogja a maga életében alkalmazni.


Emellett igyekezzen sok időt tölteni a gyerekkel. Legyen sok közös élményük.

2019. dec. 13. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
85%

Ez egy nehéz kérdés.

Valóban felnőtt korban derül ki minden.


Egy -két dolgot mégis megjegyeznék.


Ami az egyik gyereknek csodás anya, a másiknak lehet rémálom.

Tehát a jó anya felismeri a gyermeke igényeit.


Nem aztól lesz jó anya valaki, mert nem adja bölcsődébe, ha otthon van a kisebbel akkor is, mert akkor "minek szültem".. meg nem akarok vele lenni.

Hiszen vannak szociális gyerekek, akiknek erre igényük van, és vannak gyerekeke, akik az anyjuk szoknyája mögé szeretnek bújni.


Később idősebb korban is vannak akik alapból önállóak, talpraesettebbek, és vannak gyámoltalanabbak.


A jó anya a gyerek természetét figyelembevéve segít az erősségei kihasználását megtanulni. Az életre neveli a gyermekét.

2019. dec. 13. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem vannak "pozitív" követelmények, hogy mutassa ki a szeretetét, szánjon időt a gyerekre, nevelje stb. Amitől egy kisgyerek biztonságosan és jól érzi magát, és közben megtanul beilleszkedni is mások közé.


Van egy olyan rész is, hogy mutasson pèldát, legyen érték, tartalom az életében, most ez mind1, hogy karrier vagy család, de tudjon átadni egy értèkrendet, családi identitást. Illetve hogy boldoguljon, ki tudjon állni magáért, a gyerekért.


A harmadik, hogy ne tolja át a saját sérelmeit a gyerekre, akár ilyen "neked úgy se sikerül" vagy ostoba sztereotípiàk "a férfiak mind szemetek" vagy durván hibás kommunikációs mintàk, megfelelési kényszer formájában.


Elég mérgezők azok a szülők, akik látszólag tökéletesen toljâk, magukhoz édesgetik a gyereket és közben mindenféle bénító mintàt adnak át (nyilván nem direkt).


Egy határt meg kell húzni, a gyerek nem barátnő, jóvátétel, lelki szemétláda, nem tartozik azzal, hogy ugyanúgy tolja el az életét mint én, azzal se, hogy az ellenkező módon.

2019. dec. 14. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
75%

Amúgy 3-mas, Te mért gondolod, hogy az együttalvás/hordozás/szoptatás nem lehet része egy jó anyai attitűdnek, vagy fèlreértem?


Tudom, hogy van egy csoport, aki ezeket nagyon erőszakosan preferálja, én is kaptam már tőlük beosztást, de ettől még a hordozást pl tök jónak tartom, és szerintem ez lehet része a jó anyaságnak. Nem kell, de lehet.

2019. dec. 14. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Azért kérdezem, mert itt mindenre azt mondják, hogy ne aggódjon, nem ettől meg attól lesz rossz anya.

Csak írok egy pár példát:

Nem kell szoptatni, nem ettől leszel jó anya.

Hagyd csak sírni a gyereket nem attól leszel jó anya ha folyton felkapod.

Nyugodtan passzold le 24 óraból 22-re, nem attól leszel jó anya ha folyton vele vagy.

Nyugodtan csapj a szájára/fenekére, nem ettől leszel rossz anya.

Az ilyenek, akik nem veszik figyelembe a gyerek alapvető igényeit, vajon mit csinálnak a gyerekkel, amitől azt hiszik hogy jó anyák?

2019. dec. 14. 00:30
 9/16 anonim ***** válasza:
70%

8: ilyeneket senki nem írt (a szoptatáson kívül). Amúgy azt tanácsolom, hogy törődj többet a saját életeddel és gyerekeddel, attól jobb anya leszel. Attól nem, ha mások felett ítélkezel.


7: pont úgy érti, ahogy te. Attól, hogy vki hordoz, még lehet rossz anya.

2019. dec. 14. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
36%

8

Hát azért itt vannak amik nálam kiverik a biztosîtékot.



Egyébként azopi-hordozás néha sír...

Van ilyen


Később nem ezeken múlik.


Persze a hordozás egy konoly kapcsolat a gyerekkel vag a szoptatás, ami segíti a bizalmi légkört. Könnyebbé teszik a későbbi egymásrahangolódást ( gondolom)

De biztos vagyok benne, hogy az, akinnem

Hordoz, szoptat is azerethezi gyermekét úgy, és biztosítja más módon ezt a kapcsolatot..



Amúgy a szeretet meg nem mérgező szülőség alap nálam, nem csak a jó anya fogalmi köre..



5.

2019. dec. 14. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!