Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akik Karácsony előtt szültek,...

Akik Karácsony előtt szültek, hogyan oldták meg, hogy az újszülötett ne lihegje körbe mindenki?

Figyelt kérdés
Hatalmas családunk van, szeretem őket. De épp ezért van az hogy Karácsonykor millióan vannak a fa körül anyósoméknál. Nyilván nem megyek oda a kisbabával, de elkerülhettetlen hogy akkor ők jöjjenek. Nem szeretném, ha a pici kézről kézre járna.

#család #Karácsony kisbaba
2019. dec. 20. 09:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%

Ne jöjjenek. Ennyi.

Jelentkezz be Skypeon vagy menjen oda a férjed levizitelni, titeket meg hagyjanak békén. Majd húsvétkor.

2019. dec. 20. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
81%
Mond meg nekik, hogy az orvos azt mondta a kórházban, gyenge még az immunrendszere, ígyablakon keresztük szívesen megmutatod, későbbi pedig játszhatnak vele. Nálunk szerencsére ez alap volt. Aki emiatt megsértődik, az így járt.
2019. dec. 20. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
57%
Így így.
2019. dec. 20. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
89%
Nem fogadtok vendégeket és ti se mentek.
2019. dec. 20. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
83%
Nem elkerülhetetlen, hogy ne menjenek. Meg kell nekik üzenni, hogy túl kicsi a gyerek, nem akarod hogy átjáró ház legyen az első Karácsony. Ha annyira szereted őket, meg ők is téged, akkor megértik.
2019. dec. 20. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
59%
Dec. 8-án született a nagylányom, hozzánk jött mindenki karácsonykor. Sütöttem bejglit előző nap, mézeskalit még a születése előtt, pogit hozott anyukám. Semmi baja nem lett, beteg rokon nem jött, nyilván. Nem hímestojás, kisbaba. 😊
2019. dec. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
61%

Tegyétek a gyereket búra alá, az a tuti.

Csatlakozom egy előttem szólóhoz: nekem a legkisebb december 2-án született, mi mentünk anyámékhoz. Nagy a család. Tény, hogy a családunk tud viselkedni, nem volt nyúzva a gyerek, főleg mivel már korábban látta mindenki, nem akkor volt újdonság. Ez nem szuperség kérdése, hanem rohadt nagy hiba úgy kezelni a gyereket, hogy mindentől elzárjuk. Később meg megy a sírás-rívás, hogy minden szartól beteg lesz. Ha szoptatott baba, akkor minden szükséges immunanyagot megkap az anyatejen keresztül. Ha valaki beteg, azt nyilván nem kell engedni, hogy hozzányúljon meg puszilgassa, ez egyértelmű. Alapvető intelligencia kérdése, hogy ki hogyan áll ehhez hozzá. Nekem is alap, hogy mondjuk betegen nem fogdosom más babáját. Egészséges emberek között viszont nem lesz semmi baja.

2019. dec. 20. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
51%
Hát itt nem úgy van, hogy egyet gondolnak s jönnek. Idén úgy néz ki, még egyben töltöm a karácsonyt, de akkor sem szeretném, ha januárban körbelehelné mindenki. Pláne hogy anyósom lánya állandóan beteg
2019. dec. 20. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
49%

Miért baj, ha kézbe veszik?

Ha meg a kutya se lenne rá kíváncsi, az lenne a bajod.


Kisfiam ovistársának ősszel kishúga született. Apuka behozta egyszer barkácsdélutánra (szülők+ovisok közös délutáni programjára). Én nem voltam ott, csak feleségem mesélte, hogy mindenki el volt bűvölve, és a kisbaba (aki kb. egy hónapos lehetett akkor) kézről kézre járt az anyukák, óvónők, dadusok kezében. Nem lett semmi baja tőle.

Egy anyatejes baba kifejezetten ritkán betegszik meg, védi az anyatej. Nyilván, akinek taknya-nyála összefolyik, ne legyen túl közel hozzá, de ez a dugdosás a rokonok elől nekem nagyon visszatetsző. Szeretetből érdeklődnek iránta, szeretetből akarják látni, kézbe venni.

2019. dec. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
68%
Az én anyatejes babám betrg lett 1 hetesen es elég szar volt, a tesójától kapta el. Én biztos nem turnéznék újszülöttel.
2019. dec. 20. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!