Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Karácsonyi ajándékozás iskoláb...

Karácsonyi ajándékozás iskolában. Ilyenkor mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Volt egy összeghatár az iskolai ajándékozásnál. Mi ezt a határt betartottuk, csak kicsit lőttünk fölé. Viszont a kislány, akitől a lányom kapta az ajándékát, ennek az összegnek minimum a háromszorosa volt. (egymást húzta a két lány). Így most elég hülyén érzem magam, hogy mi betartottuk, és vettünk x összegért, és kaptuk ennek a háromszorosát. Mi is megtehettük volna, hogy drágábbat veszünk, mert szerencsére nem okoz gondot, de ez így nekem nagyon kellemetlen (gyermekem persze örült az ajándéknak)

A füzetbe nem írták le, hogy milyen összegben vegyünk ajándékot, de többször megkérdeztem a lányomat, ő biztosra állítja, hogy ennyi volt megadva. Nem tudom a másik kislány átadta-e ezt az infót, vagy lehet a szülők nem is tudnak a határról. Vagy egyszerűen csak nem érdekelte őket.

a kérdésem az lenne, hogy én most mit tudnék tenni? Elég nagy a különbség az ajándékok között. Az anyukával nem szoktunk beszélni, nem is találkozunk, csak szülői értekezleteken.


2019. dec. 21. 12:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
97%
Semmit nem kell tenned.
2019. dec. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
97%

Semmit!

Mindig utáltam az ilyet! Az esetek többslgében a gyerek ilyrnkor elmondja otthon h mit beszéltek meh (ahogy a tiéd is)

Csak egy két szülőnek feltünési viszketegsége van...

2019. dec. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Semmit nem kell tenned. Amúgy sem az összegről kellene, hogy szóljon, hanem az egymásnak való örömszerzésről. Nekünk nem volt megadva anno összeghatár, de ha meg lett volna sem éreztem volna magamat hibásnak abban, ha valaki 3x annyit költ.
2019. dec. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
85%

Na pont ezért kéne kikötni, hogyha ilyen fæszságokat talál ki a tanító néni, akkor legyen kikötés a saját készítésű dolog....


Ne érezd magad rosszul

2019. dec. 21. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem a pénzről kellene, hogy szóljon. Se neked se a másik kislány szüleinek. Ha a két kislány örül egymás ajándékának akkor csak te csinálsz belőle problémát :)
2019. dec. 21. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
33%
Mi is igy jartunk maximum 1000 ft volt az ertekhatar erre mi kaptunk 500 forint erteku xbox hoz elofizetest. Mi meg adtunk focis bogret es csokit.
2019. dec. 21. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2019. dec. 21. 16:38
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Semmit ne csinálj .
2019. dec. 21. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
62%

Mi ezt a határt betartottuk, csak kicsit lőttünk fölé


Szóval nem tartották be, ami azt jelenti, hogy ti is bárkit kellemetlen helyzetbe hozhattatok volna. Innen nézve nem értem a morgolódást.

2019. dec. 21. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
77%
Gondolom, a szülőknek belefért, nem az értékhatárral foglalkoztak, hanem azzal, hogy örömet szerezzenek, klassz ajándékot vegyenek. A gyerekeket pedig nem az ajándék ára érdekli (jó esetben), valószínűleg fogalmuk sincs, melyik mennyibe került. Én nem tennék semmit.
2019. dec. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!