Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti nem féltek az élet váratlan...

Ti nem féltek az élet váratlan problémáitól?

Figyelt kérdés

Pl kirúgnak egyik napról a másikra vagy valami betegséged lesz ami miatt nem tudsz dolgozni pl stroke és ápolni kell emiatt a másik se tud menni..

Hogy él meg így a család? Vagy pl sokan hogy vesznek fel hitelt? Mi pl azért nem merünk belevágni mert, ha a párommal történik valami én nem tudom fizetni..

Ti akik gyereket vállaltok belegondoltok a rizikós helyzetekbe néha-néha?

Vagy nem? Majd lesz valahogy?


2019. dec. 24. 19:21
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Onnan jutott eszembe, hogy olvastam, hogy agydaganatos férfi ápolja a stroke-os feleségét...ők nem tudom, hogy élnek meg.
2019. dec. 24. 19:24
 2/15 anonim ***** válasza:
80%

Elöre kitalálni, mitöl rettegj, a lehetö leghülyébb ötlet.

Eleve bármi történhet, de a legtöbb esetben nem történik mégsem - másrészt íyg csak azzal töltöd el az életedet, hogy elképzelt dolgoktól félsz.

Ilyen alapon ne menj ki az utcára, mert elüthet egy autó - de azért gondolom, szoktál járni az utcákon.


Normál esetben nem rúgnak ki ok nélkül, beteg ugyan lehetsz, de az esélyeket csökkentheted megfelelö életmóddal, stb.

Ilyen esetekre (váratlan betegség vagy haláleset) megoldás lehet egy életbiztosítás, akkor a hátramaradott nem marad teljesen anyagi biztonság nélkül.


Egyébként én (mi) nem ilyenen törtem a fejem, hanem megtettem mindent, hogy az esélyeket csökkentsem. De ha iylen beteges gondolattoka töltöttem volna az idömet, akkor ma ott állnék az utcán pénz, ház, család nélkül.

2019. dec. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem.mindenkiben felmerul,de nem erre keszulunk. Muszaj batrabbnak lenni,kulonben soha nem haladtok sehova. Hitel is szukseges altalaban. Esetleg lehet ra biztositast kotni,ha tortenne vmi a ferjeddel. De akkor gyereked se lesz soha,mert egyedul nem tudod eltartani? En is szorongos vagyok,en a betegsegektol felek,de amig a szuleim elnek es a ferjem,ok biztos pont. Ha teljesen egyedul lennek,az mas teszta lenne.
2019. dec. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Nem igazán gondolok ilyen stroke meg hasonló bajokra. Van félretett pénzünk, ha átmeneti gond adódna. Pár hónapig ellennénk vele. Komoly meg reméljük nem lesz de erre szerintem nem lehet felkészülni.
2019. dec. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
72%
Biztosítást lehet kötni.
2019. dec. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
73%

Ha problema van megoldom nem rinyalok

Felesleges problemakat nem generalok

Egyszerusegre es problema megoldasra nevelem a gyerekeket

Amugy optimista vagyok max pillanatokra esek ketsegbe.

2019. dec. 24. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100% van egyetértek az első hozzászólóval. Te amúgy egész nap ilyen dolgokon agyalsz és rettegsz?!
2019. dec. 24. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Én egy nagyon pesszimista ember vagyok! Tényleg a "b" tervre is van "b" tervem.

És igen. Úgy gondolom h minden eshetőségre felkészültem.

De nem agyalok ilyenen folyton.

Egyszerűen csak egy egy nagyobb lépés előtt tervezek.

2019. dec. 24. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Van biztosításunk és félretett pénzünk, de úgysem lehet minden helyzetet kivédeni. Nem rettegek ilyeneken.
2019. dec. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Nem.


De azért nem, mert volt ilyen.

Megoldottuk.

Nagyon tudatosan kezeljük a pénzügyeinket, azóta különösen.


3 havi mostani életvitel tartalékunk van.

Fél év meghúzzuk a nadrágszíjat, de akkor nagyon.


Íg

2019. dec. 24. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!