Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire normális/biztonságos...

Mennyire normális/biztonságos 30 felett szülni?

Figyelt kérdés

Nem úgy teszem fel a kérdést, hogy lehet-e, mert nyilván embertől függ, és fizikailag képes rá egy nő,de annyi mindent hallok egyik és másik oldalról hogy nem tudom mi igaz.

Anyám 25 évesen szült először,neki azt mondták úgy akkortájt "jó" megszülni az elsőt,utána már mindegy mikor lesz következő,csak az első kritikus.

Én 24 vagyok,és belegondoltam hogy ilyen tempóban 2-3 éven belül ott kellene tartanom,de nekem még egyáltalán nem ezen jár az agyam, és valószínű hogy ez később sem fog változni. Aggódom, hogyha esetleg meggondolnám magam,már késő lesz.



2019. dec. 26. 14:23
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
87%
Anyukádnak baromságot mondtak.
2019. dec. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 aparalyza válasza:
100%

Ezt hívják társadalmi nyomásnak.


A kérdés roppant egyszerű: akarsz gyereket/gyerekeket?

Ha igen, tedd amit tenni kell (stabil vagy stabilnak tűnő párkapcsolat, anyagi minimum, pár évre előre tervezés, menni előre mint a gép).

Ha nem, hát nem.

2019. dec. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
14%

Én úgy tudom, hogy 30 felett már egyre nagyobb az esélye, hogy a baba nem lesz egészséges. Persze ez ember és életmódfüggő is. Meg ugye az embernek abba is bele kell gondolnia, hogy azt a gyereket fel kell nevelni. Mennyire bírja majd fizikailag, mire a gyerek is "felnő". Vagy, hogy nem lesz-e saját magának 60 évesen (ez csak egy példa) ciki, ott állni a gyereke ballagásánál.

Ezzel nem szeretnék megbántani senkit, csak úgy gondolom érdemes lehet ezekbe is belegondolni.

2019. dec. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
60%

25 évesen is akadhatnak komplikációk.

Nagymamám 20 évesen szült egy nagy babát, utana 1 hétig nem tudott felkelni.

Szoval ordas nagy marhaságot mondtak anyukadnak.

2019. dec. 26. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
86%
3: a matekra még gyúrhatnál. Ahhoz, hogy vki 60 évesen álljon a gyereke ballagásán, nem 30, hanem 40 felett kell szülni.
2019. dec. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim válasza:
15%
5-ös: Szerintem a 40 is 30 felett van. ;) Továbbá direkt írtam, hogy csak egy példa.
2019. dec. 26. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
85%

A szülésnek mindig van kockázata. Az anya kora sem buztosíték arra, hogy a baba egészséges lesz, hiszen huszonévesnek is lehet beteg babája, és negyvenesnek is egészséges. Régen 30 felett már öreg volt a nő a szüléshez. Most meg aki 30 alatt szül, azt felelőtlennek titulálják sokan,mert a "semmire szül".

Nem leszel elkésve 30 évesen sem.

Én jövőre leszek 30, most jutottunk el oda, hogy jöhet a baba. Szerettem volna már korábban is, de kellett hozzá egy stabil kapcsolat, és megfelelő körülmények.

2019. dec. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
85%
Manapság már teljesen biztonságos. Én 38 éves vagyok, amikor anyám velem volt terhes volt már ultrahang, de a nemet se tudták vele megállapítani. Nyilván egy down-kór, stb., ami gyakoribb idősebb nők gyerekénél akkoriban kiszűrhetetlen volt, ma már egy vértesztböl megmondják neked 100 %-ra. 36 évesen szültem, nem számítottam öregnek és nem is tett senki megjegyzést.
2019. dec. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
83%
6: igen. Csak pont a szülésnél nem 30 felett van a választóvonal, hanem 40nél.
2019. dec. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
77%
45 eves korig siman lehet. Parom 42, mi még akarunk babat
2019. dec. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!