Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Normális hogy félek a gyermekv...

Normális hogy félek a gyermekvállalástól?

Figyelt kérdés

28 éves nő vagyok, házas, rendezett anyagi körülmények között élünk, úgyhogy minden adott lenne a gyerekvállaláshoz, mégis félek tőle. A férjem már belevágna a babaprojektbe (imádja a gyerekeket, igazi apatípus) és én is szeretnék egy gyerkőcöt, de megijeszt az egész. Félek a terhességtől, a szüléstől, hogy bármi baja lesz a babának vagy nekem, és a párom egyedül kényszerül majd felnevelni.


Ráadásul nem igazán érzem magam anyatípusnak, a nagyobb gyerekeket szeretem, de az első 1 évet nagyon szívesen kihagynám, őszintén nem tudom elképzelni magam egy pici babával. Az egész terhesség, szoptatás dolog nekem nagyon idegen, zavarba hoz, rossz belegondolni is, hogy nem leszek ura a testemnek. Tudom szörnyen hangzik, valószínű önző vagyok, de így érzek. :/ Másrészt gyereket szeretnék, mindig szerettem volna, csak ezt a kezdeti időszakot hagynám ki.


Volt valaki ilyen helyzetben? Fog ez változni? Ha terhes leszek, meg fognak változni az érzéseim?


Minden választ előre is köszönök!


2020. jan. 3. 09:18
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát pedig azt nem tudod kihagyni, kivéve, ha te mész dolgozni és a párod van otthon a picivel. Vannak, akiknek így jó.


Nem tudom milyen lenne a babátok, de nekem éjjel is tok jól alszik, nappal egyre többet van el, lassan 1 éves lesz. Szerintem, amíg nem érzed magad késznek rá, semmiképp ne vállalja, csak mert a férjed már bele vagna. Mond el neki ezeket, segíteni fog. A másik, az, hogy baja lesz a babának stb, ezt magadban kell elrendezni, a te félelmed, nem biztos, hogy bármi baj lesz... KB 10/1 komplikált eset van.

2020. jan. 3. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
85%
Én meg pont az első időszakot imádom: a várandósságot, a szülést, azt, ahogy a magatehetetlen kis csomagból 1-2 év alatt egy járó, beszélő, kicsi ember lesz. 😊 4 pici gyerekem van, kis korkülönbségekkel (6 éves a legnagyobb), és rettegek a kamaszkortól. Hogy hogyan fogom kezelni őket, h ne utáljanak meg, hogy tudok-e majd lazán viszonyulni a fiúkhoz, hogy elég-e az, ahogy a mi értékrendünket át próbáljuk adni nekik és nem csinálnak-e majd túl nagy hülyeségeket tizenévesen... De ez még odébb van, most imádom, amink van és biztosan felnövünk majd ehhez a feladathoz is. 😊 Ha gyermeket egyébként szeretnél, csak egy adott időszaktól félsz, akkor én azt mondom, hajrá! Főleg, hogy tényleg az eleje a legjobb időszak. 😊
2020. jan. 3. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
63%
Testvérem is pont azt mondta, hogy nem igazán rajong a pici babákért, nem tud mit kezdeni velük, s nem is ért hozzájuk. Inkább nagyobb gyerekre vágyik, akiket lehet tanítani, foglalkozni velük, ide-oda menni velük stb. Hülyeségből azt mondtuk neki, akkor fogadjanak örökbe egy 3 év feletti gyereket. Meg persze azt is mondtuk neki, hogy majd ha anya lesz, ez a hozzáállás úgyis meg fog változni. De nem biztos. Nekünk van egy lassan 11 hónapos lányunk, de még ha egyszer a kezébe vette, sokat mondok. Szereti, meg aranyosnak találja, de vhogy nem érez rá késztetést, hogy babusgassa vagy foglalkozzon vele.
2020. jan. 3. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Moneywolf válasza:
Igen teljesen normális.
2020. jan. 4. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!