Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Másnak is van ilyen, hogy már...

Másnak is van ilyen, hogy már teljesen kikészül a gyerekétől?

Figyelt kérdés
3 éves a fiam, ovis. Már több mint 3 hete itthon van mert beteg volt aztán meg téli szünet volt. Már alig várom, hogy hétfő legyen és mehessen oviba. Folyton unatkozik akármit csinálunk gyurma, lego bármi már 2 perc után megunja, mosogatni se tudok tőle semmit se mert mindig nyavikol valamiért és abba kell hagynom. Ha rászólok bőg. Ki se nagyon tudunk menni ebben az időben. Már a sírás jön rám reggel óta, úgy érzem nem bírom. Azért is vagyok szerintem feszült mert egy hónap múlva letelik a munkanélküli is és munkát nem találok. Utálok már itthon lenni, teljesen bevagyok fordulva, hiányzik a társaság. Két gyereket terveztünk de biztos, hogy nem lesz, nem nekem való ezaz otthonlét. Faluban lakunk itt se jatszóház se semmi, ahová elmehetnénk.

2020. jan. 3. 09:37
 1/8 anonim ***** válasza:
31%
Napok óta tök jó idő van, se szél, se csapadék, mi egész délelőtt kint vagyunk. Egyrészt. Másrészt busz/vonat tuti van a legkisebb faluban is, el lehet menni játszóházba, csak meg kell mozdulni hozzá. Ne haragudj, de én nem értem, hogy tudja valaki ennyire nem élvezni a gyermekével töltött időt, főleg ezt a karácsonyi időszakot.
2020. jan. 3. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
40%
Nap mint nap
2020. jan. 3. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Coffelia ***** válasza:
79%
Bele kell állnod, hogy tudatosan nekiadsz a nap elején pár órát, és menjetek ki a szabadba. Csak csatangolni, ő majd megtalálja, ami neki tetszik odakinn, de kicsit terelgesd, mutass neki fafajtákat, ha láttok, akkor állatokat, aztán majd belendül. Rajtad fog a legnagyobbat segíteni a mozgás, ezt tapasztalatból mondom, én is piszokul be tudok kényelmesedni, aztán meg befásulni. Tenyleg az szokott leginkább segíteni, ha eldöntöm, hogy ma aktív leszek a 3 évessel, rendes időben felöltözünk és kimegyünk. Akkor is, ha egyik porcikám se kívánja, mert aztán a mozgás felszabadít, az agyam is jobban működik utána, és ráadásul miután hazajöttünk, könnyebben elalszik az ebéd után, és akkor délután vagy este egy rajzfilm is belefér. Most az én fiacskám is a legújabb matricakorszakát éli, állandóan az ölembe bújik, ölelget és gügyög nekem, hogy cuki vagyok, haláli :D De persze hogy én is kivagyok néha, szükségem van levegőre és önálló gpndolatokra. Most amúgy épp pont tévézik, mert a fejem szétreped, de ha összeszedtem magam, kimegyünk.
2020. jan. 3. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
89%
De komolyan jatszohazba kell cibalni egy 3 evest, mert nem kepes elfoglalni magat otthon? Ezzel megint csak azt eritek el, hogy szorakoztatjatok es sosem lesz el egyedul. Kerdezo, bird ki, mindjart itt az ovi, es egyre onallobb lesz. Elhiszem, hogy nehez.
2020. jan. 3. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
76%
(#1 valóban ilyen egyszerű! hozzánk pl a legközelebbi játszóház 40p busz és 1,5km séta egy járda nélküli forgalmas úton... Oda még ha meg is kockáztatná az ember hazafelé öngyilkosság lenne a még maradni akaró de fáradt hisztis gyerekkel ráadásul úgy, hogy alig vannak buszok úgyhogy nagyon időhöz van kötve az ember. Mi is kis helyen lakunk, a körbe-körbe sétán kívül nincs más program, még a játszótér is be van zárva ilyenkor (igen van ilyen, fogralmas út mellett van, körbe van kerítve és bezárját a kaput))
2020. jan. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
77%

Én is nap mint nap.

Soha nem volt képes ellenni egyedül. Most már 5 éves, mi pedig egyre inkább belefáradunk, hogy állandóan foglalkoztatni, szórakoztatni kell. Tényleg KELL, különben az a minimum, hogy ordítva őrjöng, és nem 5 meg 10 percig, hanem akár 1-1,5 órán át is, mert nem az a feladós típus. Másik opció: baromságot csinál normális játéktevékenység helyett. A játékait pedig eközben belepi a por.

Akárki akármit mond, egy nonstop kínlódó, unatkozó, magát normálisan elfoglalni képtelen gyerek nagyon gáz. Már rövidebb távon is.

2020. jan. 3. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
#5, a mi falunkban játszótér sincs. De csak simán sétálni vagy a kertben molyolni is élmény ezzel a korosztállyal.
2020. jan. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Rabasztal most mit mondjak? Talald fel magad. Csomo mindent lehet csinalni a gyerekkel

Talalj tarsasagot, uj embereket, talalj munkat, nincs egy tesco vagy meki a kozelben?

2021. ápr. 20. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!