Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mért nem szempont sokaknál a...

Mért nem szempont sokaknál a pénz gyerekvállalásnál?

Figyelt kérdés

Ünnepeken folyton kérdezgetik, hogy milyen régóta együtt vagyunk mikor jönnmár a baba. 28 éves vagyok. Mi így nem szeretnék még. Albérletben lakunk szinte így is allig jövünk ki a pénzünkből. Nem tudom mi lesz később vannak terveink majd meglátjuk h alakulnak a dolgok.


Szerintetek mért nem számítanak az anyagiak sokaknál?



2020. jan. 7. 10:20
 1/9 anonim ***** válasza:
93%

Szerinted, akik megkérdezik ezt, azok tisztában vannak az anyagi helyzetetekkel?

Sokan ma már direkt laknak albérletben, hogy mobilisabbak legyenek, ha egy jó állás miatt költözni kell. Azt meg honnan tudnák, hogy alig jöttök ki a pénzetekből?

Azt viszont tudják, hogy régóta együtt vagytok, te már 28 éves vagy (gondolom te vagy a nő, és párod kicsit több). Ebből a szempontból meg teljesen jogosan merül föl a kérdés.


Az más kérdés, hogy én nem kérdeznék rá, mert lehet, hogy a fiatal pár évek óta szeretne babát, csak nem jön össze, és ezért fájó pont ez nekik.

2020. jan. 7. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%
Alapvető hozzáállás: részemről nem “gyermekvállalás”, hanem áldás egy kisbaba érkezése a családba. A férjemmel sem akkor jöttem össze, amikor anyagilag megtehettem volna, hogy 40 km-eket utazzak minden nap, sőt, az esküvőnk sem akkor volt, amikor volt fölös sokmilliónk. De beleszerettem és összeházasodtunk és mindent megoldottunk egy kis plusz munkával meg spórolással. A gyermekeink sem anyagi megfontolás alapján születtek, hanem mert vágytunk rájuk. Nincsenek mindennapos anyagi gondjaink, de számolgatunk. Ismerjük a hónap vége fogalmát, és minden hónap elején megvesszük a legfontosabbakat előre (vitaminok, ha kell új cipő valamelyiknek, tápszer a beteg babánknak, hús a mélyhűtőbe, stb), átgondoljuk a vásárlásainkat. A gyermekeink boldogok, kiegyensúlyozottak, mindenük megvan, a játékaikból nyithatnánk egy óvodát, mi pedig imádjuk az életünket és a családunkat, így, ahogy van.
2020. jan. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%
Mert nyilván sokan addig halogatják az anyagiak miatt amíg ott vannak 40 évesen. Majd ha ez meglesz. Ha ez megvan akkor majd ha amaz meglesz.
2020. jan. 7. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
74%

Anyám válasza erre a felvetésre: ha ő arra várt volna, hogy anyagilag rendben legyen és ne albérlet, akkor én nem is élnék.

És nem tudom elmagyarázni neki, hogy ma nem ugyanaz a helyzet, mint 30 éve, mert nem akarja érteni.

2020. jan. 7. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
94%

Én egyetértek Goldmunddal. Nem kell megsértődni és burkoltan ilyen lekezelő megállapításokat tenni egy szimpla kérdés miatt. Ha nem vezeted nekik Excelben a pénzügyeiteket, akkor honnan kéne tudniuk, ha nem álltok jól?

Ha meg maga a kérdés zavar (sokadszorra teljesen meg tudom érteni), akkor azért szólj, hogy nektek ez kellemetlen téma, ne feszegessék. De ebbe sem kell rosszat vagy felelőtlenséget látni, egyszerűen csak érdeklődnek.

2020. jan. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
43%

Talán sokan úgy vannak vele, hogy egy gyermek még belefér az anyagi helyzetükbe, idővel pedig dolgoznak majd azon, hogy egyre jobb legyen. Vagy olyan is van, aki tisztában van a helyzetével (hogy talán nem lesz jobb, mert már így is kimaxolta a bevételét, ami ugye nagyban függ a lakóhely adta elhelyezkedési lehetőségektől, a tanulás, önképzés jövőbeni lehetőségeitől), de annyira vágyik gyermekre, hogy az anyagiak ellenére is belevág, ezzel vállalva azt, hogy nem tud mindent (vagy csak alacsonyabb színvonalon) megadni a gyerekének. És van a szélsőséges eset, amikor a gyerekkel jut a szülő vmi állandó (igen csekély) bevételhez (lásd az alanyi jogon járó támogatások). Ez igen elítélendő.

Nagyon nem értem én sem azokat, akik a nagy semmire vállalnak gyermeket. A gyermekvállalásnak igenis anyagi kérdésnek (is) kell lennie, és feláll a hátamon a szőr az ilyen és hasonló "nagy igazságoktól", mint, hogy "nem számít semmi, csak a szeretet", meg "ahol kettőnek jut, ott jut a harmadiknak is". Ez nettó felelőtlenség a szeretet meg a naivitás mögé bújtatva.

Én 30 évesen lettem anya, a férjem 33 volt. Nagyon erősen meghatározta a döntésünket az anyagi helyzetünk. Sokat tanultunk, egyre jobb és jobb munkahelyeken dolgoztunk, de tele voltunk adóssággal (már saját lakásban laktunk). Akkor láttuk elérkezettnek az időt a babához, amikor először is véglegesítettek a munkahelyemen és végre bekerülhettem abba a pozícióba, amelybe a végzettségeim és tudásom alapján felvettek. Ezzel a kinevezéssel a duplájára ugrott a fizum. Ezzel egyidőben eladtuk a lakásunkat (Pest hányadék részén volt, a férjem korábbi lakása volt, oda nem vittünk volna haza egy újszülöttet), ki tudtunk költözni zöldövezetbe egy új lakásba, na, oda hazavihettük a kisfiunkat. De ahhoz, hogy mindez így alakuljon, rengeteget tettünk, folyton fejlődésre törekedtünk. Az adósságaink egy része megmaradt, viszont a bevételünk is nőtt. Enélkül nem mertünk volna belevágni, hiába nyugtattak minket azzal, hogy sosem lesz olyan, hogy tökéletes időzítés. Lehet, hogy tökéletes nincs, de azért törekedhetünk legalább a jobb, szerencsésebb időzítésre, amikor már nem az a kérdés, hogy miből jövünk ki hónap végén.

Azóta a fiunk 7 éves, van egy 5 éves kislányunk, most várjuk a harmadik babánkat, tavasszal költöztünk családi házba, a bevételünk a fiunk születéséhez képest megháromszorozódott. Nem panaszkodunk.

Én egy valamin nem görcsölnék feltétlenül: nem zavarna, hogy albiba szülöm a gyermekemet, ha az egy tuti stabil albérlet, ismerem a tulaj hozzáállását a gyerektémához, tehát minden klappol a lakhatással kapcsolatban. Nálunk nyugatabbra egyáltalán nem foglalkoznak azzal, hogy saját ingatlanban alapítsanak családot. Amúgy pedig, ha a másik oldalról nézem az albikérdést, egy lakás bérleti díja megfelel manapság egy magasabb banki törlesztő összegének, tehát ennyi erővel egy saját ingatlanba is lehetne tölteni azt a pénzt, mert ez így ablakon kidobott pénz.

Az albérletnél nagyobb probléma az, ha egy pár alig jön ki a bevételéből egy hónapban. Na, ilyenkor nem szabad még babát vállalni, mert egy babával csak nőnek a havi kiadások. Ilyenkor kell arra törekedni, hogy legyen még több bevétel.

2020. jan. 7. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
41%

Hát szerintem vagy jómódúak vagy nem előrelátók vagy annyira reménytelen, hogy kitörjenek, hogy mindegy is, mikor jön a gyerek, amit én nagyon is vállalásnak és nem áldásnak tartok.


Amúgy nem értem a hónap végi felvetést, ha a hónap elején megvested a tartós cikkeket, akkor azért nem marad a végére. Ilyen erővel eltehetnéd a hónap végére a pénzt.


Amúgy én nem vállalnèk gyereket, ha egy kis vagy közepes kiadásnál (pl mosógépcsere) nem lenne mindegy a hónap eleje v vége. Persze jobb a szemnek ha több marad a számlán, de ha egy pár (max 2-3) százezres kiadás valóban megingatná az életem, akkor nem szültem volna.

2020. jan. 7. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
27%

"Azt viszont tudják, hogy régóta együtt vagytok, te már 28 éves vagy (gondolom te vagy a nő, és párod kicsit több). Ebből a szempontból meg teljesen jogosan merül föl a kérdés."


Miért lenne jogos egy ilyen személyes dolgot kérdezni bárkitől is, csak mert "benne van a korban"?

Nem mindenkinek a szaporodás az élet célja/értelme.

2020. jan. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
72%
Utolsó, nem unalmas még ez a ledegradálás? Attól mert valki szül, még nem következik egyenesen az, hogy az egész életének az a célja.
2020. jan. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!