Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szàmodra mi az okosabb?...

Szàmodra mi az okosabb? Gyermekvállalás 1-2 éves munkatapasztalattal vagy később a karriert időszakosan megszakítani?

Figyelt kérdés

Első esetben az anyuka diploma befejezését követően pár évvel, kb. 25 évesen, stabil párkapcsolattal, albérletben, 1-2 éves munkatapasztalattal a háta mögött vállalná. Előny ebben az esetben, hogy ezután tud karriert építeni, hátrány, hogy nincs még egzisztencia.

A második esetben viszont, ha már van akár 3-5 éves tapasztalat, lehet, hogy egy komolyabb poziciót kellene időszakosan ott hagyni, és több gondot jelentene például ha beteg a gyerek, viszont itt lenne saját lakás (igaz, hogy hitelre). Továbbá a tervezett két gyerek közt sem ajánlatos több év szünetet tartani az életkor miatt.

Te így ebben a helyzetben melyiket látod helyesebb döntésnek és miért?


2020. jan. 7. 13:58
 1/5 anonim ***** válasza:
79%
Én a másodikat valasztottam, 23 évesen lediplomáztam, 28 éves kormig dolgoztam, akkor megszületett az első gyerek, 2 év múlva a második, most már saját házunk van. És várnak vissza a munkahelyemre.
2020. jan. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
95%
Én is a másodikat választottam. 28 évesen szülök,utána vállalkozni szeretnék. Nekem kellett ez a fajta tapasztalat is gyerek előtt.
2020. jan. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
95%

Két családot ismerek ahol egy nagyon jó párkapcsolatnál döntöttek úgy, hogy az egyetem után közvetlen jönnek a gyerekek. Mindkét esetben a pár mindkét tagja orvosi egyetemet fejezett be, és igazából a vizsgák alatt vagy közvetlen utánna a nö terhes volt már. Majd aszisztens orvosként kezdett el dolgozni a két gyerek között, mire a második gyerek is ovis lett a nö még mindig aszisztens orvos volt csak, de aztán pár év alatt szakorvos lett, majd beindult a karrierje. Mindkettö parkapcsolat most 40 évesen is jól müködik, és van mindenhol már kisikolás felsös gyerekek.


A sógorom is orvos neki a felesége banknál területi vezetö volt 35 évesen mikor elment szülni(náluk a kapcsoalt kezdete 32 évesen volt, vagy is elötte nem volt a nönek olyan kapcsolata ahova szülhetett volna), most az elsö gyerek után csak simán egyik bankjukban sima alkalmazott, míg a kicsi kicsi és a ketteske is jönne addig nem is akar tovább karriert csinálni, vagy is kb 45-50 éves lesz mire megint beindulhat a karrierje ha akarja. Addig viszont a gyerekek miatt tuti nem fogja akarani.


De igazából az anyagi hátteret nem értem a kérdésben. Èn pl nem csinálok karriert de a férjem közben igen és ö megkeresi a házunkra valót, ahogy a fentebb említett két orvos házaspárnál is a házra valót a férj közben megkereste.


Az orvos-banki párnál meg mindkettönek volt lakása mire össze házasodtak.


DE egy olyan párt is ismerek ahol a nö egy nagy pénzügyi cégnél felsö vezetö, és a gyerekekkel kisbaba koruk óta a férj van otthon. Itt a nö kereste meg a házra valót. Végül is csak megszülte a gyerekeket és 3-5 hónap után vissza ment dolgozni, a férj viszont háztartásbeliként a gyerekekkel van.Ez a kapcsolat is jól müködik.

2020. jan. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Mind a kettőnek van előnye-hátránya. En a kettes verzió vagyok, de nem feltétlen tudatosan. Mármint egyáltalán nem akartam huszonévesen anya lenni. Most 30 vagyok és terhes. Igazából a körülmények is most lettek ideálisak. De látom értelmet az egyes verziónak is, bár manapság ritka, hogy egy 25 éves házas legyen (vagy stabil élettársi kapcsolatban évek óta), van egy-két év munkatapasztalata, neki is és a párjának is megfelelő jövedelme. Elég nagy lakás egy baba fogadására stb. Nem lehetetlen, de ritka.
2020. jan. 7. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én inkább azon aggódnék az első esetnél, hogy van-e a párnak elég anyagi tartaléka az 1-2-3 éves otthonlétre (+ esetleges tesóra, tesókra), mert lássuk be a szeretet egymaga nem fogja etetni, ruházni, fejleszteni stb. a gyereket.

A az 1-2 meg a 3 év között nagy különbség nincs, a 4-5 már kicsit másabb, de sokan lehúznak 7-10 évet is, nálam is ez volt (na meg megfelelő kapcsolatom se volt ezidő alatt tehát nem mintha sok választásom lett volna :)). Lépkedtem a ranglétrán, sokat utaztam munka miatt, túlóráztam amikor jólesett, anyagi biztonságot teremtettem. Mellette rájöttem arra, mivel jár a vezetői lét, mik az általános h...lyeségek, politikai buktatók az összes munkahelyen, és 31 évesen úgy vagyok vele, most egy évtizedig elég volt, készen vagyok 1-2 gyerekre és totál neki szentelni a figyelmem, esetleg a szakmámban specializálódni, de már nagy előrelépési terveim nincsenek - ugyanakkor fontos hogy ne csak a férjem tartson el, én is kivegyem majd a részem a munkából egy idő után.

Ez is egy életút.

2020. jún. 8. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!