Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy merjek gyereket vállalni,...

Girlll3 kérdése:

Hogy merjek gyereket vállalni, ha a munkahelyeken még azt is megkérdezik, hogy akarok-e gyereket vállalni és a fizetés pedig irtó alacsony közalkalmazottként?

Figyelt kérdés

2020. jan. 10. 08:36
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
59%
Úgy, hogy keresel jobb helyet, esetleg szakmát váltasz és tanulsz újra mást.
2020. jan. 10. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
71%
Mi a végzettséged?
2020. jan. 10. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
81%

Úgy, hogy megmondod, hogy nem akarsz, vagy ha bátrabb vagy, akkor azt, hogy nem akarsz erre válaszolni, aztán amikor úgy érzed, akkor vállalsz mégis.

A fizetés más téma, vagy keresel jobban fizető melót, vagy apukának legyen jó állása legalább.

2020. jan. 10. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:
Szakmát tanulni pénzből lehet, az nincs. De itt nem ez a fő gond. Felsőfokú végzettségem van, hanem az, hogy a munkahelyek sem családbarátok. Túlóra, alacsony fizetés. Ha nem mérnök,orvos vagy vagy programozó, esetleg sikeres vállalkozó, akkor cart sem keresel. Saját megélhetésre alig futja, nemhogy mást eltartani. Multinál egy ismerősömet arra kérték vetesse el a gyerekét vagy ki van rúgva.
2020. jan. 10. 09:19
 5/32 anonim ***** válasza:
41%
Sztem túl sötéten látod. 3 gyerek után álltam neki melót keresni. Sosem túlóráztam, a fizetésem sztem korrekt, és 2 éve 6 órában vagyok, mert a túlóra nélküli 8 óra nekem sem tűnt családbarátnak. Terhesen kirúgni pedig nem lehet az embert, ha meg csak nem veszik vissza GYED után, az nem akkora dráma, legalább van ideje rákészülni, hogy új melót kell keresnie.
2020. jan. 10. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
92%

Én megértelek kérdező. Ápolónő vagyok már 11 éve, mindig közalkalmazottként dolgoztam kórházi osztályokon. 2014-ben költöztünk a jelenlegi lakhelyünkre, én akkor helyezkedtem el az itteni kórházban. Már mikor dolgozni kezdtem, közölték velem, hogy határozatlan szerződésre ne is számítsak, mert azt addig nem adnak, míg szülni akarok. 2 héttel a munkakezdés után kiderült, másfél év után összejött a baba. 20 hetes koromig dolgoztam, mert úgy voltam vele amíg bírom, csinálom. De akkor muszáj volt eljönnöm, mert a kollégáim úgy voltak vele, ha dolgozni akarok, akkor hagynak kibontakozni. Egyedül emeltem, forgattam a 100+ kilós betegeket is.

Míg gyeden voltam évente hosszabbítottak, nem mutatták jelét, hogy el akarnának küldeni. Gyes alatt visszamentem dolgozni ez januárban történt, következő év májusában pedig táppénzre jöttem, mert sikerült a kistesó. Jelenleg gyeden vagyok még novemberig, de nemrég kaptam a levelet, hogy december 31.-el lejárt szerződésem, és mivel 5 éve vagyok ott, ezért határozatlant kellett volna kapnom, vagy elküldeni. Ő az utóbbit választottak. Szóval keresnem kell új helyet novemberrel.

De azt mondom, nem a munkahely határozza meg, hogy vállalsz e gyereket. Munkahelyet az ember ha akar, talál másikat, de a gyerek vállalás minél idősebb valaki, annál nehezebb. Én bevallottam, mikor megkérdezték, hogy akarok e gyereket, hogy igen rajta vagyunk az ügyön.

2020. jan. 10. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
36%
Akkor ne legyen sehogy. Nem is értem,milyen választ akarsz a kérdésedre.
2020. jan. 10. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
82%
Én is teljesen megértelek!10 éve dolgozom, ebből 6 éve kormánytisztviselő/köztisztviselő (vagy fene se tudja most mi a nevünk) és cart se keresek,úgy hogy 2 diplomám és több nyelvizsgám is van.Unokatesómmal nagyon jó viszonyban vagyunk, mindent megbeszélünk egymással, ő érettségivel rendelkezik, nincs nyelvizsgája, van egy kisgyermeknevelői okj-papírja és ugyanannyit kap nettóba mint én.Ne értsétek félre, nem az zavar, hogy ő annyit kap, csak az hogy hiába tanultam, tettem oda magam, semmit nem érek vele.Én is munkahely váltáson gondolkodom, mert most a közigazgatásban nagyon rossz a helyzet.Minden pluszt elvettek, szabadságokat csökkentették, fizu nem emelkedik, hatalmas leépítések vannak, munkaidő megnőtt.😣😣😣
2020. jan. 10. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
53%

Még így is megnèzheted a te fizetèsed, azzal szemben aki mondjuk gyári munkás négy műszakban, vagy télen nyáron kint dolgozik fizikai munkát, esetleg ott az útèpítők. Lehet, annyit keresel mint azok, csak te egész nap védett helyen ücsörögsz a számítógép előtt. Ez a nem mindegy, utolsó.


Egyébként nem csak fizetős felnőtt képzések vannak. Ha meg olyat akarsz, a legtöbb helyen van részlet, esetleg egy szuper szakmát hitelből is lehetne fizetni, amennyiben megtèrülne később az ára.

2020. jan. 10. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
46%
9-es igen, csak én tanultam hogy irodába csücsülhessek, aki meg gyárba dolgozik, meg fizikai munkát végez valószínűleg nem, lehet még érettsegijúk sincs.Ja és barátnőm párja 3 műszakban a gyártósor mellett is többet keres mint én és azt mondja nem szakítja meg magát.
2020. jan. 10. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!