Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akik egyáltalán nem akarnak...

Akik egyáltalán nem akarnak (soha) gyereket: mi az oka a döntéseteknek?

Figyelt kérdés

Én elég fiatal vagyok még, de mindig is tudtam, hogy nem lesz gyerekem. Az okok amik megfogalmazódtak bennem/ felfedeztem idővel (női szemszögből):

-gyerekkoromban sem szerettem a gyerekeket (felnőttekkel játszottam, beszélgettem)

-idegesít, hogy olyan "éretlenek", nem lehet velük érdemben kommunikálni hosszú évekig (nyilván nem várom el az ellenkezőjét pl. egy babától, csak simán ilyen érzést vált ki)

-kellemetlenül érzem magam, ha arra gondolok, hogy bennem, a saját testemen belül növekszik valami más elő dolog. Undorodom a gondolattól. A legtermészetesebb dolog, nekem mégis természetellenes.

-nem fér bele az életembe, mert ez az én életem. Nem akarom azzal tölteni, hogy egy másik személyről gondoskodok

-mentális és egyéb gondok garmadáját tudnám ráörökíteni. Kinek jó az?



2020. jan. 13. 15:09
 1/4 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem sokan vannak így. De számos esetben, ha jön egy komoly partner, elkezd az ember tervezgetni és előjön a közös család iránti vágy. Persze olyat is ismerek, aki szintén úgy van mint te és 40 évesen sincs gyermeke és már talán nem is lesz. Az tény, hogy nem való mindenkinek gyerek. Szerintem jóval kevesebb boldogtalan ember lenne, ha annak idején a szülei átgondolják a gyermekvállalást.. Nincs rosszabb, mint egy lelkileg, esetleg testileg megnyomorított gyerek, felnőtt.
2020. jan. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
97%
Valószínűleg hasonló okok miatt nem akarnak gyereket azok, akik nem akarnak, mint te. De nem is kell megmagyarázni, megindokolni senkinek, a "nem akarok gyereket" bőven elég indok arra, hogy ne legyen. Mindenkinek joga van arra, hogy úgy élje az életét, ahogy neki tökéletes, ha neked gyerek nélkül az, akkor ne vállalj egyet sem, az "úgyis meggondolod magad" embereket meg meg kell próbálni kerülni. ;) Boldog gyermektelen életet kívánok, Kérdező. :D
2020. jan. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
74%
Nekem csak annyi,hogy van jobb dolgom is,és nem akarok kiszolgálni senkit sem kb húsz évig.
2020. jan. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
66%

Én sem szerettem sosem a gyerekeket. Sokszor nyomtak kisbabát a kezembe, de én nem értettem a nyelvükön, nem tudtam ès nem is akartam mit kezdeni velük.

Szerintem egy síró, hisztiző, magára figyelmet felhívó gyerektől nincs idegesítőbb.

Szeretek aludni délig, vagy akár egész nap fel sem kelni az ágyból, jó néha gyorskajákon élni, egy gyerek mellett ezeket nem lehet csinálni.

Egyszerűen nem való nekem egy másik személy akiről gondoskodni kell, a macskámon kívül.

Rendezett az életem egyébként, 10+ éve vagyok kapcsolatban, feleség vagyok, mindenünk megvan.

2020. jan. 14. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!