Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha nem értünk egyet Apukával,...

Ha nem értünk egyet Apukával, mit tehetek?

Figyelt kérdés
Szeretnék visszamenni dolgozni ősztől, de a férjem azt mondta "nem engedi" bölibe adni az akkor 2 eves gyerekünket. (Ő inkabb eltart minket gyes alatt) Most akkor nem mehetek vissza, ha ő nem járul hozzá a beiratásához? Vagy a beleegyezése nélkül is beirathatom? Komolyan nemtudom mit tegyek. Sehogy se jó...
2020. jan. 13. 18:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%
Mondd meg neki,hogyha nem akarja beadni, akkor maradjon ő otthon a gyerekkel. Átgondolná rögtön. Mi az, hogy nem engedi? Nem hiszem, hogy megtilthatná, hogy dolgozz. Sajnos a beíratást nem tudom, hogy lehetne-e nélküle intézni,de jobb lenne ezt megbeszélni vele valahogy.
2020. jan. 13. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Nemtudjuk megbeszélni, ő ragaszkodik ehhez.

Eléggé megromlott a kapcsolatunk, es szerintem attól fél hogy akkor bármikor elhagyhatnám, hiszen akkor lenne elég pénzem elmenni, gyes mellett meg nem.

2020. jan. 13. 18:32
 3/12 anonim ***** válasza:
83%
Elvileg kell az engedélye, igen. De tökmindegy, mert ha így gondolkodik ha nem kellene se jutnál messzire.
2020. jan. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
16%
Hát hülye ha erre kényszerít mert így ha lelépsz kötelezhető lesz asszonytartás fizetésére mivel miatta nem mentél vissza dolgozni. A beleegyezése persze kell. Elvégre ő az apja.
2020. jan. 13. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
44%

Nem lehet, hogy a gyereket félti? Úgy gondolja még nagyon anyás, rád van szüksége? Azt hogyan kell érteni, hogy nem engedi? Csak "úgy" mondta vagy határozottan megtiltja? Nem mindegy.

Amúgy én mindenképp azt nézném a gyereknek mire van igénye... Rám vagy a közösségre, nem a férjem hisztijét vagy az én "munkamániám" (bocs, ezt nem bántásból írom, hanem hogy hiányzik a munkahelyem esetleg :))

2020. jan. 13. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem nem kell a hozzájárulása.


Legyél vele őszinte. Ha el akarod hagyni, tedd azt. Ne csak lebegtesd.

2020. jan. 13. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
30%
Ilyen kis idő alatt hogy romolhatott meg a kapcsolatotok?
2020. jan. 13. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
84%
Jézusom. Amúgy nem, nem kell a beleegyezése, bőségesen elegendő, ha édesanya intézi a beíratást, ez nem útlevél, vagy személyi, simán beírathatja az egyik szülő bölcsibe, oviba és iskolába is, sehol nem fognak az apuka után jajjveszékelni. Egyéb iránt, ha ilyen csodás férjem lenne, ez lenne a legkisebb bajom és hótziher, hogy minden hiszti ellenére visszamennék dolgozni, aztán ha nagyon köti az ebet a karóhoz beadnám a válópert is, hadd legyen igaza, hogy készültem elhagyni. Nonszensz, hogy egymaga el akarja dönteni helyetted mit csinálhatsz és mit nem. Mi lesz a következő? Mekkora lehet a szoknyád hossza, esetleg a sminket is megtiltja, vagy vesz egy csadort? Ne hagyd magad, mert ha engedsz, jobb nem lesz, bár amúgy sem nagyon... A legtöbb helyen tavasszal vannak a beíratkozások, nézd meg hova tartoztok, kismillió dolog kell majd a tényleges jelentkezéskor, de az apa aláírása és beleegyezése pont nem. ha az anya vissza akar menni dolgozni és viszi a kis munkáltatóiját, sehol nem fogják megkérdezni, hogy vajon ebbe bele egyezett-e a hites ura, röhejes is lenne. ha az anya dolgozik, a gyerek mehet bölcsibe, akár tetszik apukának, akár nem, a házastársi konfliktusok kezelése nem a bölcsi reszortja, pont letojják, ha nem egyeznek ebben.
2020. jan. 13. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem hívd fel az ovit, és kérdezz rá, kell-e a hozzájárulása apukának, én nem emlékszem ilyenre. Munkáltatói kellett, és a gyerekorvostól papír, meg lakcimkártya. Azért durva lenne ha ő döntené el, hogy mit tehetsz, mit nem...
2020. jan. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
81%

Férjednek joga van vele otthon maradni, így nem kell bölcsődébe járatni.

A kecske is jól lakik, a káposzta is megmarad.

Ill. ha így is ellenzi, hogy munkába állj, akkor kibújt a szög a zsákból.

2020. jan. 13. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!