Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi gyerektartást fizessek?

Mennyi gyerektartást fizessek?

Figyelt kérdés

Itt most az a kérdés hogy egymás között megbeszélve , bíroságot kihagyva mennyi lenne a reális mindent figyelembe véve.


Van egy 11 hónapos kisfiam.

Az anyuka megcsalt és kiderült ( tudom hogy ez semmit sem változtat csak mielött kérdés jönne , ezért nem vagyok már vele.)


A fiamat két hetente láthatom es mivel pici így nem vihetem el erre az időre. ( még nincs is bírósági döntés ezügyben de csak két hetente mehetek mert így enged be)


Havi 50.000ft ot fizetek ( 3 hónapja történt)


A havi keresetem nettó 255.000ft tisztán igazolható.


Ezen felül az elmult 3 hónapban ha kellet valami a fiamnak azt megvettem , megrendeltem saját pénzből ezen felül.


Nincs örökölt lakásom és nem is lesz, egy szobában lakok amit bérlek ami havi 60.000ft + rezsi fele.


Volt párom azt mondja hogy ha nem fizetek többet (80.000ft) akkor bíróságra megy.


2020. jan. 13. 21:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%

Menjen csak, majd a bíróság megállapítja a "szokásos" kB 20 ezer forintos havi tartásdíjat (általánosságban ennyit allapitanak meg)


aztán sirhat a szája :)


Szerintem így is bőven sokat adsz, nekünk is ekkora a gyerkőc, a havi pelenka miegymás új, boltban vett ruhákkal együtt sem haladja meg az 50 ezret... Na jó, még plusz a bébiétel ha veszem az egy 15os még plusz.

A volt nő csak nyerészkedni akar rajtad és ezt ne hagyd.

2020. jan. 13. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%
Menjen, szerintem még így is sokat kap. Véleményem szerint nagyon megütheti a bokáját ezzel,mert lehet, hogy még kevesebbet ítélnének meg,mint amennyit adsz most.
2020. jan. 13. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
92%
Ne menj bele, csak próbálkozik! Nem fog annyit megítélni a bíróság.
2020. jan. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

És nemtudom hogy számít e de mivel regi telefonszámla tartozás (tcom) 800.000ft és provident hitelem is van ami 450.000ft emiatt 33% ot inkasszo van minden hónapban a fizetésemen.


A provident a volt párom hitele csak én vettem fel és így már én fizetem is vissza.


A provident et rendesen fizetem de annak is havi költsége van havi 25.000ft

2020. jan. 13. 21:07
 5/12 anonim ***** válasza:
89%
Te jó ég! Miből élsz meg egyáltalán?
2020. jan. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
87%

Nyugodtan fenyegessen.

Ha a bíró előtt kell a gyt összeget meghatározni akkor megkérdezi a bíró mennyit keresel,mire mennyi megy el,mennyi marad neked tisztán.

Illetve figyelembe veszik az anyuka bevételét is,és hogy a gyermeknek kb milyen összegű gyt a reális a tiszta ellátásra. Azaz anyuka elmondja mennyi a gyed-e+csp , mínusz lakbér stb stb és elmondja azt is havi szinten mennyi a minimuma amit költeni kell a picire.

..

Nálunk úgy zajlott hogy soroltam a keresetemből mire költök,mennyi a bölcsi havonta+ugye oda-vissza szállítás benzin stb.

2020. jan. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
53%

Na.. Így már lehet segíteni. A fizetésed 50%at lehet terhelni. Már 33at terhelnek, marad 17%. De mivel életed is van, tehát szobát berelsz stb, így kB a fizud 10%at ítélheti a bíróság gyerektartásra. Nagyjából. Azt hiszem.


Keress egy ügyvédet szerintem, ha nem is a gyerektartas díj megállapítása miatt, mond el a pénzügyeidet és kérdezd meg kB mennyit kellene a volt asszonynak fizetned. Úgymond tanácsadás miatt érdemes valakit felkeresned akinek ez a szakterülete. De csak hogy képben legyél.

Én férjemnek is ez van, 30%ot von le a végrehajtó, van egy hitele is, így 7%ot fizet a volt nőnek. Ő is korábban többet adott, a nőnek meg nem volt elég, mert ő is a gyerekre szánt pénzből akart megélni.

Mondjuk hiába ítélte meg a bíróság a 7%ot, amit eddig adott továbbra is teszi félre neki, nyitott rá egy számlát és oda teszi be a gyereknek. Elég szép összeg osszejott már, mire nagy lesz el tud vele indulni az életben, tok jó ajándék lesz neki :)

2020. jan. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
89%

Azt ajánlom, csakis bírósági határozattal fizess gyt-t.

A láthatást is a bíróságon határoztasd meg. Ahhoz tartania kell magát a volt párodnak mindenképpen.

A meghatározott összegen felül, ha lesz lehetőséged, annyit adsz a gyerekre, amennyit akarsz.

2020. jan. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
79%

Csak az eddigiek véleményét tudom megerősíteni, menjen nyugodtan bíróságra, (bár a helyedben inkább én mennék) még 50 000-et sem fognak megítélni neki.

A helyedben én nem is fizetnék neki ennyit, ebből a helyzetből eléggé látszik, hogy le akar húzni, ezt ne hagyd. Az egyik válaszoló módszerét javaslom, ha szeretnél esetleg felretenni egy kis pénzt a kicsinek, gyűjtsd neki egy külön bankszámlán, vagy akárhol, de én az anyukának azok alapján, amit leírtál, a kötelezőnél többet nem adnék a kezébe.

2020. jan. 13. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
58%
Mindent papirozatok le az a legtisztább.
2020. jan. 14. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!