Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a menete a szülői jogokról...

Mi a menete a szülői jogokról való lemondásnak?

Figyelt kérdés

Van egy kisfiam (3) akit nem ismerek hála az anyjának.


Külföldön dokgozok, születése után mentem ki a 7. Honapban mert az anyagi körülményeink nem voltak jók és nem tudtunk megélni a netto 250.000ft os fizetésemből.


Amióta külföldön dolgozok a fizetésem 80% át hazaküldöm viszont a kapcsolatom egy katasztrófa persze ez várható volt.


Nincs kedvem tovább távolról pereskedni az anyjával és belefáradtam abba hogy az egész életem tönkrement.


Annyi pénzt fogok innentől kezdve hazaküldeni amennyit a bíróság megitél és 1ft al sem többet, és mivel a fiammal hála az anyjának alig beszélhettem és maximálisan ellenem hangolt már lelkileg alig birom ezt így minden kapcsolatot be szeretnék szüntetni.


A jogaimról lemondok a kötelezetségemről természetesen nem, fizetek ahogy eddig is de nem a fizetésem 80% át úgy hogy alapból hála ennek egy katasztrófa az életem és nem birom újrakezdeni.



Sajnos ez van az ember rendes családot akart volna de ez lett belőlle és az az ember aki mindig a családjával akart volna lenni abból ilyen ember lett.



Így sem tudtam tartani a kapcsolatot a fiammal így már ennyi idő után nem is érdekel mert nem is ismerem.



2020. jan. 14. 15:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
37%

Persze ez a legegyszerübb tenni, lemondani mindenröl, ha eddig nem akkor ezután sem. Ez gondolom vígasz a gyerekednek és az apja utánni ür ami keletkezik benne az maradjon ott hát kit is érdekel, az a büdös kölök, ha eddig nem ismertem most meg már minek?


A feleséged is csak azért tett ki mert egy ilyen trehény ember vagy akjit semmi sem érdekel, aki nem képes bármiért is kicsit többett tenni. Elmegy dolgozni aztán beeszi magát a tv elé vagy nyomokdja a gépét, de foglalkozni valamivel pl egy kapcsolatot építeni az asszonnyal, a gyerekkel játszani már képtelen.


Most az asszony a hibás aki csak megelégelte a trehány semmit tevö férjét aki mindent arra fog, hogy hü most ö mennyit dolgozik, és szegény ö külföldön dolgozik a családért.


Mondok neked valmait, más is él külföldön, úgy, hogy a család otthon van, és az asszony keményen nyomja egyedül a gyerekekkel, majd az apa haza megy és képes a gyerekkel is foglakozni abban a pár napban.


Senki soha nem kérte, hogy a fizud 80%-t add át, az egyetlen kérése a családodnak, hogy légy a család része és ha otthon vagy ne csak kufircolni menjél, hanem légy aktív szereplöje a családnak.


Jogaidról nem kell lemondanod, csak max nem gyakrolod, de az a fájdalom amit a gyerekedben hagysz azt mind te okozod és nem a feleséged akire ráfogod az egészet...

2020. jan. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
74%

Más akár a 20 éves gyerekét is meg akarja ismerni, ha úgy alakul..Normál esetben.

Téged sosem érdekelt a gyerek igazán, ugye?

És hidd el, ezt nem ellenségeskedéssel írom, én szinte ilyen esetekben mindig a férfiak oldalán írom, mert tudom hogy mennyi bolond nő van sajnos.

De ez milyen már, hogy csak úgy lemondasz róla?

Miért nem azért harcolsz, hogy többet láthasd? Mert nem is érdekel..

2020. jan. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
84%
Nem tudsz lemondani a jogaidról. Nem vagy köteles látogatni, de csak akkor szűnhetsz meg mint apa, ha valaki örökbefogadja, akkor viszont a kötelességeid is megszűnnek, mintha nem is lenne fiad.
2020. jan. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

1# te ostoba idióta, ha te tudnád hogy hogyan lettem elküldve otthonról hogy az anyagi helyzetet helyre hozzam és amikor kint vagyok és csak arra vágyok hogy a volt párom legalább valami kedves üzenetel fogadjon amikor befejezem a munkát de ebből semmi, egész idáig csak azáer dolgoztam hogy otthon az qnyagi helyzet jobb legyen és végre ne egy idegen legyek otthon de teljes mértékben ezek után is az vagyok és a pénzen kívül nem vár mást haza.


Ebből lett elég , én nem fogok egy olyan országba hazamenni ahol az apáknak a 2 heti láthatáson kívül más nem jut.

2020. jan. 14. 15:33
 5/17 anonim ***** válasza:
72%

1-es vagyok


2-es azért mert akkor fel kellene állnia a gépezés elöl, és emberi szinten beszélni a másikkal, esetleg még szép szavakat is használni miközben a gyerekkel van. Meg meg kelene hallgatnia másokat nem csak az ö kis nyomorult életével foglalzkozni, hanem azzal is amit a lába közötti izéval össze hozott.

2020. jan. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
36%

1-es vagyok, persze kérdezö mindig egyszerübb a másik felet szidni, mint magadba gondolni, és rájönni, hogy talán te vagy a hibás...


Tipikus vicc csak neked(ha felfogod):

Rádióban bemondják: " egy idióta az autópályán szembe megy a forgalommal"

Az autóban ülö hapi: " egy???? vagy száz!!!"

2020. jan. 14. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
81%

De amúgy most miért?

Én is ismerek ilyen nőt.

Van egy pasija, kamionos, hajtja mint az állatot, hogy menjen, dolgozzon, lapátolja a pénzt haza.

Mellette van egy fickója, olyan kis dugipajti itthon, aztán a férje csak addig kell még a pénzt hazaadja..

Most már mind a két pasitól van gyereke, 2 felől jön a pénz..

Szóval.. Nem tudhatjuk a valós igazságot.

De ettől független a gyerekedről könnyen lemondasz, az azért cinkes rád nézve is...

2020. jan. 14. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha ilyen gáz az anya, akkor ne mondj le a gyerekről. Gyere haza, szerezz munkát és lakhatást és harcolj minimum a közös felügyeletért. Sosem értettem, mikor egy férfi azért mond le a gyerekről, mert az asszony gázos (amit nem kérdőjelezek meg, mert vannak olyan nők, hogy jajj...). Pontosan ilyenkor kellene jobban a gyerek mellé állni, hogy lásson jót is. Hajrá!
2020. jan. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Épp én is erre gondoltam?

Hagyod a bolond anyjára szegényt?

Se normális anyja, se apja ne legyen?

Hát ez nagyon gáz.

Pont hogy teperned kellene érte, nem sajnálod őt?

2020. jan. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
De ne már kérdező, ne hagyd el a fiad. Elhiszem, hogy rossz lelkiállapotban vagy, de nem ez a megoldás.
2020. jan. 14. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!