Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, ti mit tennétek...

Anyukák, ti mit tennétek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Adott egy család ( de nem házasok)


Anyuka apuka és kisbaba ( 9 hónapos)


Anyuka megcsalta apukát és ez kiderült.


Apuka összetört és klépett a kapcsotból.


Viszont a gyereket is vinni szeretné közös felügyelettel.


Még csak most fogadott apuka ügyvedet így még sehol nem tart az ügy.


Anyuka teljesen összetört mert tudja hogy ezt rettenetesen elrontotta viszont a gyereket ő akarja nevelni.


Mint anyák ti mit tennétek ebben a helyzetben?

Belemennétek a közös felügyeletbe bíróságon kívül?


Nő létemre sajnos az iazság az igazság ezt anyuka elrontotta nagyon és apuka elveszítette a családját önhibán kívül, megbocsájtás kizárva és ilyet kérni sem lehet ezek után.


Ti mit tennétek egy olyan férfial aki ezen végigment és a gyerekét nem akarja elveszíteni és hétvégi apuka pedig nem akar lenni ha már a családja volt neki a mindene?



2020. jan. 14. 18:54
1 2 3 4 5
 1/46 A kérdező kommentje:
Kisbaba 2 hetes koráig volt anyatejes, apuka maximálisan el tudja látni ahogy eddig is tette.
2020. jan. 14. 18:56
 2/46 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem a bűntudat nem szempont, hanem a gyerek érdeke a kérdés, ezt kellene körbejárni. Gondolkodjatok azon is hogy akkor pl mindketten el kell érjétek a bölcsit, óvit, iskolát (pl az én párom feleségéèk külföldre költöztek anno, az mem lett volna így lehetséges).

Forduljatok mediátorhoz.

2020. jan. 14. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
44%

Az, hogy anyuka megcsalta apukát, az egy dolog. Azzal nincs veszélyben a gyerek. Arról nem beszélve, hogy a bíróság azt is figyelembe veszi egy bírósági eljárás esetén, mérlegeli, ha ez fontos szempont, hogy miért történt a megcsalás. Nyilván nem egy gyermekelhelyezési ügyben, mert ott ez nem szempont. Ezzel a gyerek élete, testi épsége, szociális fejlődése nincs veszélyben az anyuka által. Ha egy férj folyamatosan házvezetőnőként kezeli a feleségét, nem tekint rá nőként, nincs meg a szenvedély, csak totális elhanyagolás van, akkor meg talán oka is van a megcsalásnak (függetlenül attól, hogy nem így kellett volna megoldani), nem? Nyilván mindenfajta háttérismeret nélkül mondom ezt.

Szóval anyuka helyében akárhogy is sajnálnám, amit tettem, az az apukáról és anyukáról szól, nem a gyerekről. Én biztos nevelni akarnám a gyerekemet úgy, hogy az nyilván apukának is a legjobb legyen, de pláne a gyereknek. Tehát anyukaként, bár azt akarnám, hogy velem éljen, maximálisan biztosítanám az apukának azt, hogy együtt legyen a gyerekünkkel, amikor csak arra lehetőség van. Akár hétköznap, akár hétvégén.

2020. jan. 14. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 A kérdező kommentje:

Sajnos anyuka fejében kicsit megkavarodtak a dolgok, apuka mindig közeledni akart felé de anyuka nem engedte ezért nem is nagyon volt szexuális eletük pedig apuka akarta.


Anyuka nem érezte magát kívánatosnak és fejben sem állt készen.


Ez az egész akkor történt amikor anyuka elment napközben találkozni az egyik régi ismerőssével akivel még nagyon nagyon régen többször együtt voltak de csak szex.


Nagyszülő vigyazott a gyerekre addig.


Anyuka nem is érti miért csinálta ezt ... kicsit besokalhatott fejben.

2020. jan. 14. 19:30
 5/46 anonim ***** válasza:
94%
Most teljesen mindegy, hogy miért tette ilyen jellegű indokok alapján. Ha mindezt tette volna pénzért úgy, hogy a gyermek otthon tartózkodik, anyuka meg fogadta volna az ügyfeleket, természetesen az a gyermek szociális fejlődésére hatással lehetett volna, de most, hogy ilyen miatt félrelépett, azzal nem fogja anyuka elveszíteni a gyermekét, főleg, ha egyébként maximális tud és gondoskodik is a gyerekéről.
2020. jan. 14. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
79%
Ne haragudj, de nagyon irritál ez az anyuka-apuka megfogalmazás. Nem is csodálom, hogy megcsalás van a dologban ha ti otthon anyuka-apuka szerepben léteztetek...ti nem egy pár voltatok hanem a gyereketek anyja és apja egymás szemében. Azt sem értem, ha születik egy gyerek miért kell a másikat ùgy szòlìtani hogy apa anya, hìvjon ùgy a gyerek ne a férjem, a férjemnek én nem vagyok az anyukája..A közös felügyelet más tészta, nem az alapján kellene dönteni, hogy miért mentetek szét.
2020. jan. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
43%
Kedves 6-os. A kérdező nem saját nevében beszél, hanem kívülállóként egy családról. Na, most ott ha szülők vannak, ők nem anyuka és apuka? Függetlenül attól, hogy férj és feleség is akár? Nyilván a gyermek szemszögéből ők anyuka és apuka és így beszél a kérdező erről a családról. Nyilván valószínűleg a kérdező maga az anyuka, de egyáltalán nem biztos.
2020. jan. 14. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
77%
Ja..ez meg hogy anyuka nem érezte kìvánatosnak magát meg blabla, érdekes a régi szexkapcsolatában ez nem volt gond :D Ott ment a szex..a férje meg hiába közeledett (ugye apuka) az nem volt jò, meg nem érezte hogy kìvánják. Vicces kis anyuka...Kìváncsi lennék ez hogy derült ki, mert biztos nem beismerés történt az fix.
2020. jan. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
88%

Először is ne beszélj magadról egyes szám harmadik személyben, mert visszatetsző. Rossz színben tüntet fel, azt mutatja, hogy hárítani akarod a felelősséget.

Jelen esetben apukának adok igazat, te meg hülye voltál, mert nem hittél annak, akit (elvileg) szeretsz, akivel közösen gyereket vállaltál. Kíváncsi lennék, milyen habzó szájjal követelnéd apuka keresztre feszítését, ha folyamatos elutasításaid miatt ő csalt volna meg téged.

Ha egyszeri alkalomról volt szó, akkor még megpróbálnám valahogy helyrehozni a dolgot. Ha rendszer lett belőle, akkor viszont fenntartom, hogy apukának van igaza és vigye a gyereket. (mindezt nőként mondom, 3 gyerekes anyaként).

2020. jan. 14. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
74%

Engem is zavar ez az apukázás, ez egy névtelen oldal, le lehet írni, hogy én megcsaltam, vagy engem megcsaltak.

Apuka probáljon meg megbocsájtani szerintem, párterápia, ilyesmi. Miért ne lehetne megbocsájtani? Rengeteg kapcsolat túlél egy kósza megcsalást.

Ha nem megy akkor lehet közös felügyelet, ha mindenki benne van.

2020. jan. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!