Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Rossz anya vagyok mert nem...

Rossz anya vagyok mert nem készítem ki a 10 éves gyerekemnek a ruhát reggelre?

Figyelt kérdés

Próbálnám kicsit az önállóság felé terelni,de eddig győz az ő lustasága,marad nekem a reggeli agyvérzés...

Más hogyan csinálja?


2020. jan. 15. 11:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
20%

A ritka önállótlan 6 éves pasim is egyedül öltözik végre.

Mondogasd neki sűrűn, hogy öltözzön egyedül végre. Egyszer csak leesik neki.

2020. jan. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
74%

Még az jutott eszembe, hogy készíts ki neki direkt rossz ruhákat. Szűk pólót, micimackós bugyit, ellenkező nemű tesótól örökölt kifejezetten fiús/lányos színű zoknit.

Ha felháborodik, add a hülyét. :)

2020. jan. 15. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
82%

Keltsd korábban, ha nem képes időben elkészülni, vagy készítse ki magának este a ruhát, ha ez számára ilyen sarkallatos pont.

Kevésbé szerencsés országok ilyen korú gyerekei már napi 10-12 óra kemény munkát végeznek önállóan, ami persze nem követendő példa, csak látható, hogy ilyen idősen az önálló öltözkedés nem extrém kívánság.

2020. jan. 15. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
94%
Ettől biztos nem vagy rossz anya. Én azt szoktam mondani a enyémeknek, hogy ha nem öltöznek fel időben, alsógatyában mennek suliba, amihez hideg is van meg rém ciki lesz.
2020. jan. 15. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
22%

Én nem csinálnék problémát. Nem ér annyit, hogy emiatt veszekedjünk. Ennyi kényeztetés belefér, mivel gondolom tudod, hogy meg tudja csinálni.

Nemsokára úgyis megcsinálja magának.

2020. jan. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
32%
Nekem nem probléma hogy kikészitsem a ruhát. Kikészitsem este, ő meg reggel felöltözik egyedül. 8 éves fiú.
2020. jan. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
74%

Nem vagy ettől rossz anya, de ezt, remélem, te is tudod.

Egyezzetek meg a menetrendben. Mondd meg neki, hogy mostantól a saját mindennapi öltözködése az ő dolga. Miért kasz agyvérzést amúgy? Mert késésben vagytok a reggeli sz*rakodása miatt? Korábban keltés nem megoldás?

2020. jan. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
88%

Èn soha nem készítek ki semmit sem elöre.

Akkor sem készítettem ki mikor még ici picik voltak és öltöztettem öket, akkor is reggel spontán vettük ki amit akartak vagy amit én akartam.


Aztán a nagylányom egy iszonyat önálló gyerek, már 3 évesen totál egyedül öltözött és választotta mindig ki a ruháit, mire felértem, hogy segítsek neki már késszen volt.

Na és így a kisebbik aki rém lusta gyerek pechjére egy ilyen nagytesó után az elvárás magas, így kb 5 éves korára ö is egyedül öltözött. Ha nem tette akkor mehetett volna meztelenül. Persze néha volt vita meg nyafogás, de a példa a nagytesótól elég erös volt.


Mindig jót mosolygok az ilyen önállótlan gyerekekn mert nem a gyerek önállótlan, hanem az anyuka teszi meg neki, és ezért nem csinálja meg. Ha elmegy a gyerek táborba mindent totál önállóan megcsinálnak, otthon meg semmit.

2020. jan. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Készítsétek ki este. Először együtt, hívd oda mindig, hogy ez meg ez jó lesz-e, aztán pár nap múlva kérd meg, hogy akkor a kék pólót vegye ki a szekrényből ameddig te megkeresed a farmerjá. Utána már meg is kérheted, hogy kezdje el előszedni a ruhákat, mindjárt mész te is, csak még berakod a mosást/befejezed a felmosást/akármi. A végére tényleg érj oda, vegyél elő egy zoknit meg egy pulcsit mondjuk. Aztán megint pár nap múlva már ne is mondd, hogy mész, csak hogy kezdje el. Dicserd meg, hogy mire oda értél, már mindent előszedett. Utána meg csak szólj, de nem kell már ellenőrizgetni.

Így nem érzi azt, hogy rá akarod "hárítani" a feladatot, jobb esetben észre se veszi, hogy ő csinálja egyedül, amit eddig te. Nem a leggyorsabb megoldás, de szerintem megér egy próbát.

2020. jan. 15. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
A négy évesem saját maga választ :)
2020. jan. 15. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!