Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha nem lett végül (annyi)...

Ha nem lett végül (annyi) gyereked amennyit szerettél volna, mi volt az oka?

Figyelt kérdés
Hány gyereked van hány évesek? Miért nem lehetett még ha akartál? Illetve miért születtek hamarabb vagy később mint tervezted? Még fiatalként eredetileg hogy tervezted az életed,mi lett volna neked ideális,és mi az ami máshogyan alakult?
2020. jan. 19. 08:11
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
96%

2-3 gyereket szerettem volna, a férjem is.

Az első baba is nagyon nehezen jött csak.össze, a szülés sem volt komplikáció mentes, így a következőre már azt mondta a doki, szinte esélytelen. Sajnos igaza lett, azóta sem jött össze, így elfogadtuk, hogy egy kislányunk van

2020. jan. 19. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
78%

1)egészségügyi

2)anyagi


Akarki akarmit mond nekem, hogy így felnő, ugy felnő... Baromira nem mindegy hogy hogyan, vagy hogy mi hogy "rokkanunk" bele. Nekunk is csak 1 életünk van. 🤷‍♀️

2020. jan. 19. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
35%

- Eredetileg 30 felett nem akartam szülni

26-29 terveztem

- később lett, a férjem nem volt kész még rá ( bevallása szerint most sem az)

- 2 gyerekben gondolkodtunk fiatalon, most 3-ban

- jelenleg 1,5 éved és 5 hét múlva születik a tesó

- még nem zárult a téma a 3. Babára vonatkozóan, ha nem lesz:

Akkor nem birok a 2 gyerekes léttel sem jól

Rossz szülésélmény

Ne adj Isten megromlik a kapcsolatunk, vagy nem egészséges a kicsi

Vagy nem lehet több


Tehát nálunk a folyamat nem zárult le még..

2020. jan. 19. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
90%
34 éves vagyok, 5 éves ovisom van. Mindig 2 gyereket szerettem volna, de az első után rájöttem, hogy a párom nem vesz vissza a munkából és mindent nekem kell megoldani, ráadásul közös programunk is alig volt. Megelégeltem, így most van folyamatban a külön költözésünk és új életünk kialakítása, szóval valami hatalmas szerelemnek kell berobbannia az életembe, hogy én 2. gyereket vállaljak.
2020. jan. 19. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
13%
Na mi van? Nem tetszik hogy nem nyakra főre szülöm a gyerekeket? Sötétség...
2020. jan. 19. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
72%
Van egy két hónapos kislányom, de már most érzem, hogy lehet nem akarok mégegyet. Nem azért, mert nem szeretném, vagy nem férne bele anyagilag, hanem mert félek két gyerekkel, hogy mi lesz, időben hogyan fogom összehangolni a dolgokat. Nagyszülők nincsenek a közelben, hogyha valami baj lenne, nem tudnék segítséget kérni. Szerintem egy gyereket is nehéz gardírozni, nekem a kettő már sok lenne. A másik oka: rettenetes volt a kórházban és sok vajúdás után megcsászároztak. A mai napig dolgozom fel lélekben, ahogy ott bántak velem. Ellenben nagyon szeretném, ha a kislányom nem egykeként nőne fel, és a szívem húz még egy baba felé. Nem tudom mi fog győzni: a szívem vagy az eszem, mindenesetre most perpillanat semmiképp sem gondolkodnék mégegyen.
2020. jan. 19. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
89%
Én hármat szerettem volna. 34 éves voltam, amikor megszületett a kislányom. Így három már biztos nem lesz, ha csak nem ikrek lesznek a következők, mert tervezünk kistestvért. Max 2 gyerekünk lesz, ha összejön. Ha nem, marad az egy.25-26 évesen szerettem volna először szülni, de akkor ismertem csak meg a lányom apját. Anyagilag még csak jóval később álltunk úgy, hogy be merjük vállalni. Ráadásul elég sokára is sikerült.
2020. jan. 19. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
4%

"mi van? Nem tetszik hogy nem nyakra főre szülöm a gyerekeket? Sötétség..."


Neked ez büszkeség? Szegény te, akinek ez a legnagyobb küldetése az életben, hogy potyogtasson sorjában 😂

2020. jan. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
90%

4-et szerettünk volna. Az első kettő ahogy kell,úgy született 26 és 28 voltam. Aztán 33 évesen lett egy méhenkívüli terhességem, ott majdnem meghaltam, akkor azt mondtam, több nem lesz. Majd 35 évesen egyetlenegy alkalomból (nyilván tudatosan nem védekeztünk, egy eéslyt adtam), meg is fogant. Ikrek. Sajnos az egyik iker meghalt. Másik kicsi beteg. Mindent megkapnak, anyagilag, lelkileg. De több nyilván nem lesz. Van feladatunk bőven.

Az első kettő akkor született amikor akartuk, előtte tudtam tanulni, dolgozni, házat venni. A kettő megszületése után, tehát 30 fölött kuszálódtak össze a dolgok.

2020. jan. 19. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
82%
4 gyermeket terveztünk, jelenleg 2 van, és nem valószínű, hogy lesz több, mert úgy érezzük, többre nincs energiánk, így nem.tudnánk kellőképpen foglalkozni velük, ha többen lennének.
2020. jan. 19. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!