Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kislányom (4éves) minden...

Kislányom (4éves) minden reggel sírva jön ki, hogy annya ne menj el dolgozni. Mi lehet a megoldás? Többi lent.

Figyelt kérdés

Én mint az apa később megyek dolgozni, így én viszem az óvodába.

De ez a reggeli sírás nagyon rossz.

Ha mondom én be megyek vele feküdjön vissza, akkor is anya anya anya....

De ha ő vissza megy vele, akkor is ahogy kijön a szobából rögtön a kicsi is és újra sírás anya ne menj el...

Amikor elment az anyja már nincs gond készülünk reggeli nevetés stb.

De ezt a reggeli sírás dolgot, hogy lehetne megoldani?

Már elmagyaráztuk, hogy anya dolgozni megy stb. Vagy volt hogy az anyja vitte óvoda. De semmi változás.

Vagy ez majd egyszer abba hagyja ha idősebb lesz...

Köszi előre is a segítséget


2020. jan. 20. 10:22
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
74%
Majd abba hagyja, ha felèri ésszel, hogy mi a hétköznapi rutin.
2020. jan. 20. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem is kell vele foglalkozni, hamar megfogja tanulni hogy mi a rend.
2020. jan. 20. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
45%

Kell vele foglalkozni, mindennel kell, játsszátok el plüssökkel, mi történik, mit csinál közben a mama, mit csinál a kis plüss mért fél stb.

Egyszerű naptárak nagyon jók, amin kis mágnesfigurákkal pl lehet jelölni, hogy terveződött el a nap, mikor ki hol van.

Ha nem volt még anyja munkahelyén, egy óvis szüneti nap bevihetnéd megmutatni, hogy ne legyen neki misztikus anya eltűnése.

Ha bármire kreatív, humánus ötletet szeretnèl, az Egyszerűbb gyermekkor FB csoport jó lehet, ilyen naptárra pl rákérdezni.


Nagyon is fontos foglalkozni mindennel, ami a gyereket bàntja, nem kell engedni neki irreális mértékben, de az érzelmi szükségletek és gondok megértése, visszajelzése nagyon fontos neki, ha azt szeretnéd, hogy bízzon bennetek és magában.

2020. jan. 20. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
64%
3-as, amit leírtál az egy másfél-két éves gyerek szintje. Bőven elég vele megbeszélni a dolgokat.
2020. jan. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem nagyon túlzás amit a 3as ír ennyire nem kellene belemenni a dolgokba. Az én munkahelyem pl kártyás belépővel működik fénykapuk, stb. Nem is mehet be civil a munkaterületemre. Na azt hogy oldanád meg nekiállál veszekedni a biztiőrrel hogy anyát akarja látni a gyerek? Páros lábbal hajítanának ki :D
2020. jan. 20. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Volt a munkahelyen már.. Okos is fel is fogta. Tudja busszal ment anya, sárga nagy ház ott dolgozik stb

Plüss verzió is megvolt sőt minden reggel kb elmondjuk mi van.

Jó csak bántó egy részről ez a sírás, mert amúgy nem sírós kicsit se.

Meg részbe az is, hogy amíg ez van azóta be jöjjön blabla.

Nem veszem annyira magamra mert utána elvagyunk reggeli stb csak ez a sírás minden reggel...

De ha ez nem nagy baj, akkor én is erre gondoltam majd ha jobban érti elmúlik.

Csak fura hogy ezen sír mindig de mondjuk ha óvodába anyja viszi ott is sir nálam egyáltalán nem.

Még lehet erős az anyai kötődés erre gondoltam, pedig egyikünknél sincs az, hogy keveset van vele vagy keveset foglalkozik vele.

2020. jan. 20. 11:24
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Ezt honnan veszitek, hogy a problémák eljátszasa 1,5 éves gyerek szintje? Olyan korban még nem is igen tudnak érzéseket kifejezni szerepjátékban. Kicsit tájékozódjatok, mielőtt kiosztotok.

Munkahelyes megoldás persze akkor jó, ha kivihető. A legtöb helyen ha ebédszünetben apuka 1x az èletben bejön a kisgyerekkel, megmutogatják, melyik anya asztala stb, az működni szokott.

Ha nem lenne gondja a gyereknek, nem sírna.

2020. jan. 20. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
67%

Anya mennyivel megy előbb? Én rendszert csinálnék abból, hogy anya viszi oviba, így együtt mennek "dolgozni".

Lesz, amikor majd kérni fogja, hogy apa vigye, mert akkor lehet még kicsit lustizni.

2020. jan. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
80%
Vagy ha Anyával reggelizni gyertyafénynél, azt imádják és a rítus megnyugtatja őket. Vagy megteáznának vagy kakaóznának egy rövid mese nézése közben vagy együtt kiválasztanák a ruhákat, összepakolnák sz ovistatyót. Lehez hogy csak egy kis anyadózisra lennee szükség a napindításhouz.
2020. jan. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
46%
Cirkusz anyának. Semmi több. Anya legyen határozottabb. Ne húzódjon el a búcsú. Köszönés, puszi, anya megy.
2020. jan. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!