Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikortól vigyázott néha...

Mikortól vigyázott néha valaki a gyerekre? Mikortól volt időd a gyerek mellett magadra?

Figyelt kérdés

Mikor tudtatok kettesben lenni néha a férjeddel?


Kinél mennyi idősen jött ez el?


2020. jan. 22. 13:55
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem első perctől fogva. Minden héten jött anyukám és vigyázott a fiúnkra, amikor heti 1x1 órára el kellett mennem a pszichológushoz. Hát nem volt egyszerű itt hagynom, de nem volt választásom.

Kettesben? Este amikor elalszik a kicsi.3 hetes volt amikor kettesben ügyet intézni mentünk. De olyan igazi kettesben lenni-vacsora, mozi, akár egy séta, olyan nem volt még. 35N, 34F, 6hós kisfiú

2020. jan. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
1 éves a kisebbik, nála még aktuális, de a nagyobbal is kb így volt. Kizárólag szoptatott baba volt 6 hónapig, szóval cumi, cumisüveg se volt, így nem nagyon tudtam hagyni senkire, max fél órákat, gyakran cicizett. Este, altatás után elejétől kezdve tudtunk kettesben lenni mindkét gyereknél, mi nem nagyon vagyunk eljárósak amúgy sem, úgyhogy bőven boldogok vagyunk azzal, hogy van pár óránk ilyenkor kettesben együtt vacsizni, fürödni, beszélgetni, filmezni, szexelni stb. Apjukra hagytam őket pár órákra, mikor már mást is ettek, illetve ilyen 1 órákra már anyám és anyósom is vigyázott a kicsire is. A nagy már ott is alszik, ha van kedve. Nyilván nekünk az iszsz miatt alakult így, mivel etetni csak én tudtam, az első fél évben jöttek velem majdnem mindenhova. Most már azért szívesebben vásárolunk, ügyintézünk gyerek nélkül, meg lassan egy mozi is jöhet.
2020. jan. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Jó alvók, így az első perctől volt időm magamra. Onnantól, h kb fél évesen a napirendjeiket is sikerült összehangolni, akár 2-3 óra is, amíg alszanak. 😊 Kettesben vagyunk minden este fektetés után, elmenni nincs igényünk.

Akkor lettek anyukámra hagyva, amikor a kistesók miatt nőgyógyászhoz meg laborba mászkáltunk, egyébként sosem. “Nyaralni” szoktak anyukámnál, de sosem egyszerre 4-en, a kicsiket még nem is engedném.


Ha lenne rá igényünk, akkor a szopi abbahagyása után mentünk volna/mennénk, szerintem havi 1-2 alkalom beleférne anyukámnak. Más nagyszülő nincs. 😊

2020. jan. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
3 hónaposan kellett anyukámra hagynom kb. 3 órát egy orvosi vizsgálat miatt. Mivel Pestre kellett menni a férjem is jött, ő vezetett. Lefejtem a tejem amit üvegből ivott meg a fiam. Sírt szegény sokat, de nem tudtam magammal vinni. Utána kb fél évesen tudtuk úgy otthagyni nagyszülőknél, hogy nem volt gondja. Magamra volt időm, apával tökéletesen elvolt már az elején is. Heti 2x tudtam menni tornázni és kb kéthetente egyszer barátnőzni. Mostmár másfél éves és akár egész nap a nagyinál lehet és szereti.
2020. jan. 22. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
29%

Első perctől fogva úgy szoktattuk hogy a nagyik is vigyáznak rá időnként. Kezdetben lefejt tejet kapott, aztán tápszerezni kellett, így már az etetés se volt gond.

Kb 5 hónapos korától fél napokra is anyukámnál tudom hagyni. Kettesben esténként vagyunk de ha elakarnánk menni se lenne probléma. Magamra is bármikor tudok időt szakítani, a férjem is maximálisan tud rá vigyázni így barátnőzni is tudok.

2020. jan. 22. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
21%

2 hetes volt, amikor elmentünk egy közeli cukrászdába és anyum vigyázott rá otthon. Természetesen végig aludta.

2 hónapos volt, amikor ott is aludt nála, másnap mentünk érte.


Időm mindig is volt mellette, max a tevékenységekre szükséges idő nem volt elegendő. Pl tudtam naplót írni, kádban fürödni, körmöt lakkozni, kávézóba menni (jó partner volt hozzá, nem volt nyűgös). De úgy igazán kimenőn - amikor nem a férjemmel mentünk randizni -, úgy igazán 1 éves kora körül voltam, amikor egyedül mentem be a városba magamnak programot csinálni.

2020. jan. 22. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
20%
Elso pillanattol kezdve szerencses voltam mert a szuleimnel laktunk akkor meg csak epult a házunk.De ugy szoktunk "szorakozni menni" hogy elláttam a fiam aztán elaludt es mivel jo baba volt egész éjel aludt akkor elmentunk kettesben a férjemmel setalni beulni valahova. De nem tobb mint 2 ora hosszra.
2020. jan. 22. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!