Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Pajzsmirigy alulműködéssel ha...

Pajzsmirigy alulműködéssel ha teherbe esek lesz valami baja a picinek?

Figyelt kérdés

Nem rég olvastam arról hogy autista is lehet a pici ha pajzsmirigy betegségben válalunk babát..

Kellett vamilyen plusz vitaminokat szedni?

Kinek milyen tapasztala van?



2020. febr. 2. 01:55
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem vitamint kell szedni, hanem a gyógyszert, amit az endokrinológus felírt.
2020. febr. 2. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha az endokrinológus által előírt gyógyszert szedi vki, minden rendben lesz. A vitaminok és ásványi anyagok mellette csak plusz, ami jól jön. A mai világban rengetegen vannak pajzsmirigy betegek, s akkor mindenkinek autista gyereke lenne? Semmi köze hozzá, az autizmus mástól alakul ki.
2020. febr. 2. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Szedem az L-Thyroxint 50 mg- ost.. plusz most hogy hazaköltöztünk javasolták a Selént. Azon én is elgondolkodtam hogy sok pajzsmirigy alulműködő-túlműködő nő van a világon és kismamák voltak..

Van a férjemnek egy unokatesója az első gyermek után alulműködő volt, és 25-30 kg plusz volt rajta, teherbe esett ujra és megszülte az egészséges picit és lefogyott, de sajnos túlműködik neki, de szedi a gyógyszert..

köszi a válaszokat.. szép napot nektek . Puszi.😊😊

2020. febr. 2. 12:26
 4/6 SHARON TATE ***** válasza:

Amint fény derül a terhességre el kell menned endokrinológushoz aki labor után beállítja a gyógyszer adagját. Háziorvos ad beutalót kérj időpontot a szakorvoshoz előtte mert friss véreredményre lesz szükség.


Nekem kicsit más a helyzetem mert nincs pajzsmirigyem egyáltalán (így születtem) én a pozitív tesztek után magamnak állítottam be az adagot a TSH érték is meg a T3T4is mind jó volt a laboron. Picit visszaállított rajta majd újból megemeltük amikor magas lett a TSH. De a T3 és a T4ekkor is jó volt.

Nem javaslom hogy magadnak állítsd be én évtizedek óta együtt élek ezzel megérzem a 25mg hiányt és a többletet is.

2020. febr. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 SHARON TATE ***** válasza:
Egyébiránt valószínűbb egy korai vetélés mint a szellemileg visszamaradott baba.
2020. febr. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

kb 4-5 éve szedem az 50 mg os L-Thiroxynt.. volt egy időszak kb 1- évig nem szedtem... és nem volt semmi baj.. ugyan úgy ettem, ugyan úgy éltem a napjaim mind máskor, nem híztam, a havim is normális volt..

most újból elmentem egy Endokriológushoz, (bocsi ha nem jól írtam) és ő mondta, hogy kezdjem el szedni újra.. mivel nem jól szedtem, annó, este lefekvés előtt vettem be, és ez nem volt jó.. de most már reggel éh gyomorra, 1- órát várok és csak utánna reggelizek..

Nekem a hormonjaimmal soha nem volt gond.. egy nőgyógyász magas hormontartalmú fogamzásgátlót írt fel és az zavarta össze rendesen de már kb 6 éve nem szedek.. semmilyen fogamzásgátlót..

2020. ápr. 22. 08:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!