Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen az élet 3 gyermekkel?

Milyen az élet 3 gyermekkel?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Mint a címben is írtam érdekel milyen az élet 3 gyermekkel,mennyire nehéz/könnyű zűrzavaros fárasztó, örömteli stb

2 gyermekünk van (5 és 2 évesek) én már a 2.születése óta vágyom egy 3. gyermekre. De néha vannak kétségeim mivel mindkét terhességem nagyon nehéz komplikált volt, a császárok szintén. Persze nem az internet népe fog dönteni a helyzetről, tehát nem szavazásra bocsájtom 🤣 pusztán érdekel kinek milyen 3 gyermekkel.



2020. febr. 6. 15:20
 1/8 anonim ***** válasza:
21%
Ugyanolyan mint kettővel. Csak adómentes leszel, meg kapsz CsOKot.
2020. febr. 6. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm de nem ezért szeretnék 3. gyermeket bármilyen hihetetlen is 🙄
2020. febr. 6. 15:25
 3/8 anonim ***** válasza:
89%
Nekem a 2 gyerekes létre átállni nehezebb volt, mint 2 gyerekről 3-ra. de szerintem eléggé függ pl a korkülönbségtől, van-e segítség (akár apuka).egyébként nem vészes, a 3. nagyon gyorsan megtalálta a helyét a családban. a logisztika része a legnehezebb nekem, mivel férjem csak fürdetésre vagy azután ér haza, plusz a kicsi még nagyon pici, a nagyok viszont igénylik már a programokat.
2020. febr. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm 5!

Férjem nekem is korán reggel megy és fürdetésre ér haza. Tehát minden napi teendő rám marad. Hétvégén viszont mindenben kiveszi a részét.

Igazából segítségem nincs mert bár szüleim alig 20 km élnek ők sem egészségesek,de én amúgy sem kérem őket maximum ha nagyon nagyon s.o.s. Mindent magunknak oldunk meg.

Szerencsésnek mondhatom magam abból a szempontból, hogy mindkét gyermekem jó alvó volt és most is azok.

Igazából egy újabb nehéz terhesség riaszt el egy kicsit.

2020. febr. 6. 15:44
 5/8 anonim ***** válasza:
76%
Teljesen őszintén mondom, hogy az első 4-5 hónap túlélése után nekem minél több gyerek, annál könnyebb lett. A nagynak csak én voltam itt, muszáj volt szórakoztatni, majdnem egy éves volt, mire tudtam mellette főzni rendesen. Onnantól, hogy a második is elkezdett kúszni 5 hónaposan, tök jól elvoltak együtt, a harmadik és negyedik gyerekkel pedig végképp csapattá alakultak. Nekem így könmyebbé vált a napirend betartása, az étkezések, a házimunka, minden. Hozzáteszem, nálunk 5 éven belül születtek 4-en, szóval egymáshoz közelebbi korosztály, lehet, hogy ez is segített.
2020. febr. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

A nagyobbikot szinte egyedül neveltem 2 évig mert férjem külföldön hetelt. A kisebbiknél csak fél évig,azóta nagyon ritkán hetel. Nehéz volt az első 2 év,de húgi óta sokkal könnyebb minden.

Lányaim jó testvérek, nagyon szeretik egymást.

Most annyiban más a helyzet az elmúlt 5 évhez képest vagy több a tennivaló, hogy sok haszonállatunk is van amit én látok el.

2 sürgőscsászárom volt a 3. már program császár - ezt mondjuk nem szívesen szeretném.

A dokim aki egyben család barát is és ragaszkodom hozzá (mindkétszer neki köszönhetem a lányaim életét és a sajátomét) sajnos leadta a szülést. Mivel mindkét terhességem komplikált volt félek nélküle belevágni.

És még is minden procikám vágyik egy újabb kistesóra

2020. febr. 6. 18:49
 7/8 1Léna ***** válasza:

A komplikációk miatt megfontolandó a babavárás, és ebben fontos az apuka hozzáállása is, hogy ő mit gondol, egyetért-e?

Egyébként nem fog gondot jelenteni, mert már rutint szereztél a kettővel, és már ők is segítségedre lesznek, akár csak azzal is, ha együtt játszanak. A meglevő gyermekeidnek sem tudnál ennél nagyobb ajándékot adni. Sok örömmel jár 3 gyereket örömben, szeretetben látni. Több élettapasztalatot, megértést, alkalmazkodást és még sok minden mást tanulnak meg mintha csak ketten nönek fel egy családban. A 3 közül legalább 2-en, jó esetben 3-an jóban lehetnek egymással felnöttként is.

2020. febr. 7. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Férjem nem az újabb babától fél inkább a komplikációktól amit megértek. Az első császár simán ment - velem- 20 perc után toltak ki, lányunkat viszont elszállították másik város Pic osztályára. A másodiknál nagyon megijedt mert a kezébe nyomták a lányunkat engem viszont 2 órát műtőttek, nem mondtak neki semmit és így nagyon megijedt.

Orvosommal konzultáltam, orvosi indok kimondottan nincs amiért nem vállalhatnék de benne van a pakliban, hogy ismét veszélyeztetett lennék mint az első kettőnél.

2020. febr. 8. 18:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!