Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt olyan akinek kórházba...

Van itt olyan akinek kórházba kellett feküdnie, otthon pedig ott volt a kisgyereke? Egy kis nyugtatásra lenne szükségem.

Figyelt kérdés

Hihetetlenül ideges vagyok. Nekem sérvműtétem lesz egy hét múlva, másfél éves kislányom van, tudom hogy jó kezekben lesz anyukámmal de mégis tiszta ideg vagyok. Nagyon anyás a kislány, igazából mással el sem alszik hiába próbálkozunk. Kb egy hetet leszek bent és addig nem láthatom. Látogatási tilalom van és amúgy is rosszabb lenne neki ha látna. Őszintén nem tudom mi lesz velem, én be fogok kattanni. Alapból nem bírom a kórházat már ha rágondolok is sírhatnékom van. Mikor született akkor is 5 napot végig sírtam, egyszerűen nem bírom ott bent hát még így. Bele sem merek gondolni hogy majd ha el kell búcsúznunk, sírva fogok bemenni. Már teljesen beleőrülök...

Hogy lehet ezt elviselni?


2020. febr. 14. 14:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is 1,5 éves volt a kisebb mikor sérvműtétem volt, ő még szopizott is úgyhogy fejhettem a kórházban...

Én csak 3 napot voltam bent, de élveztem a nyugalmat, a gyerek is elvolt otthon

2020. febr. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj, a gyerekek könnyebben alkalmazkodnak ilyen esetek ez, mint mi felnőttek. Biztosan jól elleszek anyukáddal. Én is aggódtam mikor a kistesó született, mi lesz a nagyobbak otthon(rettentő anyás, csak velem volt hajlandó aludni), meglepődve tapasztaltam, hogy gond nélkül elvolt a mamánál és az apukájával. Kitartás, és jobbulás neked!
2020. febr. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Egy hét? Kissé soknak tűnik egy sérvműtétre. Nekem a szemem operálták, pici volt a lányom. Semmire nem fog emlékezni, ebben biztos lehetsz. Próbálj meg ellazulni és másképp hozzáállni ehhez az egészhez, mert amíg tiszta görcs vagy, a gyerek is az lesz. Apuka is otthon lesz? Arra gondolj, hogy most van pár napod pihenni, olvasgatni, zenét hallgatni, másokkal beszélgetni. A gyerekek megérzik ha pánikolsz, magadnak is és neki is ártasz ezzel. Hidd el, jól ellesz és semmilyen törést nem fog ez neki okozni. Legyetek őszinték, mondjátok el, hova mész, minden nap beszéljetek telefonon, sőt, még az esti mesét is elmondhatod neki telefonon.
2020. febr. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
89%

1,5 éves volt a nagy, amikor születtek az ikrek. 5 hetet voltam korhszban, ami alatt alig találkoztunk. Utána nagyon nehéz volt, haragudott rám. Próbáltam nagyon sok időt kettesben tölteni vele, kicsit túl is kompenzál tuk abban az időben.


2 éves nagy, fel éves ikrek, amikor kivettek az epeholyagomat. Akkor csak két napot voltam kórházban. Az “szinte” felüdülés volt, rengeteget aludtam, olvastam, de nagyon hiányoztak. Plusz majd szétrobbant a mellem, mert keveset tudtam fejni.

2020. febr. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

11 hónapos volt a kislányom, amikor operáltak. Szintén csak velem aludt el azelőtt; viszont nagyon jól elvolt anyukámmal is. Alkalmazkodott az új helyzethez.

Anyukámnak sem volt semmi gondja Vele; viszont amikor hazajöttem, akkor jött ki rajta az egész, és pár napig 'büntetett' a viselkedésével, aztán ugyan olyan lett, mint előtte.


Szerintem egy sérvműtéttel azért nem kell egy hetet kórházban lenni. Ismerősöm másnap haza is jöhetett. De egy császár, vagy egy méh eltávolítás után sincsenek bent tovább 4 napnál. Szóval nagy eséllyel csak néhány nap lesz az egész.

2020. febr. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
86%

Igazából ezt úgy lehet elviselni, hogy nem hisztériázol.

A lányod nem hülye, tudja, hogy anya kórházban van, mert meg kell gyógyulnia.

Engem 8 hónapos korában műtöttek külföldön, két és fél hetet voltunk távol a férjemmel együtt, mondjuk én akkor már olyan szarul voltam, hogy nem tudtam idegeskedni, a lányom elviselte, hogy a rokonok vigyáztak rá, semmi baja nem lett ettől.

2020. febr. 14. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
13 hónapos volt a nagy, amikor született a kicsi. Simán kibírtuk. 😊
2020. febr. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek :)

Igen igazából 4-5 napot mondott az orvos HA minden rendben van de császárnál is nagyon lassan gyógyult, begyulladt ezért +2 napot voltunk bent. Inkább számítok a rosszra és legyen jobb mint fordítva :)

2020. febr. 14. 15:28
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Két éves múlt a nagyobb, amikor a kicsi született. Befektettek a kórházba március 31-én és május 14-én mehettem haza gyerekestől. A "nagyra" felváltva vigyáztak a mamák, éjjel mindig az apjával volt, bár a férjem néha azt sem tudta, hogy éppen melyik nagyinál van a gyerek, mert ugye közben dolgozott (saját vállalkozás, szóval nem napi 8 óra), meg hozzám rohangált a kórházba. A nagyobban nem okozott törést a majdnem két hónap kórházi létem, bár amíg meg nem szültem orvosi engedéllyel néha hazalógtam (közel laktunk akkor a kórházhoz), illetve hétvégén mindig hozta magával a férjem látogatóba. Közben volt húsvét is, azt is nélkülem töltötte a nagyobbik fiam. De kibírtuk, ha nem látja a kislányod, hogy tiszta ideg vagy, akkor ő sem lesz az, nem kell különösebb felhajtás, elmondod, hogy anyát meggyógyítják a kórházban és hamarosan jön haza. Látogatni is bevihetik, ha már túl vagy a műtéten és jobban leszel. Kitartás és fel a fejjel!
2020. febr. 14. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

2 éves volt a fiam, amikor a húga született, a kórházba nem jött be látogatni, nem volt gond. A kicsinek sajnos 2 hónappal később több hetes kórházi kezelésre volt szüksége, akkor a férjem és az anyósom volt otthon a fiammal, minden nap jött látogatni, az nagyon rossz volt. De persze kibírtuk azt is.

Emlékszem, amikor bekerült a kicsi a kórházba, én is sírva fakadtam a nagy miatt, meg egyébként is, és akkor azt mondta valaki, hogy "Anyuka, ő most fontosabb..." Tudom, a te helyzeted kicsit más, de annyira nem. Az egészseged most hosszú távon fontosabb. A pici lány jó kezekben lesz addig.

2020. febr. 14. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!