Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nektek ennél szorosabb/rendeze...

Nektek ennél szorosabb/rendezettebb a napirendetek?

Figyelt kérdés

Reggel kel, amikor kel, ez szinte mindig 6-7:30 között van, 7:30ig, ha nem éhes, fekszünk, beszélgetünk, játszunk(csikizés, bolondozás), majd olyan 7:30 körül felkelünk, öltözünk, fogmosás és vagy szájöblítés, fésülködés mindig van, ha sietni kell gyorsan, ha nem kell lassan. Ha ráérünk eszik valami gyorsat(péktermék, gyümölcs, kifli joghurttal), ha nem, csak az oviban reggelizik, majd vagy sétálunk (2utca,10 perc), vagy busszal megyünk. Ez attól függ elérjük e, vagy sem, esik e az eső vagy sem, sietünk e, mihez van kedvünk.


Oviba heti 3x megy kb, mindig beteg vagy van valami program(orvos, nekem szabadnap)vagy szünet van, nev nélküli nap. Ezeken a napokon délben(ebéd után, de van, hogy ebéd előtt, ha nem fog semmit enni, mert olyan az étel) elhozom, hazafelé séta, vagy jó időben program(játszótér, városba megyünk, kirándulunk a hosszabb úton), vagy valahova vinnem kell, fejlesztés/orvos, velem ügyet intézni jön, ha nincs program, játszón át jövünk, 5 percet vagy 30at játszik, de ha van ott gyerek 1 órát is kint vagyunk, majd a játszó melletti házba hazamegyünk. Itt mindig vetkőzés, evés(ha rendelek előtte játék/mese), majd ha nincs dolgom és egyikünk sem ideges, akkor foglalkozás ameddig bírja(van, hogy pár percenként szünet, máskor estig). Ez mindig más, torna, jóga, feladatkártya, kreatívkodás minden mennyiségben. Ha valamelyikünk nagyon nyűgös, vagy igényli, fekszünk és szabad játék. Házimunkába becsatlakozhat, ha akar, akkor csinálom, ha van kedvem vagy muszáj már. Általában magától becsatlakozik, de kérésre is sokszor segít, ha nem, nem zavar.


Este 7körül eszik, fürdik vagy zuhanyzik, olvasásra vagy mesenézésbe bealszik 7:30-8:30 között, teljesen kidől, alszik reggelig.


Akkor pisil mikor kell neki, akkor kakil mikor kell neki, ha délután többször éhes, ehet ebéd és vacsora közt, ha nem, nem muszáj. Ha ebédre keveset evett, mert nem volt éhes, délután pótolhatja, az étel a hűtőben van.


2020. febr. 17. 07:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%
Nem katonásan szigorú, de szorosabb, igen (mondjuk ennél nem nehéz). Vannak bizonyos keretek amit betartunk az ő érdekében, illetve én nem vagyok olyan szerencsés, hogy nagyvonalúan mellőzhessem a házimunkát amikor kedvem tartja. A minden nap ugyanúgy, ugyanakkor történő dolgok biztonságos, kiszámítható keretet adnak a napnak, én is tudok mivel számolni és ő is nagyon jól tudja, hogy mikor mi következik - ezáltal nincs hiszti, nincs alkudozás, könyörgés.
2020. febr. 17. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
59%
Ennél csak szorosabb lehet...
2020. febr. 17. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
59%
Délután miért nem alszik?
2020. febr. 17. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Van benne fix pont, reggeli, ebéd, vacsora, vannak benne fix elemek, minden reggel felöltözik, fésülködik, tisztítja a fogàt, minden délután átöltözik tiszta ruhába, minden nap van program, szabad játék, esti tisztálkodás, alvás előtti hangolódó és teljesen lazán elalszik.


Ha a tiétek szorosabb, akkor mikor mentek boltba, a napirend melyik részébe rakjátok a fejlesztést, játszót, szabad jàtékot, házimunkát, közös tevékenységet, szemészet/fülészet/házidoki/fogászat/gasztro/torna/logopédia, plusz hol van benne a kimozdulás, fagyi? Mikor főztök?


Ha a doki üti a főzést, vagy a kirándulás a házimunkát, vagy ha kegyetlen rossz napja volt, amiért sír és dühös, akkor is elrángatjátok vásárolni, csak mert be volt tervezve? Én pl most beteg vagyok, nem mosogatok, mert zsibbad az agyam, amíg nem leszek jobban addig hagyom gyűlni, ételt is rendelek, nehogy összebacizzam a kaját. Nagyon könnyűnek érzem így az életünket, de beszóltak, hogy nagyobb rendszer kéne, de nem tudok egyszerre két felé szakadni, és nem is akarom, hogy a jókedvem rovására menjen, mert az a gyereken csattanna, azt meg pláne nem, hogy az ő kedve rovására menjen.. mindig az aktuális fontosat veszem előre, amiben a gyerek első helyen szerepel..


Babával könnyű volt, evett aludt, de már lassan 6 éves, több igénye van, több a program, heti 2-3 minimum van. Előző héten 3x voltunk szemészeten délelőtt, ha meg bent vagyunk a városban, nyilván csinálunk valamit(1óra út befelé)így legközelebb nem kell külön bemenni, idő szabadul fel, és máris borul a napirend, a szombati vásárlás átkerül keddre, hisz helyben van, a vasárnapi kimozdulás szerdára, hisz helyben van, ruhát is nézhetünk és mèg egy mozi is belefér, hisz a ruhabolt mellett van, minden egy helyen..

2020. febr. 17. 10:03
 5/11 anonim ***** válasza:

Nekünk is szorosabb ennél a napirendünk.

Reggel 7:00-kor kel. Öltözködés, fogmosás, fésülködés. Elindulunk az oviba. Kb. 8:00-8:30 között szoktunk beérni az oviba. 17:30-ra megyek érte. 17:30-18:30 között mindig van valami, amit csinálunk például: játszótér, séta, stb. 18:30-kor vacsorázik. 19:00-kor fürdés, fogmosás. Egy kicsit még néz mesét, játszunk, stb. Aztán 20:00-kor alvás.

2020. febr. 17. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

#5 vagyok.

Programokat hétvégére szervezünk.

2020. febr. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért már nem baba. Az én hasonló korú fiam (és iskolás bátyja) sincs "túlfegyelmezve", de szinte nincs is hét közben időnk lazulni. Reggel 6-kor kelünk (próbálunk:)), 7:15-kor már kitolom őket az ajtón és kb. 5-re megyek őket összeszedni (járnak különórákra is), mivel 8-tól fél5-ig dolgozom. Este szabad játék, pakolászás másnapra, 6-7 között vacsora, fél8-tól fürdés, esti mese, fél9-kor alvás.
2020. febr. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
57%
De miért mentegeted magad? Neked ilyen, kész. Hidd el, más családok is megoldják a programjaikat 1-2-3 munkahely, többi gyerek, körülményesebb utazás ellenére is. Örülj neki, hogy semmit nem kell csinálnod a gyerek mellett. Most hogy kiírtad magadból és minden dolgozó, házimunkát végző, többgyerekes anya sárgul az irigységtől, remélem jól érzed magad. Szerencsés a gyereked.
2020. febr. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Utolsó mellément, a gyerekem tartós beteg(auti+adhd+beszedfogy), mellè nem tud beilleszkedni, ezért van csak ennyit oviban, ezért nem dolgozok, és ezért foglalkozom vele erőn felül, én is szívesebben lógatnám a lábam újra a munkahelyen, ezerszer könnyebb volt és szórakoztatóbb, minden nap jött a pozitív visszajelzés, pénzt is kaptam, felnőttekkel is beszéltem, minden nap kimozdultam... Ez is jó, csak kevésbé, sokkal jobban leterhel/leszív, mint mikor dolgoztam vagy gyerek mellett egyetemeztem.


Viszont így könnyebb az élet, ha fix beosztásom lenne, úgy érzem nem tudnám rendesen kihasználni a “lyukasórákat”, feszültebb lennék, a gyerek meg pláne. Mint egy tetris, most úgy rakosgatom az elemeket, hogy ne maradjon ki üres kocka, ha meg lenne szabva, mit hova kell raknom, gyorsan betelne a tábla.


Talán annyit változtatok, hogy a délelőttöket szorosabbra veszem, elkezdem kelteni a gyereket reggelente, hogy mindig ugyanakkor keljen. De ha rosszat álmodik és fent van este(minden második nap felkel kicsit, túl meleg, túl hideg, rossz álom, zavarja a pizsi, felkelti a macska), akkor szemétségnek érzem felkelteni korán, mikor ráérne később is..

2020. febr. 17. 18:05
 10/11 A kérdező kommentje:
Meg mondjuk bevezethetném a tízórait/uzsonnát.. de ott is, várjon mikor megéhezik, vagy egyen mikor nem éhes.. mindegy, egy hétig kipróbálom
2020. febr. 17. 18:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!