Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi szép van a gyerekvállalásban?

Mi szép van a gyerekvállalásban?

Figyelt kérdés
Itt is rengeteg olyan történetet olvasni, hogy anyuka kikészül, mert napok, hetek óta nem alszik, mert a babája kólikás; hogy egyszerre sír a kicsi meg a nagy is, mert a nagy tornyát ledöntötte a kicsi és vigasztalhatatlan; hogy földhöz vágja magát a totyogós az utcán/Sparban/fodrásznál és hangos üvöltözések közepette kell azon aggódni, hogy emiatt az epizód miatt honnan fognak elkésni. Tudnám sorolni. Az én környezetemben többeknek már van gyereke, de soha senki nem mesélt a gyerekvállalásról csillogó szemekkel, és így külső szemlélőként engem egyre inkább elriaszt a dolog.
2020. febr. 17. 14:14
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
26%
Semmi, néha aranyosak, de kb ennyi
2020. febr. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
78%

Azt miért nem kérdezi senki, hogy mi szép van a kutya tartásban? Mindent összekoszol, összeszőröz, szétrág, 15-20 évig szeded a kakit, és nem tudsz elmenni nyaralni egy normális helyre. Büdös, hangos, semmi haszna.

Aztán mégis szinte kötelező ájultan imádni mindent, ami ugat, mert a kutya az szent.


Ezzel párhuzamosan gombamód szaporodik azoknak a száma, akik naponta kérdezik, hogy mi a jó a gyerekben.

Tudod, hogy mi a legjobb? Az, hogy nem kötelező! Hála égnek van fogamzás gátlás, és mindenki kefélhet kedvére csupán az élvezet kedvéért, nem lesz következménye. Ha igen, ott a legális, és biztonságos abortusz. Az szül, aki akar, aki nem akar, az ne is tegye, mert csak szívás lesz mindenkinek!

2020. febr. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Kettes! Miért kaptad fel így a vizet? Kire haragszol, mondd? Feltettem egy kérdést, amire vagy szeretnél válaszolni, vagy nem. Te nem válaszoltál a kérdésre, de szemlátomást olyan agresszió van benned, amin viszont neked kéne elgondolkodni. Ha úgy érzed, hogy nem tudsz/nem szeretnél a kérdésre válaszolni, akkor lehet tovább pörgetni, ennek volt a legkevesebb értelme most. Miért ne lehetne megkérdezni? Miért ne fordulhatna elő, hogy vkiben kétségek támadnak? Ha neked van gyereked, akkor neked kellene a legjobban tudnod, hogy nem lehet ennyi válasszal elhessegetni a dolgot, hogy "az szül aki akar, meg abortusz, meg fogamzásgátlás". Ha egy másodpercig is megpróbáltad volna értelmezni az írásom és nem habzó szájjal idejönni, mint egy vadállat, akkor talán észrevetted volna, hogy azért érdekel, mert lehet engem is fog érinteni a dolog, de sajnos vannak félelmeim, kétségeim.
2020. febr. 17. 14:28
 4/20 anonim ***** válasza:
77%
Akinek még sose mondta csillogó szemekkel a gyermeke, hogy "szeretlek, anya", az úgyse fogja észérvek alapján ezt megérteni.
2020. febr. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Értem. Tehát a válasz az, hogy "majd megtudod, ha te is ott fogsz tartani". Tipikusan azok az emberek reagálnak így, akiknek amúgy semmiféle elképzelésük sincs. Az viszont kifejezetten érdekes, hogy mennyire felbosszantott téged ez a kérdés. Lehet rádöbbentett téged arra, hogy mennyire boldogtalan vagy, mióta gyereked van? Akkor szoktak az emberek így reagálni, mikor találva érzik magukat. Ha nem így lenne, akkor azt gondolom, hogy tudtál volna adekvátan reagálni a kérdésemre.
2020. febr. 17. 14:33
 6/20 anonim ***** válasza:
86%

Azért nem hallasz mesebeli sztorikat, mert az emberek jobban szeretnek panaszkodni. Szeretik kiadni magukból a kinjukat.

De én most elmondom neked, hogy nincs csodálatosabb annál, mikor a gyermeked rád mosolyog, hozzád bújik. Amikor csillogó szemekkel néz rád, mert neki te vagy a világ. Soha senki nem fog olyan őszintén és önzetlenül szeretni mint a gyermeked.

2020. febr. 17. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
95%

Számomra az, hogy az élet létrehozása, az élet teremtése önérték, és szeretnék ilyen formában is értéket teremteni.

Nem gondolom, hogy méznyalás, én pont az az ember vagyok, akinek nem lehet a vattacukros babagiccset eladni, 11 éves voltam, amikor a húgom született, pontosan tudom, hogy nehéz egy babával, kisgyerekkel. De az ember nem pusztán azért vállal dolgokat mert azok élvezetesek. Amikor az ember találkozik egy kihívással a munkájában, vagy nekidurálja magát egy egyéni csúcs megdöntésének a sportban, amit csinál, az sem fáklyásmenet, sok energia, néha kiborul, kikészül az ember, de valahogy mégis jó úgy összességében, hogy kitartunk, végigcsináljuk, és maga az erőfeszítés is tud élvezetes lenni, egy jó izzadós edzés is olyan jó, hiába nehéz. Én ilyen hozzáállással vállalom a gyereket. Tudom, hogy nehéz lesz, de nem azért vállalom, hogy könnyű legyen, hanem magáért a vállalásért. Kihívásként fogom fel. Olyasmiért, ami nehéz, de aztán megéri, és miközben nehéz, azért nagyon jó érzés is egyúttal.

2020. febr. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
82%

2.vagyok. Mi ebben az agresszív? Ugyanúgy leírtam, hogy mi nem jó a kutyában, mint te azt, hogy mit látsz rossznak a gyerekben. (Van két kutyánk, két macskánk, és három tengeri malac is. Ja, és három gyerek!)

Miért agresszív az a megnyilvánulás, hogy ha akarsz gyereket, akkor szép lesz, ha nem akarod, akkor csak kínzod magad. Ez tény. Szerencsére nem kötelező, ha te ezt ilyen kínkeservesnek látod, akkor ki lehet hagyni. Ennyi.

Nekem az benne a szép, hogy akartam a gyerekeket, és most itt vannak. Egészségesek, okosak, szépek, és ez már önmagában óriási szerencse, és ok a boldogságra.

A többit intézi a természet és a hormonok, elkerülhetetlen, hogy beleszeress és odáig legyél érte.

Azt is leírjam, hogy az őszinte, önzetlen, kölcsönös szeretet érzésében mi a jó?

2020. febr. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
83%
Az a legszebb benne, amivé válsz tőle. Megismered a totális fáradtságot, az aggódást hülyeségek miatt, apró dolgoknak is megtanulsz örülni, megérted jobban a szüleidet, a saját határaidat. Ha a megfelelő emberrel vállaltad a gyermeket, akkor a teljes elfogadást, bensőséges kapcsolatot, és hogy tartozol valahová, ahol tényleg számítasz. Jah, és olyan mintha te lennél az isten. Ha minden rendben, észre se vesznek, de ha kell valami, csak úgy röpködnek az imák :D
2020. febr. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem az a szép a gyerekvállalásban, amikor megérik benned a döntés arra hogy szeretettel boldogsággal vállalod a gyermeket. Azért mert szeretnéd, örülsz neki, és nem önző érdekből, hogy a gyerek majd szeressen téged, meg legyen aki gondoz idősként. Az egy probléma ha az anyának nincs segítsége és kis korkülönbséggel vállal gyereket, de ezt előre végig lehet gondolni. Felnőtt emberként tisztában vagyunk vele, hogy a gyerek nevelése során vannak problémák, de ezekre próbálni kell tudatosan, megértően reagálni. A csecsemő csak sírással tud jelezni, a kisgyerek ha elfárad hisztizhet.
2020. febr. 17. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!