Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kislányom 21 hónapos. Este...

Kislányom 21 hónapos. Este alvás előtt és reggel ébredés után cumisüvegből issza a tejet. Hogy szoktassam le róla?

Figyelt kérdés

Egyszerre kB 350 milit biztos megiszik. Ez este. Reggel kB 200milit.Szerintem már elég nagy. Kell ez még neki szerintetek? Más fajta pohárból nem akarja meginni. Ez valami rituálé nála. Illetve kéri is, hogy tejcsi.

Mit gondoltok?


2020. febr. 18. 09:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
81%
Miért kéne leszoktatni? Nincs azzal semmi baj, ha egy kis "babás" dolog még megmarad rituálénak. Én pl. a cumit engedtem el nagyon nehezen. :)
2020. febr. 18. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
79%
Gyerekként én talán vmikor az iskola előtt szoktam le róla. :-) Reggel csak abból volt a finom..
2020. febr. 18. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Kislányom 20 hónapos lesz. Nálunk is ez a szokás. Egyelőre nem aggódom emiatt, és nem is gondolkodom abban, hogy leszoktassam.

Ha te le szeretnéd, akkor a reggelivel kezdd szerintem. Én csőrös pohárra váltanék először.

2020. febr. 18. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Igazából csak elgondolkodtam.Baratnőim anyósom szerint már majdnem 2 éves. És, hogy illő lenne elhagyni az üveget.

Illetve szerintük már tejet sem kellene innia. Vacsorázzon és aludjon🤷‍♀️

2020. febr. 18. 10:04
 5/14 A kérdező kommentje:
Személy szerint nekem nincs vele problémám. Csak kíváncsi vagyok a ti véleményetekre is. Akkor nem vagyunk ezzel egyedül úgy látom 😊
2020. febr. 18. 10:06
 6/14 anonim ***** válasza:
84%

"hogy illő lenne elhagyni az üveget."


??? Mert hol van az előírva,hogy egy gyereknek mikor kell

átszokni a pohárra? És ha még 1-2-3évig abból iszik akkor mi van?

2020. febr. 18. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Biztos le lehet szoktatni, az enyém két és fél éves múlt, nem tervezem leszoktatni.
2020. febr. 18. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan már nem emlékszem, hogy mikor, de a fiam a cumisüvegről szívószálra tért át, aztán meg rendes pohárra a reggelinél.
2020. febr. 18. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Én nem aggódnék :)

Emlékszem húgom 7 éves koráig ivott belőle másképp nem ugyanaz volt az íze 🤣

Úgy szokott le róla hogy eljött egy másik kislány aki meglatta a cumisüveget és rákérdezett, akkor elszégyelte magát és onnantól nem kellett neki 😃

2020. febr. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
52%
Az én 10 évesem is sokáig cumisüvegből itta a tejet. A reggeli tejivást hagyta el először 4 éves korában. Szeretett nagyfiúsan velünk reggelizni és pohárból inni. De este, alváskor az nyugtatta meg. Jól mondod, rituálé volt neki. 7 évesen szokott le róla, mikor már ő is cikinek érezte.
2020. febr. 18. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!