Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Járt már így valaki? A védőnőn...

Járt már így valaki? A védőnőnél jelentettek gyerekbántalmazás miatt.

Figyelt kérdés

A védőnő délután váratlanul felhívott, hogy otthon vagyok-e, mert kb negyed óra múlva jönne, ugyanis a védőnői szolgálathoz tekefonált az egyik szomszéd, hogy attól tart, bántalmazom a gyereket, mert éjjel-nappal fájdalmasan sír és kiabálja, hogy"anya ne".

Természetesen ez igaz is, 1,5 éves kisfiam napok óta lázas és taknyos. Mind az orrszívád, mind a gyógyszerek beadása egy tortúra. Le kell fognom és erővel kiviteleznem ezeket. Alighanem ezt hallja valamelyik szomszéd (van tippem, hogy melyik)

A védőnő biztosított arról, hogy nem feltételez semmi rosszat, de muszáj kijönnie, mert bejelentés érkezett.

Rém kellemetlen volt. Itthon vagyok két beteg gyerekkel, szalad az egész lakás és már maga a tény, hogy ilyen felmerült.


2020. febr. 18. 17:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
97%
Őszinte leszek. Nincs még gyerek,éppen úton (13 hetes vagyok). Nekem is biztosan rosszul esne. De annyi borzalmas dolgot hallani manapság,hogy nekem ez megnyugtató,hogy panasz esetén foglakoznak a dologgal. Szerencse,hogy ilyen jófej a védőnőd. :)
2020. febr. 18. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
98%
Elmondod neki amit itt leírtál, és kész. Hidd el! Ha ismer egy ideje, akkor tudja, hogy alaptalan, de a protokoll az protokoll.
2020. febr. 18. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
74%
Én biztos átmennék a kedves szomszédhoz beszélgetni......
2020. febr. 18. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Természetesen ismer màr a védőnő. 8 éves a nagyfiam, már a terhesség alatt is hozzá jártam és három gyerekem van. Tudja, hogy nem bántanám őket.

Én nem is rá haragszom, mert tudom hogy muszáj jönnie, és nincs is takargatnivalóm. A szomszédra haragszom, mert kavarja azt a bizonyost. Egyébként tegnap találkoztam is vele mikor mentünk az orvoshoz. Mondtam is, hogy beteg a két kisebb. Ebből gondolhatta volna, hogy emiatt sír, mert amúgy nem szokott. De akár meg is kérdezhetett volna.

Próbáltam átmenni megkérdezni, hogy ez mire volt jó, de vagy nincs itthon vagy nem akar ajtót nyitni.

2020. febr. 18. 17:33
 5/16 anonim ***** válasza:
60%
Honnan tudhatnád, hogy ki volt? Kérlek, ne paradéz, felesleges. Inkább örülj annak, hogy milyen figy lmes a környezeted, hogy gyanú esetén jelentette a megfelelő szervnek. Tudod hány gyerek hal bele bántalmazásba évente? Rengeteg, pedig megelőzhető lenne, ha odafigyelnénk egymásra és ha észreveszük a legkisebb jeleket is, akkor jelentjük. Sokan akkor se csinálnak semmit, ha tudják, hogy verve van a gyerek, elfordítják a fejüket.
2020. febr. 18. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
41%

Hát figyelj, én kétlem, hogy a védőnő bármilyen bejelentést így elmesél telefonba, főleg nem annak, akiről szól a bejelentés. Pont a váratlan megjelenés lenne a lényeg...

De ha mégis így történt, akkor örülj neki, hogy figyelnek a szomszédok egymásra.

2020. febr. 18. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Marhára örülök, hogy figyel a környezetem.

Figyelt a középső gyereknél is, amikor ránk hívta a rendőrséget, mert éjszaka kiszívtuk a gyerek orrát. Kétszer fordult elő, nem szoktunk éjjel zajongani.

2020. febr. 18. 18:02
 8/16 anonim ***** válasza:
80%
Jaj nehogy már a szomszéd legyen a jófej!
2020. febr. 18. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
97%

Valószínűleg nem kedvelnek benneteket, ha egyszer a rendőrséget máskor meg a védőnőt szabadítják rátok.Nyilván 3 gyerek nem a legcsendesebb szomszédság.A bejelentéseknek utána kell járni, ha ment a lakás akkor mi van.Van 3 gyereked abból 2 otthon betegen, nyilván fontosabb volt velük foglalkozni, mint mondjuk elmosogatni vagy mit tudom én.

Gondolj bele az elmúlt 4 hónapban két családapa végezte ki a saját gyerekeit, akár az is előfordulhat, hogy tényleg csak aggódtak.

2020. febr. 18. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
39%
Mennyire gusztustalan a szomszédod.. mintha visszajött volna megint a kommunista rendszerek, hogy jelenthetjük egymást a semmiért. Férjed átmehetne hozzá kicsit egy erélyesebb beszélgetésre..
2020. febr. 18. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!