Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti milyen csúfolodást nem...

Ti milyen csúfolodást nem tűrtök a gyereketektől?

Figyelt kérdés

A kérdés kizárólag gyakoris válaszok alapján született meg bennem. Én egyik oldalról se vagyok érintett. Több példát tudnék hozni,de most a számomra két legeltérőbbet írom.

A eset: A kérdező homoszexuálisként gyereket szeretne örökbe fogadni vagy bármilyen módon, de azonos párral nevelni. Ha valaki megjegyzi, hogy szerinte nem jó ötlet, mert csúfolhatják az osztálytársai, azonnal érkezik 20 mocskolódó komment a válaszolónak, mi szerint nem csúfolják, csak az ilyen undorító homofób szülők gyerekei, mint a válaszolóé. Elfogadásra kéne nevelni a gyereket stb.(Feltételezem,hogy a válaszolók többsége a gyermekvállalás témakörben heteroszexuális, tehát nem a személyes érintettség miatt írja.)

B eset: Kérdező 40+ nő, aki csodaszámba illően terhes lett, noha eddig nem sikerült neki. Azonnal érkezik 20 válasz, hogy meg ne tartsa, a nagyanyjának fogják nézni, bottal megy a ballagására, csúfolni fogják az osztálytársak az öreg anyja miatt.

Szóval azt nem értem, hogy lehet, hogy Pistikének azt meg lehet tanítani, hogy ne csúfolja Józsikát, mert az anyukája is apuka, arra meg nem, hogy az anyukák különböző korúak, amitől az ő anyukája 40 éves, Julcsikáé lehet 50, ez magánügy, Julcsika meg nem is tehet róla.

Természetesen mindkét esetben vannak egyéb ellenérvek is, azt elfogadom, most azzal kérem, hogy ne foglalkozzunk. Kizárólag a csúfolódás, "mit fognak szólni" része érdekel.



2020. febr. 21. 12:57
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

“Ti milyen csúfolodást nem tűrtök a gyereketektől?”

Semmilyet sem. Felénk mindenki arra van nevelve, hogy senkit nem szabad csúfolni semmilyen okból, legyen az kinézet, vallás, bőrszín, származás, anyagi helyzet, tanulási eredmény stb.

2020. febr. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán tűröm a gyerekeimtől, hogy más gyerekeket csúfoljanak bármi miatt, de a tiszteletlenséget az idősebbek felé sem.
2020. febr. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
98%
Semmilyet, bár még kicsi is hozzá, de ha vmit viccesnek talál, ami nem az se megyek el szó nélkül mellette (pl vki megüti magát, stb)
2020. febr. 21. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
97%

Semmilyet

Ennek ellenére vannak azok a korosztályok ahol mindig van..van aki csúfolódós, nem nevelik.. és “menő”ségből az én gyerekem is melléáll, amiről esetleg nem is tudok..


Egy idő után beérik a nevelés.. de addig tud károkat okozni, akár az én gyerekem is.

2020. febr. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
96%

Másik ok

Amiért a gonoszkodók mellé állnak

Nem akarnak maguk is céltáblává válni


Mert aki akar bárkiben talál hibát

2020. febr. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Sejtettem,hogy ilyen válaszok fognak érkezni. Ez egyrészt jó, másrészt viszont, ha ilyen ideális világban élnénk, akkor ismernek legalább egy gyereket,akit soha senki nem csúfolt semmiert, soha nem kapott beszolast senkitol.

Picit akkor atfogalmazom a kérdést.Ha valaki az említett kérdések kapcsan úgy gondolkodik, hogy én elfogadásra nevelem a gyerekem akkor mindenki más is, lehet, hogy egy másikban meg úgy,hogy én ugyan elfogadásra nevelem a gyerekem,de mások nem? Vagy az említett kérdésekre inkább azok válaszolnak, akik azt a csufolodast elfogadnak vagy nagyon nem, de más kérdésekben meg máshogy állnak hozzá?

2020. febr. 21. 14:24
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Már az elején se teljesen értettem, hogy függ össze az alap kérdésed a km-es magyarázattal, de most végképp nem tiszta, mi a gond.

Az, hogy nem biztatom arra, hogy csesztessen másokat, elvégre a Pistike anyukája is engedi Pistikének, hogy csúfolja Józsikát, mert szemüveges?

2020. febr. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
51%
Többféle biológiai ténnyel nem vagy tisztában. Az emberek többsége nem heteroszexuális, hanem biszexuális.Az, hogy ki milyen arányban más kérdés. Kettő az anyukája is apuka? Mi ez a műveletlen megfogalmazás. Attól mert két férfi nevel egy gyereket ők még férfiak. Nem váltanak nemet. Úgy kellene nevelni a gyereket ahogy az intelligens felnőtt emberek élnek, tehát ne másokkal foglalkozzon, magával. Legyen értelmes ne olyan aki előítélettel áll a másik gyerekhez, és abban leli örömét ha megkeseríti a gyerekkorát.
2020. febr. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
97%
8-nak van igaza komolyan mondom a legtöbb embernek tanulnia kellene mielőtt kiír egy kérdést. Olvashatatlan, értelmezhetetlen mondatok.
2020. febr. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim válasza:
100%
Érted a 7-est lepontozzák amiért leírja, hogy úgy kell gyereket nevelni hogy ne bántson más gyereket. Értelmes nők, anyák.
2020. febr. 21. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!