Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aki nem akar gyereket vállalni...

Aki nem akar gyereket vállalni annak mért mondják azt hogy akkor minek élsz?

Figyelt kérdés
Ez most kb. úgy jön le hogy a létezésemnek semmi értelme nyírjam ki magam vagy hasonlók.. Másban is lelhetek örömet mért nem haggyák békén az embert ezzel a témával? 28 vagyok van komoly kapcsolatom de nem akarunk még, ha majd 36 évesen akarunk akkor fogunk vagy mittudomén. Biztos h azért nem kell nekünk gyerek h másoknak ezzel megfeleljünk, mellesleg anyagilag sem engedhetnénk meg magunknak. Mindenki úgy élje az életét ahogy neki jó. Vélemény?

2020. febr. 21. 14:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez azért túlzás. Ha nem akartok gyereket akkor minek vállalnátok. Én akarok majd gyereket de még nem tálaltam meg az igazit. Még sem ítélkezem azok felett akik nem akarnak.

Neked is megvan az életed, ha boldog vagy akkor felesleges ilyen emberek szavára adni.

Érezzétek jól magatokat :)

2020. febr. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%

Mert olyan nyomorultak, hogy a gyereken kívül másban nem találnak boldogságot

Nem kell velük foglalkozni

2020. febr. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Aki ezt mondja, az nyilván abban hisz, hogy az élet értelme fajunk szaporítása. Amivel nem tudok vitatkozni, hiszen eddig még senkinek sem sikerült hitelt érdemlően bizonyítania, hogy mi is az élet értelme. De épp amiatt, hogy ez egy hit, tiszteletben kellene tartania, ha más mást gondol az életről. Röviden: aki ilyet mond, nem túl okos, és még modortalan is. :)

Ne törődj vele! Ha esetleg mégis lesz egyszer gyereket, sokkal keményebbeket fogsz kapni azzal kapcsolatban, hogy miként neveled. Ahogy a mondás tartja: „nagy az isten állatkertje, és alacsony a kerítés”.

2020. febr. 21. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
75%
Mert semmi más nem érdekli ezeket az embereket, csak a gyerekük, meg "párjuk".
2020. febr. 21. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A te tested, ha nem akarsz, nem szülsz. Anyaként azt mondom, valóban nem az élet alapja a gyermekáldás, szabadon választott dolog. Aki ezzel bánt téged, mond el neki a véleményed, ahhoz is jogod van. Lépj be a Gyermekmentes övezet fb.csoportba, ott maximálisan meg fognak téged érteni.
2020. febr. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
32%
Mert nincs életük, szeretett munkájuk, hobbijuk, nincs perspektívájuk. A fő érvük, hogy de hát az ösztönök meg a stb. Ezen sírva szoktam röhögni. Épp arról szól a kulturális evolúció, hogy nem maradunk meg egy ösztönlény szintjén. A másik, hogy ha majd idősebb leszel, meg ha majd teherbe esel. Nem, e kettő se változtat rajta. Akinek a terhesség kell a boldogsághoz, az szürke és üres, és őszintén szólva eléggé lenézem.
2020. febr. 21. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez jó nagy hülyeség, és írom ezt úgy hogy második babánkat várjuk.Nem kell mindenkinek gyermeket vállalni, vannak más dolgok is az életben amiért érdemes élni, erről mindenki maga dönt, senkinek semmi joga beleszólni.Ne foglalmozz velük!
2020. febr. 21. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Egy ismerősöm mondta ezt mindig. Két gyereke volt, elhagyta a férje. Szidta, mint állat. Összejött egy híresen megbízhatatlan férfival, addig erőlködött, amíg meg nem lett tőle a harmadik gyerek. Ez a férfi is elhagyta. Nekem hihetetlen volt, hogy 3 hónapos kapcsolatban már "apának" szólította. Őt is szidja már, de nagyon. Most egyedül van, mindenei a gyerekei, de mindenki mást úgy gyűlöl, hogy rémületes, még más gyerekeket is. Ennyit arról, hogy a gyerek boldoggá tesz. Igen, boldoggá tesz, de csak akkor, ha más boldogságod is van.
2020. febr. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
54%
Ki mond ilyet?
2020. febr. 21. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
77%

#6 én meg azokat nézem le, akik az alapján itélnek meg egy embert, hogy annak van-e gyereke.

Te sem vagy különb egy fikarcnyit sem a kérdésben szereplő emberektől. Ugyanolyan itélkező, korlátolt "csak az lehet okos aki úgy gondolkodik ahogy én, mindenki más szánalmas" féle ember vagy. Hiába osztod itt a nem létező észt.

2020. febr. 21. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!