Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A mobil/tablet nem rontja a...

A mobil/tablet nem rontja a gyerekek szemét?

Figyelt kérdés

Nekem rossz a szemem, a fiaméval nem volt gond eddig. Most viszont a táblához rohangászik, mert nem látja. Nyáron kezdett többet telefonozni (nem én adtam neki, mielőtt szétszednétek), apánál szokott tabletezni.

Okozhatja ez a szemromlását?


Nem az apját akarom kikezdeni, csak akkor jobban figyelünk erre.


2020. febr. 22. 09:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Rontja a szemet, de nem ilyen gyorsan. Örökölhette tőled is.
2020. febr. 22. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
41%

Tényleg, ezer éve tudja mindenki, hogy a számítógép, a mobil, a tablet, a sötétben olvasás stb rontja a szemet, ez köztudott, egyértelmű és mindneki hallgatja otthon kiskorától. Ne mond, hogy te ezt nem tudod?...

vigyétek el megnézetni, mondjuk ez az első, amit tenni tudtok. Ha már rossz, cseszheted, hogy odafigyeltek a telefonozásra. Lehet szemüveg kell neki az órákra.

2020. febr. 22. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Elöször is ha a gyerek ennyire nem lát, hogy a táblához kell rohannia, akkor nagyon nagyon sürgösen orvoshoz kell menni.

A táblához rohangálás sokszor csak egy kifogás, hogy ne kelljen a padban ülni.


Ha egésznap csak tablett és telefion elött ül akkor romolhat töle, de még akkor sem tuti, hogy attól van-e.


A telefonozás és tablettezés nem igazán csak a szemnek rossz.

2020. febr. 22. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Igen, mondanak mindent ezer éve és egy részének köze nincs a valósághoz, mint pl az egyél répát, fütyülni tudsz..a nagyját azért találták ki, hogy a gyerek ne csináljon valamit, amit nem akarnak.


Természetesen viszem orvoshoz, csak kíváncsi voltam, ez mennyit ronthat rajta. Nem sötétben csinálja, azzal tisztában vagyok, hogy a sötétben tv/képernyő káros.


Valószínűleg örökölte is tőlem, csak eddig semmi problémája nem volt.

2020. febr. 22. 09:24
 5/6 anonim ***** válasza:
Na nem tudom, voltam egy eloadason, amit egy szemorvos tartott. Azt mondta, ezek a mai modern kutyuk, tv, telefon, tablet, mar nem olyanok, mint regen, nem okoznak lataskarosodast. Idezem: "a latas nem rontja a szemet".
2020. febr. 22. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Derwer ***** válasza:

Régen a CRT monitorok rongálták a szemet. A mai LCD és egyéb képernyők nem rontják a szemét.


Pontosabban mivel helyre fókuszál a szem és kevesebbet pislog az ember amiatt romlik. (tehát kB mint egy könyvnél, csak képernyő esetén túl erős fény lehet még gond. Ahogy a túl kevés is)


Sokkal sanszosabb, hogy örökölte a dolgot. A szemüveg amúgy nem a világvége, nekem 5,5ig romlott aztán felnőtt koromban megműtettem.


31F

2020. febr. 22. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!