Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan csináljam, hogy jól...

Hogyan csináljam, hogy jól alakuljon minden?

Figyelt kérdés

Lehet picit hosszú lesz, köszönöm aki elolvassa, és megpróbál segíteni ❤ Párommal 4 éve vagyunk együtt, van egy lassan 2 éves kislányunk. Nagyon megromlott a kapcsolatunk, gyerek előtt is voltak gondok, csak akkor még elvakított a rózsaszín köd. Anyósom házában élünk, én sajnos nemtudok senkihez sem menni innen, csak albérletbe. Az érdekelne ki hogy oldotta meg az ilyet. Vele nem lehet megbeszélni a szakítast (szerencsere nem vagyunk házasok)

Olyankor sír meg megígér fűt fát, amúgy meg én olyanokat mond hogy én élősködök rajta, meg néha kapok pofont is ha visszaszólok valamiért, szóval testi-lelki terror, aminek nem szeretném tovább kitenni a gyerekünk. Mondjuk gyerek nélkül mar rég elmentem volna, csak félek, nehogy megtörjön a kicsinek a lelke, imadjak egymast az apjával. Attól is félek hogy elveszi tőlem vagy hogy nem lesz elég pénzem és ezmiatt neki ítélik. Ugye köteles gyerektartast fizetni? Katás vállalkozó, azt mondta nem tudnak tőle levonni, de hát miért ne tudnának? Azt se engedi hogy bölibe irassam a gyereket, mivel tudja hogy akkor nem csak gyesem lesz hanem fizetésem is ( már ha találok munkát újat, ami "gyerekbarát időbeosztasú") Szóval azon gondolkodtam hogy úgy költözök el a gyerekkel ideiglenesen, amíg ő dolgozni van.(igen, félek is tőle)

Hazavitethet minket, a gyereket rendőrökkel? Vagy ez nem számít annak hogy elraboltam a gyereket? Neki is ugyanannyi joga van hozzá sajnos. Szóval ebben kérném a segítséget, ha erőt veszek magamon es elmegyünk, akkor hogy csináljam, hogy ne legyen gondom belőle? Nem szeretném elveszíteni a picit.


1. Kijelentsem magunkat anyós házából a gyerekkel?

2. Adjak be gyermekelhelyezési kérelmet? De hova? És ezt akkor is be kell adni ha esetleg megtudunk egyezni, hogy nálam maradhat a gyerek? (De gondolom jobb ha hivatalosan van minden, mert akkor úgy kell csinálnia a dolgait.)

Gyerektartás kérelmét is ugyanoda kell beadni?

3. Elöször keressek munkát, aztan irassam bölibe?

Évközbe bármikor bevehetik bölibe?


Tényleg semmi segítségem, szüleim nincsenek, teljesen egyedül kell megoldanom ezt az egészet. Ideiglenesen egyik barátnőm befogadna minket az albérletébe, de ennyi. Júniustól mar csak gyest kapok és ha nem lesz munkám nemtudom elhagyni, mert ennyi penz semmire sem elég. Ami még aggaszt hogy cicizik még a kislányom esténként, de van hogy nappal is, es nagyon nem birja ha masra hagyjuk 5 percre is, nagyon megfogja viselni a kis lelkét ez a rengeteg változas?

(Új ház, ahol lakunk majd; böli; anya nélkül; apa es anya külön...)

Kinek milyen tapasztalatai vannak és mit hogy csináljak?

Egy elkeseredett anyuka 30/N


2020. febr. 22. 16:22
 1/6 anonim ***** válasza:
68%

Én a helyedben úgy kezdenék ennek neki, hogy keresek egy családi napközit ott, ahol az a barátnőd él, akihez mennétek, vagy a bölcsit ugye.

Az első 1-2 hétben amikor már ott vagy, még csak keress munkát,de a kislányt kezd hordani bölcsibe, mert idő beszoktatni a gyereket, de ennyi idő alatt általában sikerül, amíg találsz munkát pont be fog szokni.

Szerintem egy sima eladói állás is jó lenne, raktáros vagy takarító pl iskolában vagy oviban, nem jól fizetnek de ideiglenesen jó, amíg talpra állsz.


Azt nem tudom hogy így a kislányt el viheted e az apjától de ha utánad küldi a rendőröket, megmondod hogy felpofozott, félsz tőle, melléd fognak állni.

Keress egy ügyvédet, aki jártas gyermek elhelyezési perekben, majd ő ezzel kapcsolatban fog tanácsot adni.

2020. febr. 22. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!❤ de bölcsibe nem csak akkor veszik fel ha már van munkám?
2020. febr. 22. 17:04
 3/6 anonim ***** válasza:
94%

Basszus tök elfelejtettem. De igen, így van, viszont kérdezd meg a bölcsit, mert van ahol felvesznek nélküle, hisz úgy nem tudsz munkat keresni.


A családi napkoziket is nézd meg, oda aztán semmi nem kell

2020. febr. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
95%

Beszélj a védőnővel. Mondd el neki, amiket ide leírtál. Ő segíteni fog neked, nektek. Egy anyaotthon jó megoldásnak tűnik, ha van a közeletekben. Nálunk családok átmeneti otthonának hívják. Az öcsém dolgozott ott, mint biztonsági őr.

Oda nem engedik be a férjeket, apákat, ha bizonyított, hogy bántalmazta a feleségét, gyerekeit. Biztonságosabb, mint egy barátnőnél, ha ennyire agresszív a párod.

Gyámügyön és a rendőrségen a bántalmazást jelentsd be.

Az anyaotthonban kapsz segítséget akár munkakeresésben, és ha hamarabb lenne munkád, mint ahogy a gyereked felvennék bölcsibe, az amyaotthonban képzett személyzet vigyáz a gyerekekre. Legalábbis nálunk ez így működik.

Ennek mindenképp járj utána.

Kitartást kívánok neked!

Ja, a kislányodnak meg kisebb törés lesz, ha most kitörsz ebből a kapcsolatból, mint azt làtnia, hogy az apja bántja az anyját.

Merj kilépni!

2020. febr. 22. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
94%

Keresd fel a helyi családsegítőt, gyámügyet, és kérd a családból való kiemeléseteket.

Ők akkor segítenek anyaotthoni elheyezésben is, ahol akár biztonságban is vagytok, és tudsz munkát, bölcsit keresni, és anyagilag is könnyebb talpra állni, mint egyedül albérletet fizetni.

2020. febr. 22. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem kell a bölcsihez munkát igazolni sok helyen :)
2020. febr. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!